Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiús anyukák! Hogy tudom...

Fiús anyukák! Hogy tudom testileg és lelkileg a legjobban átsegíteni kisfiamat a fütyiműtéten? Olyanok is írhatnak, akik nem álltak szemben ilyennel, de vannak ötleteik!

Figyelt kérdés
Kisfiamnak hétfőn műtik a fütyijét. Egy csomócska van a makkján, mely május óta nőtt, ezért kell levenni. Nagyon félek, hogy valami rosszindulatú elváltozás, hiába nyugtat a párom és az orvos is, hogy biztos nem az. Már 10 éves a kisfiam, megviseli lelkileg, hogy a fütyijét kell műteni. Hogyan segítsem át ezen? Az apukája beszélgetett vele, de Ő nagyon anyás, tőlem vár támaszt. Hétfőn mindketten elkísérjük a műtétre, de én leszek utána itthon vele ápolni. Az orvos biztos mindent elmond majd, de addig megőrülök : mennyire fog ez neki fájni utána, hogy lehet megtisztítani utána a fütyijét, meddig lesz bekötve, és egyáltalán nem gond az funkció szempontjából, hogy a makkját megbolygatják? Aki szülőként átesett bármilyen fütyiműtéten, kérem írjon tapasztalatokat, tanácsokat! Köszönöm, ha segít valaki!

2012. szept. 6. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Unokatesom is hasónló mütéten esett át és mütét után kb. 2hétig nagyon fájt ha pisilt,de azt tanácsolták vízben pisiljon,pl kádvízben vagy fürdésnél ez nála sokat segített!
2012. szept. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy utána fájni fog a pisilés, de ennyi ideig? Jézusom!
2012. szept. 7. 06:39
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Mond el neki, hogy ez természetes dolog, hogy ha az embernek valamely testrésze, szerve megbetegszik akkor azt meg kell gyógyítani, v. műteni. Nála ez most a kukaccal történt, de minden rendben lesz. Előtettek a hétvége, beszélgessetek, mondja el ezzel kapcsolatos érzéseit (de csak ha szeretne erről beszélni, ha megfeledkezik róla mi vár rá, akkor hagyd!) Ahhoz, hogy mi lesz a műtét után nem tudok szólni, mert még nem voltam ilyen helyzetben. A fontosabbakat az orvos,v. nővér biztos el fogja mondani!
2012. szept. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem igen jött válaszom, de azt a keveset köszönöm!
2012. szept. 9. 21:49
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat!

Túl vagyunk rajta! Műtét utáni nap volt a legrosszabb, mert beduzzadt és nagyon fájt neki. Most is kicsit duzzadtabb, de nem vészes. A pisilés még ég neki, de kipróbáljuk mától a kamillás lemosást előtte. Esténként betadin oldattal lemossuk a makkot, napi 2x bekenjük betadin kenőccsel.

A szövettan még nincs meg, de úgy néz ki egy ártalmatlan szövetszaporulat volt. Mitől, azt nem tudják!

Hál Isten a kis lelkével is minden rendben, már nem szégyenli, hogy a fütyit műtötték. A tanárnője hívott tegnap telefonon, hogy vagyunk. A kisfiam beszélt vele, elmondta mi volt, és megengedte, hogy az osztályban is elmondja, hogy milyen műtétje volt. Ezt eddig megtiltotta, csak a tanárnőnek szabadott elmondanom miért fog hiányozni, a társai nem tudhattak róla, sőt először az osztályfőnök előtt is "titokban" akarta tartani.

2012. szept. 13. 10:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy minden rendben! Kívánok mielőbbi felépülést kisfiadnak!
2012. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!