Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a doki kitöltötte a papirt...

Ha a doki kitöltötte a papirt a tartós betegségről, hol tudom intézni a továbbiakat? (emelt családi, közgyógy, utazási kedvezmény. Stb)

Figyelt kérdés

eddig soha nem kapta ezeket,tehát nem tudom hogy működik.3éves lesz július végén a fiam,addig jár ugye a gyes.Utána kapom a hoszabitott gyest,emelt családit.Ezeket hol tudom intézni,vagy hova kell vinnem az igazolást amit kitöltött?

És akkor ezt az utazási kedveményt is kapja a fiam,meg a közgyógyot?Ezeket mind egy helyen kell intézni?

Aki jártas ebben,leirná milyen papirokat kell vinnem,és hova?Köszönöm!


2013. jún. 12. 09:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezeket az orvosnak kellett volna elmondania,de úgy tűnik, nem ért rá. Minden kérdéseddel fordulj az OEP-hez, mert amit ők mondanak az lesz a biztos.
2013. jún. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.Akkor az oep-ba menjek,ne az államkincstárba?
2013. jún. 12. 09:26
 3/8 anonim ***** válasza:

A Mák-hoz kell elküldeni a papírt, ők intézik az emelt családit és egyúttal küldik a kártyát az utazási kedvezményhez. Mi az innen kapott határozattal mentünk intézni a közgyógyot, nálunk ezt a szociális osztályon lehetett kérni.

Gyest csak a 3. év betöltése után van értelem igényelni, feltéve, ha addig nem mennél el 8 órában dolgozni.

2013. jún. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm.Még nyomtatvány sincs a közgyógyhoz hogy intézni tudjam,előbb azt kell kérnem.Dolgozni dolgozhatok gyes mellett korlátlan időbe igy,mivel asztmás a fiam.Aki megkapja az igazolást a tartós betegségről,az gyes mellett is dolgozhat bármennyit,megkérdeztem.

Még 1hónapig kapom a gyest,mert akkor tölti be a 3évet a fiam,de igy gondolom akkor automatikusan meghosszabitják majd,mivel ezt együtt kell intézni,vagy együtt küldik az emelt családival.De majd megkérdem ezt is.

2013. jún. 12. 10:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk még nem aktuális ,mert 2 éves a lányom (szintén asztmás), de azt mondták, a gyeshez külön igénylést kell majd benyújtani.

Közgyógyhoz a netről is tudsz letölteni nyomtatványt.

2013. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm,ma már utánajártam és elintéztem.A közgyógyhoz meg van a papir,az államkincstárba leadtam az igazolást a tartós betegségről,ott intézik az emelt családit,+a gyest,de semmit nem kell csinálni vele,automatikusan küldik majd továbbra is,+visszamenőleg 2hónapra az emelt családit.
2013. jún. 12. 20:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, mert nem igényelsz családit, csak módosítasz a meglévőn. Nekünk nem egész 2 hét alatt, soron kívüli utalással már a számlán is volt a visszamenőleges összeg, a következő utalásnál pedig már az emelt.
2013. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen,valahogy igy mondta a hölgy is,max 1 hónap,azon belül meg kell jönnie.Még a közgyógyot kell elintéznem,valami papirt innen az államkincstártól küldenek majd,ami kell hozzá,utána tudom csak intézni ha megjött.
2013. jún. 12. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!