Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elfogadható az óvoda azon...

Elfogadható az óvoda azon kérése, hogy ne vigyem az óvodás gyermekemet nyáron óvodába, mert a nagyszülőkkel együtt élünk és majd a nagyi tud vigyázni otthon amíg a szülők dolgoznak?

Figyelt kérdés
Az óvoda kérésének ellenére én vinni fogom ,mert a nagyszülőknek is megvan a maguk élete .
2013. máj. 28. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Minden ovoda zárva van 5-6 hétig ilyenkor nem tudod vinni semmiképp. A többi időben általában felügyelet van, erre az időre gondoltál? Ilyenkor ugy tudom kötelesek fogadni a gyerket.
2013. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

persze, elfogadni el lehet, de nem kell :)

próbálkozzanak csak, nyilván büdös a munka, pénz m,eg kevés, ne foglalkozz vele :)

nekem is rendszeresen szólnak, hogy mikor szabadnapos az anyósom (ápolónő) szóljak neki, hogy jöjjön a gyerekért ebéd után, mert az úgy jobb lenne!

fiam meg az oviban van szívesebben, így anyósnak nem is mondtam :)

2013. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Az ő szemszögükből nyilván.... De szerintem ez már a pofátlanság teteje. Ne ők döntsék már el, hogy a nagyszülő akar-e, képes-e az unokára vigyázni.
2013. máj. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: az én anyósom óvónő, 7 hetet lesz otthon a nyáron. Ő bevallja, hogy szeretne pihenni, így "csak" 2 hétre vállalja a lányunk. A mi ovinkban is nehezményezik, hogy szinte egész nyáron menni fog.
2013. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
ne hagyd magad!!!
2013. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk nem endegték,hogy délután ott aludjon,csak délig lehetett,mert ez a törvény,ha az anya otthon van csak délig lehet ott a gyerek... csak,hogy tudtam,hogy nincs ilyen törvény, továbbmentem és igazam lett, így ott alszik. Ne hagyd magad.
2013. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

Én annyira berágok az eféle bölcsis, ovis hozzáálláson. Már több ilyen kérdést olvastam,és egyszerűen annyira bepöccenek. Mi az, hogy ne legyen ott a gyerek, meg csak eddig, vagy addig?! Hát ő az óvoda/bölcsöde!!!!Oldja meg a nyári szabadságolását ős is, ahogy akarja. vegyék ki a szabijukat felváltva, ahogy más normál munkahelyeken szokás. Oldják meg a helyettesítéseket! Az eszem megáll, komolyan. A szülők nagy része azért adja be a gyerekét,mert nem tud vele lenni, ők meg itt packáznak a szülő "szorult" helyzetén. De azért mindenhonnan az folyik, hogy szüljünk még, még...

Mellesleg ne az ovi döntse el, hogy az otthoni nagyi jó-e, alkalmas-e arra, hogy egész nap egy gyerekkel legyen.

2013. máj. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem a leállás idejére gondoltam ,hanem amikor lesz ügyelet arra az időre kérték,hogy legyek kedves a gyereket a nagyinval otthonhagyni.

Én többműszakozom ,a nagyiék betegesek ,nagy segítség ha járhat nyáron is .

2013. máj. 28. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!