Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Utaztatok már repülővel...

Disi kérdése:

Utaztatok már repülővel kicsivel? Jó tanácsokat kérnék: 7 órás repülőútra mennénk átszállással a 2 éves kislányunkkal.

Figyelt kérdés

2013. jún. 8. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia.Mi tavaly repültünk az akkor másfél éves fiammal,nagyon féltem mi lesz,hogy birja,mert 1 percig nem bir a fenekén megmaradni...de le a kalappal,annyira jól viselte....felpakoltam neki minden játékkal,mesekönyvvel,vittünk laptopot,arra feltöltöttem neki sok kedvenc meséit + zenéket amit szeret,vettünk neki egy verdás fülhallgatót,amit már itthon se lehetett leszedni róla :),és azzal hallgatta meg nézte,ez nagyon lekötötte,imádja a zenéket-klippel együtt.Az utasok el is nevezték Dj Dominiknak,mert szinte végig énekelte,meg táncolta a 3 órás repülőutat. :)

A tisztába tevés volt elég necces,mert szó szerint egy lyuk a wc,még én alig férek be egyedül,nemhogy tisztába tegyem ott a gyereket...de állva nagy nehezen megoldottuk,szerencsére kaki nem volt a repülőn,csak a buszon.....

Még fel sem szállt a gép,de már elaludt odafele a fiam,2 órát aludt,csak a leszállásnál kelt fel....visszafele fel volt,de nem volt gond vele.

Mi összesen 8 órát utaztunk mire odaértünk(2 kocsival,3 repülővel,3 busszal)

Vittem fel sok nasit is neki,2dl-s szivószálásat.

Hirtelen ennyi jutott eszembe,ha van kérdésed,válaszolok szivesen ha tudok :)

2013. jún. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

2 evessel mar nem lesz gond,nekem 8 hpnapos volt a kisfiam amikor eloszor utaztunk vele repulovel.Ha meg cumizik,vagy cumisuvegbol iszik,akkor legyen keznel felszallasnal,mert be fog dugulni a fule,ami megremiti a kicsiket.A cumizas segit,hogy kiduguljon.2 evesnek mar meg lehet mondani,hogy nyeljen,vagy adhatsz neki szivoszalas uditot,cukorkat.Az ut nagy reszet valoszinuleg atalussza majd,mert kicsit elkabitja a felszallas.Ha lehet elotte ne nagyon aludjon.Legyenek nalad mozgast nem igenylo jatekok,ha lehet sok fele,arra az esetre,ha ido elott felebred.

Nalunk 2 evesen mar semmi gond nem volt,bar akkoriban szinte 2 havonta repultunk,igy hozza volt szokva.

2013. jún. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amit tegyél be neki a kézipoggyászba: egy vékony kis takaró és egy vékony sapka!!

A légkondi állandóan megy a repülőn, így egy kicsinek az elég rossz... Én takarót nem vittem az első alkalommal, és mikor elaludt a gyerek az ölembe, azért fázott.. egy másik anyukától kaptunk egyet :)


Játék, innivaló, valami nasi vagy gyümölcs, mert nem biztos hogy megeszi a repülőn adott kaját..

2013. jún. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Cumisüveget vinnénk, tejet szokott inkább itthon inni, de vinnék neki tápszert vagy tejitalport tápszeradagolóban. Úgy olvastam, hogy folyadékot csak 100 ml-es palackokban lehet felvinni, de a szívószálas 2 dl-es mehet? Mondjuk inkább vizet iszik a kislányom, de azt gondolom a gépen tudunk neki kérni. A laptop beleszámít a kézipoggyászba? Az az igazság, hogy nem nagyon szeretnénk vinni, a férjemnek az előző lecserélt okostelefonjába raktunk egy nagy memóriakártyát és az van telerakva mesével, az nem elég neki? A pokrócos ötletet is köszönöm, magamtól nem gondoltam volna rá. Sajnos ha új, számára izgalmas környezetbe kerül nem nagyon köti le a játék és a könyv, de majd rakok el azért párat biztos ami biztos. Remélem aludni fog (még nincs meg a repülőjegyünk, nem tudjuk hogyan indulunk), vagy a stewardesseket fogja szórakoztatni :)
2013. jún. 8. 13:37
 5/10 anonim ***** válasza:
első vagyok,mi felvihettük a 2dl-s ivóléjét,+ a cumisüvegét tele,ami neki majdnem 4dl -s volt,tea volt benne,annyi hogy bele kellett kóstolnom előttük,aztán mehettünk is át a kapunk.A pokróc tényleg fontos,azt el is felejtettem irni.Nekünk is mondták anno,be is takartam nyakig,olyan durva légkondi volt,én szétfagytam szó szerint.... a füldugulás ellen a cumi tényleg jó,a fiam nagy cumis volt,oda is adtam neki,vagy itatni kell le-és felszálláskor őket,odafele egyáltalán nem volt semmi,nem fájt neki,visszafele leszállásnál mondta csak hogy fáj,de itattam,aztán abba is maradt...
2013. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Magunknak vihetünk fel innivalót, vagy azt adnak a gépen? Vagy légitársasága válogatja? 100 ml-es szabályt olvastam, vagy ott a reptéren vegyük meg és lezárják és lepecsételik hogy onnan való? Ha charterrel megyünk akkor is 5,5 óra az út, ha átszállással még több, így nagyon át kell gondolnom mit rakok a kézipoggyászba. Még soha nem repültünk :). Az átszállás (gondolom) azért sem lenne annyira rossz, mert legalább megmozgatnánk a törpét is, már ha találunk olyan járatokat hogy ne kelljen túl sokat várni. Persze duplán kell becskkolni, amit nem tudom mennyi idő és hogyan történik, de ezt addigra megtudakoljuk ismerősöktől. A meleg ruha kérdès akkor megoldva mert a bőröndbe csak nyáriakat akarunk rakni, beöltözünk a gépre és így lesz nálunk az is :)
2013. jún. 8. 21:08
 7/10 anonim ***** válasza:

a gyereknek megengedték az innivalót,csak bele kellett innom.Magunknak nem vihettünk fel,vagyis ahogy irod 1 dl-t,na de nem fogok 1 dl-t felvinni,mi az...semmi....de véletlen ott maradt a kistáskámba egy fél literes innivaló,amiről totál elfeledkeztem,igy feljutott velünk a gépre :) Nem nézték,de van akinek nézték,és kivetették.Ott a gépen adnak egyébként italt,de nem viszik túlzásba...

Attól is függ melyik légitársasággal mentek,ha már tudjátok,ott kérdezzétek meg ezeket,mert mindenhol eltérő!!Van ahol a kézipoggyász súlya is változó,van ahova a gyereknek se vihetsz fel csak vizet,és csak 1 dl-t!Mi a Tailwind airlines-el mentünk.

Hova repültök ami ilyen messze van?Mi is tavaly repültünk először mind a 3-an :) Én egyébként nagyon rosszul voltam,forgott velem a világ akárhányszor kanyarodott a gép,a szivem a torkomban dobogott,nagyon pánikoltam...de én amúgyis ilyen vagyok,félek az új dolgoktól.Utána már jobb volt,meg hazafele teljesen jó volt :)

2013. jún. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tenerife lenne az úticél. Most ott tartunk hogy elég drága lenne a jegy, még így is hogy a törpének nem kéne venni csak illetéket fizetni, kevés a hátralévő idő és csúcsszezon van. Úgyhogy lehet hogy elhalasztjuk őszre, ott még akkor is jó idő van, és van időnk mindent időben elintézni.
2013. jún. 9. 12:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt ti tudjátok,de lehet tényleg érdemesebb várni,mert nem kell akkor kapkodni,mindent szépen eltudtok intézni,kigondolni...stb.Meg a másik szempont,hogy szeptemberbe sokkal olcsóbb,mivel utószezon,de az idő ugyanolyan jó.Mi is akkorra nézünk egy last minute utat külföldre :)
2013. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Csak azért szerettem volna most még, mert augusztustól a kicsi bölcsiben kezd én pedig megyek dolgozni, nem kell szabit kérni. De tényleg lehet jobb lesz így, lesz időnk rákészülni és várni :)
2013. jún. 9. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!