Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam máj19en elesett...

Kisfiam máj19en elesett beutotte a szajat a fogacskak rendbe voltak. Tegnap vettem eszre hogy a kozepso metszofog mintha szinezodne el ez lehet az eses miatt vagy a vastol amit kap?

Figyelt kérdés
2013. jún. 6. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Az eséstől kitörhet vagy letörhet a fog!

Szerintem mástól lehet az elszineződés!

2013. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Elszinezödés szuvasodástól van.
2013. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A foghustol indul lefele az elszinezodes meg csak 26 honapos fogat is rendszeresen mosunk
2013. jún. 6. 13:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Kislányom annó ugyanígy elesett. Akkor a doki ezt mondta:

Egyenlőre minden okés, bár az egyik első fog "bemozdult". Itt már csak szerencse kérdése, hogy a foggal mi lesz...ha elkezd elszíneződni, akkor jöjjenek vissza"

Mikor rákérdeztem, hogy miért akkor mi van, az mondta, hogy lehet hogy elhal a fog, és kiesik...de ez sok mindentől függ...


Szóval nem akarlak ijesztgetni, de menjetek vissza a fogdokihoz...


Jobbulást!

2013. jún. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet az eséstől. Akkor színeződik el, hogyha elhal a fog. Ehhez nem feltétlenül kell, hogy külsérelmi nyom(letörik egy darab)legyen. Ha nem panaszkodik, hogy fáj neki, akkor nem kell vele semmit csinálni(a fogorvos sem csinál vele semmit, tejfogat nem gyökérkezelnek). Kiesni, attól, hogy elhalt, nem fog.

Üdv, egy fogászati azzisztens

2013. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is elesett május elején, nekünk is azt mondták, hogy ha elszürkül a foga, akkor elhalt, de nincs vele teendő és nem is lehet vele mit csinálni. Nem szép, de nem fog kiesni. (Viszont ha neadjisten később megjelenne felette egy pukli is az ínyén, akkor irány a doki, meg kell fúrni kitisztítani.)
2013. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A most 4,5 éves lányom 2 évesen elesett és beverte az arcát a lépcsőbe, kicsattant a szája és ennyi. Aztán szép lassan elkezdett elsineződni a 2 felső metszőfoga. Most már "szép" barna, de nem fáj neki. A fogorvos szerint ha nem fájlalja semmi gond, majd kiesik, addig meg ez a kis szépséghibánk van :)

De egyébként a vastól is elszineződik. Ezek még tejfogak, ne aggódj. Volt egy osztálytársam, aki még gyerekkorában szedett vasat és ronda barna fogai lettek nagykorára, na de neki már nem tejfogai voltak, amikor szedte a vasat.

2013. jún. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fiam 1,5éves korában esett akkorát a padlón, hogy azt hittem kitört az első két foga. Ömlött a vér. Valóban eltünt elöl a két foga. Bementünk az ambulanciára megröntgenezték hogy lett e a baj a fejecskével mert a feje is bedagadt, szerencsére nem. Tovább küldtek minket a gyermek fogászatra. Szerencsére nagyon rendes doki volt Megnézte, és azt mondta, hogy ezek a fogak nem is törtek ki. Pont úgy esett, hogy "visszacsúsztak" és ki is idegelődtek. Azt mondta lassan visszanő, 2 éves korára viszont ki fog esni. Lassan 4 éves a fiam, és most kezd elszíneződni.

Szerintem ennyire gyorsan nem fog a fog elszíneződni, szerintem ez már régi probléma.

Nyugi, mi is mossuk rendszeresen, mégis van szuvas foga :(


Kedves fogászati asszisztens, megkérdezhetném hogy felétek hogy zajlik egy fúrás egy aprócska gyereknél? Lefogjátok, vagy van valami szerkentyű amivel mozdulatlanná lehet tenni? Borzasztó dührohamos a fiam ilyen helyzetben. Egyáltalán tömnek szuvas tejfogat? Hány éves korban kezdenek kinőni az igazi fogacskák?

Köszönöm.

2013. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

kedves 8. as!

Én ugyan felnőtt fogászaton dolgozom, de szoktunk kezelni gyerekeket is. Lefogni nem szabad, mert attól csak rosszabb lesz. Azt nem tudom, hogy gyerek fogászaton hogyan kezelik a nyugtalanabb gyerekeket. Ott biztosan tapasztaltabbak :)

Csak azt tudom leírni, hogy nálunk hogyan "mennek" a dolgok. Mi először mindig "játszunk " a székben, ezzel oldva a feszültséget.Liftezhet a székben, kipróbálhatja a "vízi pisztolyt"... és természetesen kezelés végén van ajándék(matrica, kis állat) de a legfontosabb egy türelmes fogorvos.

Tejfogat szoktak tömni, de ez függ a szuvasodás mértékétől.

A maradó fogak átlagban 6 éves kor körül szoktak megjelenni

2013. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!