Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekeknél altatásos...

Kisgyerekeknél altatásos műtét csak makk egészségesen?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak jövőhéten lenne egy apró, kis, pár prces szemműtéte, de altatásban. Mondta a dr. hogy csak makk egészségsen történhet ez meg. De ma reggel köhécselt párat. Remélem nem lesz komoly.

Mit jelent a makk egészség? Egy pici köhintés, 1 pici tüsszentés se fér bele?

Természetesen előtte úgyis oda telefonálok, ha valami gyanus. De nálatok volt már hasonló szitu?


2013. jún. 5. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem csak kicsiknél, mindenkire igaz, hogy bármilyen műtét, csak egészségesen.

A köhintés, tüsszentés elég tág fogalom, és sok mindent takarhat.(köhöghet,tüsszenthet a portól is, vagy csak mert épp akkor vmi irritálja a nyálkahártyát) De nyugi. A műtét előtt gondolom az altatóorvos megnézi.

2013. jún. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nekem is voltak ilyen szemműtéteim. :)

Szóval igen, a teljesen egézséges az teljesen egészséges, nekem volt olyan, hogy inkább elhalasztottuk a műtétet két héttel, mert egy megfázás utóhatásait magamon viseltem.

De nyugi, simán lehet, hogy csak valami megfacsarta az orrát! :)

Mielőbbi gyógyulást a kisfiadnak a műtét után! =)

2013. jún. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi altatásban végzendő hörgőtükrözésre készültünk a 2 éves lányommal, amikor előtte 5 nappal belázasodott. A háziorvosunk torokgyulladást állapított meg, és megelőzés céljából kapott antibiotikumot. A megbeszélt időben elvittem a kórházba, ott megvizsgálta egy osztályos orvos és az altatós is, és azt mondták, hogy a vérképe alapján gyulladás van a szervezetében, de mivel nem köhög és a tüdeje is tiszta, ezért megcsinálják a vizsgálatot.

Nem volt semmi gond, nagyon jól viselte. Őt igazából vénásan altatták, nem kapott tubust, ezért nem volt gond. Szerintem.

Ha nincs vele nagy gond, akkor vidd el, úgyis megvizsgálják és eldöntik.

2013. jún. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ok. Köszi.

Remélem nem kell halogatni, mert így is nehéz volt rékészülni lelkileg.

2013. jún. 5. 11:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez ismerős. Mi először nemet mondtunk a vizsgálatra, aztán amikor nagyon beteg volt a kicsi a doktornő nem hagyott választási lehetőséget, kért nekünk időpontot. Rákészültünk lelkileg, erre 2 nappal előtte a hóhelyzetre tekintettel lemondták, mivel másik városba kellett mennünk. A köv időpont 1 hónap múlva. Csigalassúsággal vánszorgott az idő, erre belázasodik a gyerek. Tiszta kész voltam, hogy ha már egyszer rászántuk magunkat, akkor legyünk már túl rajta.

Sok sikert nektek!

2013. jún. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!