Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves nem szobatiszta gyereke...

3 éves nem szobatiszta gyerekek emiatt nem mehetnek oviba? Akkor mi lesz a teendő?

Figyelt kérdés
Sajnos nem szobatiszta a kislányom és semmi hajlandóságot nem mutat, hogy szeptemberre az lesz. Nem részletezném, már sok-sok dolgot kipróbáltunk de nem hajlandó. Szeptembertől menne oviba én megyek jövő hónaptól vissza dolgozni, mamák fognak vigyázni addig rá. Az óvoda el fog küldeni minket a Nevelési tanácsadóba vagy pszichológushoz, vagy ez hogy megy? Aggódom mert nem tudom hogy fogom megoldani, hogy behordogassam 15km-re. A munkahelyen nem örülnének ennek, a párom se tud könnyen eljönni a munkahelyéről.

2013. jún. 10. 15:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Valami kivizsgáláson voltatok vele? Vagy ha ott nem akkor pszichológusnál?


Bocs az off-ért.

2013. jún. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezzetek bölcsibe.

A lányom bölcsis csoportjában volt egy ilyen kisfiú, aki a kora miatt már mehetett volna oviba. Egy évvel később középsős lett az oviban.

2013. jún. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ne stresszelj, mert a kicsi is megérzi!!! Szeptemberig még ott a nyár amin sok minden megváltozik majd hidd el! Menjetek el együtt a lánykáddal és vegyetek együtt, ami neki tetszik bugyikat, na meg ahol pelust szoktatok venni előre menj be beszélj az eladóval, hogy na ez az utolsó pelus amit az ekkora ügyes, okos , óvodás lányoknak adhat. Nincs több pelusa a számára. Hidd el értelmesk nagyon és felfogják, hogy mi mit követ. Beszélgess vele, hogy óvodában senkin nincs pelus, ott bugyika van meg kis picike wc. Menni fog neki csak bízz benne!

Sok sikert! :D

2013. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Én is aggódtam, fiam júl 24-én töltötte annó a szülinapját és még jún-ban pelenkás volt, se csoda történt egyszercsak gondolt egyet és szept-re már szoba és ágytiszta volt...

Annyi hogy nem mehet oviba..konkrétan nem küldenek sehova csak oviba nem járhat, vagy vissza bölcsi vagy otthon lenni vele :(

2013. jún. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem te leszel mellette, változik a környezet, sokkal nagyobb az esély, hogy szobatiszta lesz. Az én kisfiam legalábbis úgy volt. Ha mégsem, akkor bizony segítségre szorultok.
2013. jún. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Hiszen előtte a nyár, az 3 hónap! 1 hét elég, hogy szobatiszta legyen. Az én lányom is úgy volt, 2 évesen próbálkoztunk, nem jött be, 3 éves kora előtt egy héttel levettem a pelust, nyár volt, vidéken voltunk, és rákapott az ízére. Szeptemberben semmi gond nem volt az ovival. Egyébként az ovi nem küld el, legfeljebb ha észreveszik, hogy rendszeresen bepisil, akkor rákérdeznek, és ha nem változik a dolog, eltanácsolnak, de nevelési tanácsadóba ezért nem küldenek.
2013. jún. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem voltunk kivizsgáláson, pszichológushoz most jelentkeztünk be, mert most még el tudunk menni, de a jövő hónapban már dolgozom. Környezetváltozás nem nagyon lesz, mert a dédivel lesz aki velünk lakik, tehát marad itthon, heti egyszer talán a másik mamához átviszem.

Bölcsöde kizárva, mert itt nincs, csak messze tőlünk, oda nem tudom elhordani. 3 hónapja "levettük" a pelenkát, de nem szól, bepisil, bekakál, aztán leveszi a pisis cuccot és kész. Neki így megfelel, nem zavarja. A bilin elüldögél de talán kétszer sikeredett bele véletlen valami. Direkt nem engedi bele, visszatartja. Itt az egész nyár, de én reménytelennek látom a dolgot. A dédi nem igazán fog foglalkozni a témával (nem is várom el, örülök, hogy vigyáz egyáltalán a gyerekre), inkább ráadja a pelenkát. Így nem lesz szobatiszta!

2013. jún. 10. 15:51
 8/19 anonim ***** válasza:
31%
A déditől ne várd el, hogy ebben tud segiteni. Ezt neked kell megoldani. Ne vard el tole eloszor, hogy szol, hogy pisilni kell. Tedd bilire: most pisilunk egyet!felszolitassal orankent vagy ketorankent. Vagy wc-re, szukitovel. Pelust ne adj ra, csak alvaskor. Folyadekbol mennyi fogy? Nagy ivó? Ha igen, ne engedd folyton inni, kicsit vedd vissza. Ne pisiljen folyton. Egy-1,5 liter folyadek/nap elegnek kell lennie. Ha iszik,15 perc mulva vidd bilire/wc-re. Nagyon nagy dicseret, némi jutalom ! Adj neki eselyt, ha nincs szervi oka es nem autista, akkor miert ne lehetne szobatiszta?
2013. jún. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Figyi!! Nálam jobban nem parázott senki tavaly az ovitól... A kisfiam tavaly nyáron töltötte a 3. évet, szeptemberben ment oviba. És minden másnap bepisilt a délelőtti alvásnál.


Ezért pszichológushoz menni???? Miért? Nincs törvénybe írva, hogy nem veszik fel azt a gyereket amelyik nem szobatiszta! Ez egy "baromság "az ovodáktól, mert az óvonénik nem akarnak ezzel fogalalkozni. Igazuk van, de ez nem törvény! Ezért nem utasíthatnak el gyereket a közösségtől.


Szóval mi beíratkoztunk tavaly és láss csodát, egyszer sem pisilt be a kisfiam. Nagyon odafigyelt! Van olyan gyerek aki még most is 1-2x néha bepisil. Ez van!

Nem azért pisilnek be mert pszichológusra van szüksége, hanem azért, mert játék közben nem figyel, bepisil, nem is tudják még tartani a vizeletet.


Vannak persze kivételek akiket vinni kell vizsgálatra: pl. isznak a szülők, vagy verik a gyereket, vagy lelki oka van. De egy egészséges gyereknek NEM KÖTELEZŐ 3 ÉVES KORÁRA SZOBATISZTÁNAK LENNI.


egy tanítónő anyuka

2013. jún. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A környezetünkben annyira egyszerűen és simán ment a többi kisgyereknek a szobatisztaság, hogy amikor én mesélek, hogy sehol nem vagyunk és már áprilisban elmúltunk 3 évesek csak néznek az anyukák. Beszélek azért a pszichológussal (nagyon javasolták, hogy jó doktornő) lehet tud adni jó tanácsokat, vagy csak 1-2 alkalom is segíthet, ha egy idegentől hallja a kislányom, lehet jobban hat majd rá. (Többször úgy sem tudnám vinni.)
2013. jún. 10. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!