Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Anyukák! Hogy szoktassa...

Kedves Anyukák! Hogy szoktassam le 2 éves kisfiamat a verekedésről?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon türelmesen, kétezerszer elmondtam neki, hogy nem szabad senkit megütni, mert fáj neki, és ugye milyen rossz lenne, ha neked is így fájna, stb..., próbáltam erélyesebben rászólni, folyton a nyomában vagyok a játszótéren, játszóházban, ahová megyünk, nehogy bántson valakit. Tavasszal bölcsibe megy, és én teljesen kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz ott. Mit tanácsoltok, volt valaki hasonló helyzetben és van sikeres módszere? Előre is köszönöm.
2011. nov. 2. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy tanácsaim vannak, de válaszom kevés. Eleinte mikor 22 hónapos volt, akkor indult, sikerült visszafojtani az induló dolgokat, de most 26 hónapos múlt és szörnyen vad, mióta bölcsis. Képes megrúgni, mert rászólok, hogy nem szabad valamit v. megüti az arcomat. A 'nem szabad' is olaj volt a tűzre, mert akkor mérges és direkt bántani akar.


Volt h rácsaptam a kezére végső elkeseredésben, de több dolog miatt is úgy vélem butaság. Egyrészt ugyanazt a rossz mintát adom és dühből cselekszem, másrészt leutánoz (1x már megtörtént, soha többet nem csinálom).


Saját tapasztalat. Szemembe kell néznie és megbeszélni. Megmondom, hogy szégyelni való dolgot tett és fájdalmat okozott, ami csúnya, rossz dolog. A hangomat csak akkor emelem meg, ha hatástalan, de nem kiabálok, ha nem muszáj, tényleg.


Le kell ülnie valahol egy helyben (már elég súlyos méreteket öltött a dolog), ha napi 3x többnél előfordul vagy nem tudok rá hatással lenni és 2 percig ott hagyom gondolkodni, nem mehet el onnan. A múltkor elaludt amúgy :-)


Hát nem mondom, hogy nagyot haladtam volna vele. Várom én is a tanácsokat.

2011. nov. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok.. amúgy egy kislányról van szó :-) Egész jó kislányról, és csak otthon csinálja, sehol máshol. Pontosan tisztában van vele, hogy rosszat tesz...
2011. nov. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy írtál, remélem, előbb-utóbb sikerrel járunk, Te is és én is.
2011. nov. 3. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!