Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2eves kisfiam az utobbi idobe...

2eves kisfiam az utobbi idobe ejszaka 2-3kozt keri a tej adagjat nem merek adni mert attol felek hogy vissza szokna ra. Jol teszem?

Figyelt kérdés
2013. jún. 7. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jól teszed. Ő már "nagy" fiú, nem szabad visszaszoktatni az éjszakai evésre! Kitartás!
2013. jún. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Előbb gondold át miért kéri. Aztán ráérsz azon aggódni, hogy visszaszokik e rá vagy sem.

Éhes?

Mit ér meg neked, hogy éhesen alszik a gyerek? Megéri, csak, hogy nehogy visszaszokjon?

Az enyém is előfordul, hogy kéri ha nem vacsorázik eleget. Éhes lesz 3-4 körül, fel is ébred, én adok neki tejet és kész.

Alszik.

Másnap ha eleget vacsorázik nem kéri, alszik mint a bunda.

Ha ki sem próbálod honnan tudhatnád miért kéri.

2013. jún. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is éhes.

Egy nagyfiú is lehet éhes!

Én adnék neki.

2013. jún. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintetek egy szulo nem tudja eldonteni hogy ehes vsgy sem ez kizarva hisz este jol vacsorazott valami miatt keri lehet h megvan fazva es ez egyfajta megnyugvas neki nem tudom.De az utolso ket valasz picit kemeny volt gondolnatok hogy szandekosan ehesztetnem a gyerek pfff
2013. jún. 7. 09:21
 5/8 A kérdező kommentje:
Eheztetnem..
2013. jún. 7. 09:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Most lehet engem is kegyetlennek tartani, de bizony én sem adnék neki. Egy ekkora gyereknek már tényleg semmi szüksége az éjjeli tejivásra. Ha éhes, annak meg kell keresni az okát, például táplálóbb vacsit adni neki, ha pedig nap közben nem evett eleget, és éjjel akarná bepótolni, akkor így járt, tanulja meg, hogy nappal eszünk.

Ha más a baj, például rosszul érzi magát egyedül, vagy csak nem tud aludni, és a tejivás valami pótcselekvés lenne, annak számos megoldási lehetősége van, de nem az, hogy etetjük éjjel.

És igazán nem tartom magam egy gyerekkínzónak, mindkét gyerekemet 1 éves kora után szoktattam le az éjjeli szopiról, pont azért, mert addig láttam egy minimális esélyét annak, hogy valóban éhesek. De egy ekkora gyereknek semmi szüksége már erre, úgyhogy kitartás. :)

2013. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 évesen már bőven ne egyen éjjel bár 1 évesen sem,legalábbis ha napközben normálisan eszik 10-12 hónapos már biztosan nem éhes éjjel csak megszokásból eszik,sőt lehet már kisebbként is.2 éves meg tanulja meg ha napközben nem eszik rendesen éhes marad,éjjel alvás van nincs evészet.Szerintem jól teszed.
2013. jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én adnék neki, nálunk 2 évesen ugyanez volt, sztem ez olyan mint mikor csecsemők voltak, és voltak azok a fejlődési ugrások, olyankor is éjjel itta a tejet mint a gép. :-DD


Most 2év8hós a lányom, én adtam annó neki, és most hogy olvasom a kérdésed eszembe ötlött, hogy jéé, milyen rég nem kért már, vagy 3-4 hónapja...:-))


De hát ezt mindenki maga tudja, érzi.

2013. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!