Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a gyereke...

Hogyan szoktassam le a gyerekeimet a szörpivásról?

Figyelt kérdés

2,5 és 4 évesek.

Eddig állandóan szörpöt ittak, pénteken azt mondtam, hogy nincs több szörp. Víz van, tea van, tej van. Szörp nincs.

Meguntam, hogy máshol (vendégségben, mamánál, stb) jó más innivaló is, itthon meg csak a szörp.

Szóval péntek óta nem adok nekik szörpöt. Viszont így a reggeli és esti tejen (vagy kakaón) kívül alig isznak, jó ha egy decit.

Főzök gyümölcsteát, kínáltam őket limonádéval, vízzel, nem kell semmi.

Meddig tart ez az állapot, hogy nem isznak semmit?

Szörp nincs, nem is lesz.


2013. jún. 5. 08:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféle kötekedés nélkül, de tényleg csak kíváncsiságból hogyan tudtak ennyire rászokni? Szerintem ezzel nem tudsz mit kezdeni, meg fogják szokni, de azért néha adhatsz nekik, nem kell végleg eltiltani őket... Ha pisilni tudnak akkor nem fognak kiszáradni emiatt ne aggódj, elég nagyok már, hogy ne "haljanak" szomjan... :)
2013. jún. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy mivel ízesített vizet kaptak eddig, a sima víz ízét nem szeretik.

A tej nem ital, hanem étel, ezért muszáj nekik elmagyaráznod, hogy mennyi vízre van szükségük egy nap folyamán.

Dr Lenkeit ismered?

2013. jún. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Mindig volt itthon szörp, és néha vizet ittak, néha szörpöt, aztán telt múlt az idő, és most már csak a szörp. Akárhogy próbálkoztam, hogy néha víz és tea legyen, csak a szörp.

Aztán azt mondtam, hogy helló szörp, nincs több szörp.

Azért ezt nem tartom túl egészségesnek, hogy napi 6-8 deci szörpöt igyon a gyerek. Minden áldott nap.


Azt gondolom, hogy nem előttem fognak szomjan halni :)

2013. jún. 5. 08:37
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, a gyerekeid sztrájkba léptek... :) De előbb-utóbb kénytelenek lesznek elfogadni, hogy mást kell inniuk...

Egyébként én a kólával voltam így, észre sem vettem már minden nap kívántam és szabály hülye lettem ha nem ihattam! Persze én észre vettem magam és befejeztem, nyilván a gyerek nem fogja ilyen könnyen megérteni! Kitartás!

2013. jún. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj te szörpöt,az egészséges.

múlt hét végén csináltam bodzaszörpöt,negyed annyi cukorral mint irják a receptek,nagyon finom.

Érik lassan a szamóca,csinálom majd abból is,majd ami jön idénygyümölcs.

2013. jún. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk én azt nem értem, h rászokatod őket a szöpre, majd egyik napról a másikra azt mondod, h nincs több és még te vagy kiakadva, hogy akkor inkább nem isznak semmit.


Fokozatosság lett volna a lényeg: minden nap csökkenteni a szörp mennyiségét a vizükben és mondogatni, h ha kifogy az üveg, nincs több szörp.


De mondjuk én azt se értem, h minek van egyáltalán otthon ilyen sz.rság, mikor egyértelmű, hogy ha a legtöbb gyerek ha rákap valami édes ízre, nem akar onnantól mást.

2013. jún. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
De már mindegy, Ha megvontad, akkor már csináld így, legalább legyél következetes.
2013. jún. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is van mindig szörp, nem sz.rság, kedves utolsó. Mindig jó minőségű, műanyagok nélkül lehetőleg (édesítő, tartósító, színezék). Sokszor nekem sincs kedvem vizet inni, se a csapról, se palackozottat. Biztos engem is elrontottak gyerekkoromban, nem? Máskor meg csak vízre vágyom. Sokáig én is azt hittem, hogy a gyerkőceim sose fognak vizet inni. Mert bizony az én drága kisfiam már 2 naposan a kórházban is inkább a cukros vízre szavazott, mint a simára, és urambocsá, a nővérke is azt javasolta, hogy inkább az, mint a sárgaság meg az infúzió. Ha választhatnak, nyilván a szörpre szavaznak mai napig, de ha épp nincs nálunk, mert úton vagyunk és csak vizet viszek / tudok szerezni, vagy otthon sincs, akkor megisszák. És vízből bizony kevesebb fogy, de azért kiszáradni nem fognak, attól nem félek, mert mindig kérnek. Azt figyeltem meg még egyébként, hogy ha a kis barátaik is vizet isznak, akkor nekik is az kell inkább. Talán ez jó hatással lehet más gyerekekre is.
2013. jún. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
És ha egyre hígabb szörpöt adnál nekik? Egy idő után már csak mutatóba tegyél bele egy picit, az talán nem olyan vészes.
2013. jún. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó, te csak itasd nyugodtan szörppel a gyerekeidet, engem nem érdekel, de tudd, h igenis az egy tömény cukros sz@rság, hiába jót veszel, csak bizonyos százaléka gyümölcs, de már milliószor feldolgozott, hőkezelt értéktelen pép, nulla vitaminnal, szóval hiába veszed a "jobbat", a szörp az csak cukros vacak marad. Nem gond, ha a te gyerekednek még az ereiben is szörp folyik, engem nem érdekel, de nem vagy követendő példa. Egy kicsi gyereknek semmi szüksége ilyenekre.
2013. jún. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!