Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 3 éves kisfiam eléggé...

Lassan 3 éves kisfiam eléggé önálótlan, más is van hasonló helyzetben, hogy szoktassam nagyobb önálóságra?

Figyelt kérdés

Etetni kell, mert ha eléteszem az ételt csak megturkálja és inkább nem eszik.Pohárból inni csak szívószállal hajlandó, de azt is úgy, hogy ott kell szobrozni és fogni a poharát. Nappal már szobatiszta, de szólni soha nem akar ha pisilni vagy kakálni kell, inkább tartogatja, aztán a végén bemegy. Éjjel pelusozunk.

Vetkőzést, öltözést abbszolut nem csinálja, hiába mondom neki, nagyon lusta. Ovodába pont ezen okok miatt még nem adjuk be, nem tudom, hogy vezessem rá, hogy kicsit önálóbb legyen!

Légyszi írjátok meg nektek, hogy sikerült és hogy más is van-e ilyen helyzetben.

Köszönöm!


2009. okt. 9. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Húúha, ilyet még nem is hallottam, kicsit elkéyeztetted?

Hát nagyon egyszerű, kérlek szépen: elé teszed az ételt és eszik, ha akar. Te szépen eszed a magadét. Ha nem akar, 5 perc múlva kiveszed és leteszed játszani, mehet, amerre lát. A következő kajánál ugyanígy jársz el. Elengeded a füled mellet, bármit mond, avgy kér, vagy hisztizik. Nem kell sok alkalom, hogy elkezdjen enni, ha látja, hogy komlyan gondolod. Csak ne inogj meg.

Az ivás: szívószál nélkü, pohárban elé az innivaló. Nincs szívószál, kell, vagy nem kell.

Még egy gyerek se halt éhen és szomjan se önként, ne aggódj!

Ha bemegy a pisi avgy kaki, akkor hagyd benne egy ideig. Nem kellemes érzés a kihűlt kakiban lenni, de nem fog belehalni. Adj neki egy órát, csak aztán cseréld ki. Ne aggódj a fenekének se lesz baja.

Ha meg nem öltözik, akkor sajnos nem mehet el otthonról, ha kell, legyen egész nap pizsomában, de ha te elmész boltba, a párod legyen otthon és a gyereket hagyd otthon. Menj el helyekre délután, napközben üljetek otthon. Ha akar kimenni, öltözzön fel.

2009. okt. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jaj, bocs a melléütéses hibákért, egyébként tudok helyesen írni, csak siettem...
2009. okt. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaza van ez előttem szólónak, nemcsinálod meg helyette ilyen egyszerű. Persze csak arra vonatkozik amit meg tudna csinálni csak lusta. Én is kérdeztem a dadus nénit az óvodában /most fog kezdeni a lányom/, hogy önállóan kell-e öltözniük és azt mondta, hogy amit meg tudnak csinálni azt nem csinálják meg, csak szigorúan abban segítenek ami nem megy: cipzárhúzás, cipőfűzés, gombolás.
2009. okt. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Az óviban úgyis sokat fog önállósodni, mert kénytelen lesz.
2009. okt. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam decemberben lesz 3 éves. Eszik ő egyedül, de mint a kismalac.....ha én segítek neki, akkor sokkal jobb étvággyal eszik. Öltözés, kell még neki a segítség, inkább a vetkőzés megy neki, bár a cipőjét egyedül felveszi. Csak órák kérdése. Éjjelre még pelusos, habár napközben szobatiszta. Mégis van, hogy úgy elmerül a játékban, hogy nem ér el a wc-re és becsurog. Kakilás csak este a pelusba sikerül. Mégsem érzem úgy, hogy önnállótlan lenne. Viszont, ha valami nem sikerül, azt kitűnően kimagyarázza :)
2009. okt. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!