Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvoda?! Bölcsis volt a gyereke...

Óvoda?! Bölcsis volt a gyerekem, és ott jól érezte magát és mi a szülők is elégedettek voltunk, de most nagyon félek az óvodától?! Részletek lent. Mit tennétek a helyemben, ha ilyen ellenérzéseitek volnátok, vagy ezek csak előítéletek?!

Figyelt kérdés
Nagyon jókat hallottunk arról az óvodáról, ahová irattuk a kislányunkat. A nyílt napról is nyugott szívvel jöttünk el, bár engem zavart egy-két apróság (pl. hogy mind a három hölgy akire a gyerekünkkel lesz idős, és nagyon terebélyes. Szerettem volna, ha legalább egyik nem nagymamakorú lenne, vagy legalább normál alkatú. Aztán szerettem volna, ha lenne mod külön sporttevékenységre kiscsoporttól. Nem bízom meg abban, hogy ilyen korban, ilyen alkattal túl sok mozgásos tevékenységet szerveznének. Márpedig a gyerekem 9-től 5-ig bent lesz :(, és utána meg a hát 3 délutánján egy 81 éves nagyi vigyáz rá. Nem azért mert így akarjuk, de egyelőre ilyenek a körülményeink....Most meg volt az első szülőértekezlet: Zavart, hogy az óvónénik lapból beszéltek hozzánk, azazmindent olvastak. Zavart a stílus, zavart a hangvétel és voltak tartalmi dolgok is amikkel nem értek egyet....Mit csinálnátok a helyemben?! Hagyjam a gyereket itt és várjak? Vagy jobb ha már most keresnék másik helyet? Talán még sikerülne?! Bp-i vagyok. Napok óta szinte csak ez van az agyamban. És a párom is ugyanígy látja. őszíntén szólva nagyon kétségbe vagyok esve, hogy rosszul döntöttünk, amikor más ovit meg se néztünk, pedig van a kerületünkben jó néhány.
2013. jún. 9. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire rossz érzésetek van miatta nézzetek utána a többi ovinak, bár amilyen hely hiány van nem hiszem hogy annyi lehetőség lesz még, de akkor marad ez aztán jövőre még lehet változtatni.
2013. jún. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Ezek alapján nem igazán értem mi a problémád. Az miért probléma hogy nem vékonyak az óvónők???

Nyilván azért lapból olvastak a szülőin, mert összeírták hogy mikről szeretnének beszélni és nem akartak semmit sem kifelejteni.

Szerintem nagy butaságokat írtál és ennyi erővel bármelyik oviban beleköthetsz hasonló jelentéktelen butaságokba...

2013. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na képzeld,nekünk is megvolt az első szülői. A legalább 10 óvónőből csak 2 volt idősebb,a többi fiatal, de az idősekhez került a kisfiam. Ők is a lapról olvastak,persze nem mindig,de nem lett volna jó,ha elfelejtenek valami lényegeset. Én nem bánom,hogy ebbe a csoportba került, ismerősöm szerint ez a legjobb csoport,az időseké :) Neki odajárt a gyeerkőc,tudja. Úgyhogy szerintem nem baj az,amiket leirtál. Mondjuk nálunk mindenféle különóra,sport,tornaóra is van.
2013. jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, mint te: a fiam 2. éve bölcsis, jó társaság, jó bölcsi, jó gondozónénik. Bár nekünk még nem volt szülői az oviban, de én inkább a vegyes csoporttól és a nagy létszámtól tartok. Amitől meg tartok még az oviban, az minden oviban így van: pl. a kaja minősége, hogy nincs reggeli, csak tízórai, meg ilyenek.

Az hogy idősek az ovónénik... örülj neki, legalább tudják, mit csinálnak, gondolom már van egy pár év tapasztalatuk.

Kiscsoportban nálunk semelyik óvodában nincs plusz sport és kirándulni sem mennek, csak középsőtől. Szerintem fognak ők eleget mozogni kint az udvaron meg a szobában is. Tornaterme nincs az ovinak? Nálunk egyre több oviban van kinti vagy benti tornaterem, és oda járnak a gyerekek.

A bölcsinkben is van tornaszoba, és ha rossz idő van, egy héten kétszer mentek délelőtt oda a gyerekek, ott szaladgálhattak, labdázhattak stb.


Szerintem várjátok ki, hogy a gyerekekkel hogy viselkednek, a gyerkőc mennyire szereti, hogy tudnak egymással kijönni. Hogy a szülőkkel milyen a stílusuk, az egy dolog, a gyerekekkel kell, hogy jól bánjanak.

2013. jún. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bocsi de ez neked probléma egyik sem az az hogy idösebb az miért baj ? ha kedves szereti a gyerekeket akor a kor nem számit,az hogy nem vékony az sem baj gondolom ne egy 120kg ovonöröl beszélsz ,kislányom ovijában ahová megy sincs sport kölön a kiscsoportosoknak még kirándulni se viszik ökett csak középsösöket ,vagy nagycsoportosokat.gondolo van udvar van játék kint ott is tud egy ovodás eleget futkározni egész nap mert az ovodásokat délelött,délután kiviszik az udvara játszani .
2013. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


megértem, amit írsz- mégis azt gondolom, hogy érdemes lenne esetleg máskor egy más szituációban is találkozni az óvónőkkel. Lehet, hogy nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni egy találkozásból, ami ráadásul egy nagyobb "rendezvény" is volt vagy 30 idegen felnőttel.

Ha én lennék ebben a helyzetben és bennem fogalmazódtak volna meg ezek a kétségek, akkor lehet, hogy felhívnám a leendő csoport egyik óvónőjét és kérnék egy időpontot, hogy bemehessek egy kicsit beszélgetni, ismerkedni- talán négyszemközt egészen más (jobb) benyomásaid lesznek. Akár azt is megkérdezheted, hogy egy fél órára a kislányt is vihetnéd-e, megengedik-e, hogy ő is bent játsszon- mert ez nektek nagy könnyebbség lenne.

Akár rá is kérezhetsz, hogy mennyit, hogyan, mikor mozognak a kicsik, hogy telik egy napjuk, hogyan kezelnek bizonyos konfliktusokat- mesélhetsz a te gyermekedről- bármit, amit fontosnak tartasz.

Nekem ez megérne egy fél nap szabadságot.

Ha nagyon udvariasan, tisztelettel kérdezel, akkor talán még annak is van helye, ha kifejezed azt, hogy mennyire fontos számodra a nap közbeni mozgás, esetleg elmesélheted, hogy a nagyi vigyáz a kicsire- így ez rátok fokozottan igaz, kérheted, hogy figyeljenek jobban rá stb.

Ha érzik azt, hogy te nem egy felháborodott szülő vagy, hanem egy érdeklődő, esetleg kétségeit is felvállaló szülő, akkor remélhetőleg ez szimpátiát vált ki az intelligens dolgozókból is.

Nem szeretnélek elkeseríteni, de ha önkormányzati óvodában gondolkodtok, akkor viszonylag kicsi az esélye, hogy másutt helyet találsz- hiszen már megtörténtek a felvételik. Egyébként mi a garancia arra, hogy egy másik helyen nem ugyanez vagy hasonló a helyzet?

A tavaszi nyílt napon egyébként szimpatikus volt ez a jelenlegi hely és a leendő óvónők? Mi alapján választottátok ezt az óvódát? Biztosan megnéztétek előre, beszéltetek ismerősökkel, esetleg más szülőkkel játszótéren, olvastatok fórumot vagy az intézmény honlapját, kerestetek infókat, ugye?

Szabad tudni, melyik kerületről vagy városrészről van szó?


Szép napot és majd írd meg, hogy döntöttetek:

2013. jún. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mi alapján választottunk?! Az alapján, hogy ez van a legközelebb és innen a nagyi is haza tudja vinni, ha úgy alakulna. Sajnos nagyon kell hajtsunk, mert komoly anyagi terheink vannak...Jókat hallottunk az oviról, meg az óvónőkről is...
2013. jún. 10. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!