Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondanátok meg egy 3...

Hogy mondanátok meg egy 3 évesnek hogy vért vesznek tőle? Műtét előtt vagyunk és azért lesz vérvétel.

Figyelt kérdés
A műtétből annyit tud hogy aludni fog és hogy megcsinàljàk az orràt,hogy jobb legyen neki. (orrmandula műtét) Köszönöm a vàlaszokat.
2013. jún. 11. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam a kisfiamnak, hogy a kezéből egy vékony tűvel vesznek egy kicsi vért, hogy megvizsgálják egészséges-e. Ha igen, akkor a doktorbácsi rendbe teszi az orrát addig, amíg Ő alszik egy kicsit. 4 éves volt a fiam, szépen megértette,m csak annyit kérdezett, hogy ha megvizsgálták a vérét akkor hogyan fogják visszatenni a kezébe, megint megbökik? :)
2013. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi rendszeresen járunk vérvételre, elmondom, hogy megyünk a doktor nénihez, aki majd vesz vért, hogy megvizsgálják, milyen a vére. Ennyi... Nem kell ezt túlmisztifikálni. A lányom most 4,5 éves, és picit sem sír, nagyon ügyes. Kb. fél évente vesznek tőle vért. Az öccsétől is vettek nemrég vért, ő végigüvöltötte az egészet, de ahogy abbahagyták, már nem is sírt.

Ne parázd túl, és akkor nem lesz gond.

2013. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


én vérvétel előtt azt mondtam a kisfiamnak, hogy meg fogják szúrni a kis kezét a könyökénél itt (megmutatom) egy olyan kis tűvel, hogy alig látni (mutathatsz esetleg otthon egy hajtűt pl.). Nem kellemes az igaz, de nem is fáj igazán. Legfeljebb egy kis csípést lehet, hogy érezni fog pl. így (picit megcsippenteni a kezét)- de nagyon fontos, hogy igyekezzen jól viselkedni, mert a doktorbácsi vagy néni ebből mondja meg, hogy egészséges-e.

Anya végig ott lesz veled, fogom a kezedet és az ölemben fogsz ülni, nem kell félni, vigyázok rád.


Én így szoktam, nem volt különösebb gond.

Sok sikert kívánok a műtéthez

2013. jún. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb. úgy mondanám, mint az előzők. Mi is voltunk vérvételen kórház előtt, bár akkor még csak másfél volt, nem viselte meg egyáltalán, max. az, hogy lefogták, de utána már vígan rohangált is.

"Egy pici szuri lesz, picit fájni fog, de anya vigyázni fog rád." Próbálnám egyszerűen, tényszerűen és "lazán", nem sokat emlegetve. Gyors gyógyulást és sok bátorságot nektek!

2013. jún. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk nem reg es eljatszottuk itthon picit belecsiptem a kezebe es mondtam hogy csak ennyit fog erezni belolle de meg annyi sem volt mert tettunk ra paccsot nem tudom feletek lehet.e kapni kb 30perccel az elott kell ratenni a kezere ettol nem fog erezni semmit.Kisfiam pityergett de nem tort ki hisztibe vagy hasonlo amolyan felenk pityerges volt.Probald neki lazan eloadni az nagyon fontos.
2013. jún. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!