Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a harapás...

Hogyan szoktassam le a harapásról?

Figyelt kérdés
Eddig akkor harapott csak,ha játék közben bevadult.De ma nem az volt,amit ő akart és belémharapott.Eddig elmondtam,ne harapjon,mert fáj.Ma rálegyintettem a szájára.Tudom,nem kellett volna,de reflexből jött.
2011. nov. 4. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:

az enyém is akkor harap, ha valami nem tetszik neki. Megfogom a kezét, a szemébe nézek és erélyesen rászólok, hogy NEM. Egyre ritkábban csinálja, de néha még előfordul. Lassan le fog róla szokni. Az enyémet nem hatotta meg, hogy nekem fáj, ő igazából nem tudja, mi az, mert nem érzi, mekkorát harap. Nem is hibáztatom ezért.

21 hónapos.

2011. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A környezetemben szinte valamennyi gyereknek volt ilyen időszaka. osztottuk egymásnak a tanácsokat. Mindenkinek más jött be. Én is így jártam, hogy egyszer reflexből ráütöttem a szájára. No nem nagyot, de azért arra jó volt, hogy meglepődjön. legközelebb ha megemeltem a kezem, már láttam rajta, hogy szégyelli magát. kb. még egyszer próbálkozott. Soha többet.

Egyik barátnőm sírni kezdett. Az ő kislánya ezen annyira megdöbbent, hogy soha többet nem csinált ilyet.

A szomszéd kisfiút viszont az elején elkapták. nem foglalkoztak vele, hogy harap. Ment ugyanúgy tovább minden, mintha mi sem történt volna. Így nem is találta a kissrác érdekesnek a dolgot. Nekik szerencséjük volt.

2011. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bár nálunk harapás nem volt, de lehet, hogy én is kicsit ráütöttem volna a szájára. Sőt, amikor bölcsibe került, ott eltanulta, hogy kiköpködi a kaját (itthon soha nem csinált ilyet), akkor megtettem egyszer, akkor ő is elszégyellte magát, és azóta nem csinált ilyet. Nálunk a szemüveg leszedés bizonyult fél éve jó mókának, először próbáltuk szép szóval, aztán kicsit emelt hangon, nem érdekelte, pedig tudta hogy miről van szó, aztán sajnos kapott a kis kezére is, azóta nem bántja a szemüvegeseket. Nem verem a gyereket, mielőtt valaki támadna, de egy kis kéz rácsapástól nem lesz baja, és egy szemüveg manapság nem 2 ft.
2011. nov. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!