Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kapnak a gyerekek enni a...

Mit kapnak a gyerekek enni a bölcsődékben?

Figyelt kérdés
Reggeli, ebéd...?
2009. okt. 9. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez minden bölcsödében más lehet,nincs rá egységes előírás.
2009. okt. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Különböző. Attól függ a gyerekek többségét mikor hozzák be, van-e saját konyha vagy a szállítóra várnak, hány csoport van....
2009. okt. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A másodiknak: nem azt kérdezte, hogy mikor...! :)


Akár a bölcsiben főznek, akár központi konyha főz, élelmezésvezető állítja össze az étrendet életkor-függően.

Nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt (mindkettőt főzelék formájában is) kapnak, helye van a péksüteményeknek többféle feltéttel (vaj, vajkrém, sajt, sajtkrém, májkrém, méz...), az önálló péksütiknek (kifli, kakaós csiga, pogácsa...), tejbegríznek. Ebédre leves mindig van.

2009. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

második

Bocs, nem tudok olvasni.

2009. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokra lennék kíváncsi, felétek hogy van? Még nem tudom a fiam hova fog menni, így nem tudok érdeklődni. Általánosságban érdekel, mire lehet számítani:)
2009. okt. 9. 20:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Abban biztos lehetsz, hogy könnyen rágható, életkoruknak megfelelő állagú és nekik többnyire tetsző ízvilágú, változatos ételeket kapnak. Reggeli, ebéd és uzsonna jár, a bölcsiben a tízórait mi, szülők adtuk össze: minden nap más szülő hozott be gyümölcsöt vagy babapiskótát, kekszet, gyümölcslevet, stb. Nálunk (Bp. melletti város) a Junior főz a bölcsikben, ovikban és az iskolákban is. A saját tapasztalatunk az volt, hogy az utóbbi néhány évben rengeteget javult a kaja. Reggelire nem ritka a kuglóf, kalács a megszokott vajas és felvágottas kenyér/kifli mellett. Többször van tej, tejeskávé, kakaó a standard tea helyett és sokszor adnak egy-egy darabka (inkább jelzésértékű méretű) nyers zöldséget is. Viszont sok étel (pl. sóskafőzelék, paradicsomleves, paradicsomszósz) túl édesen került eléjük, rá is szokott a kisfiunk, azóta is csak külön édesítve hajlandó ezeket megenni. Másik, ami nem tetszett, hogy nagyon sok a tészta.

Összességében kész csodának tartom, hogy ennyi pénzből ilyen rendes menüt raknak össze. Én azt szoktam csinálni, hogy hét elején megnézem a kiírt menüt és ahhoz igazítom az otthoni kajákat.

2009. okt. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk (szintén Bp, mellett) a bölcsiben főznek.

A reggeli valamilyen szendvics, tízórai gyümölcs, ebéd fött étel, változatos, legalább háromszor van hús, sok gyereket rászoktattak a "zöld" (brokkoli, zeller) ételek rágcsálására. uzsi gyümölcs, bundáskenyér, rizskoch, puding, valami finomság.

2009. okt. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a bölcsiben (Bp. 22. ker.) kb. így néz ki:

reggeli: kenyérféle felvágottal/sonkával/halkrémmel/sajttal, hozzá paprika/paradicsom uborka, tea/tej/kakaó/karamellés tej/vaníliás tej/gyerekkávé

tízórai: dobozos gyümölcslé kis vízzel hígitva vagy gyümölcstea

ebéd: hetente 3-4-szer főzelék hússal, főtt tojással, májas vagdalttal, hetente 1-2-szer töményebb leves (ragu), másodiknak gyümölcsös süti (pl. almáslepény), 1-2-szer rizses hús, előtte mondjuk húsleves. Minden nap van valami gyümölcs az ebéd végén.

uzsonna: a reggelihez hasonló, de néha joghurt is van.

2009. okt. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem minden nap van leves. De gyümölcs, gyümölcslé mindig. A reggeli vagy uzsonna szintén valami szendvics vagy péksüti, vagy kalács. Mellé kakaó, tejes kávé, karamellás tej, tej. Néha joghurt, kifli. De én úgy gondolom változatos. Az ebéd is finom szokott lenni.

Igaz én is csodálkoztam hogy nincs minden nap leves, bár talán ez egy két nap és nem minden héten van így, de hát orvos ellenőrzi az étlapot, így ha ő azt mondja hogy megfelelő, akkor biztos jó.

De igazából van benne a brokkolitól kezdve a nem tudom miig minden féle, amit lehet itthon meg sem engedhetnék magamnak, vagy épp nem szoktunk mi itthon enni. A kicsi bent megeszi, vagy eszik belőle.

Én meg vagyok vele elégedve. Mondjuk igaz az én lányom nem nagyon szereti a főzeléket ahogy mondják, de azért eszik belőle. Husi mindig van mellé valamilyen formában, így van hogy kaphatnak repetát is belőle. Éhen nem halnak az biztos és változatosan étkeznek.

De igazából ilyen hétköznapi ételeket készítenek, amit mi is otthon. Van amiből még pluszt is kapnak, amit itthon nem, van amiből kevesebbet, de azt meg esznek itthon.

Én mindig megnézem az étlapot, ki van téve a faliújságra, így mindig tudom mit evett. Meg hát meg tudjuk beszélni az ebédes dolgokat ha hajlandó rá a lánykám. Ha nem, akkor meg jó arra szimplán hogy tudom mit evett.

2009. okt. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!