Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3év körüli gyereked mennyit...

3év körüli gyereked mennyit alszik (órát) nappal, és éjjel? Szobatiszta? Éjszakára van még rajta pelus?

Figyelt kérdés

2013. jún. 12. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 9-10 órát alszik éjjel, és nappal már nem alszik (az oviban sem). Éjszakára van rajta pelus.
2013. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

3 éves lesz.

éjszaka van rajta pelus, nappal már alváshoz sem.

èjszaka 20-7-ig laszik napközben meg 12-14 óráig. Szeirntem tudna többet is , de nem enegedem, mert akkor elcsúsznak az alvások, és nekem nehezebb vele.

2013. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy az egyben, mint az első, csak az enyém nem ovis, és nem is lesz, nem vették fel. :(
2013. jún. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


a kisfiam július végén lesz 3 éves.

Hétköznapokon, amikor dolgozom, bölcsődében van. Reggel 8 előtt érünk be, így 7kor keltem és este legkésőbb 1/2 9-kor már aludni megy. Így éjjel általában legalább 10 órát alszik. Nap közben a bölcsődében ő az egyik legjobb alvó, így ott is 1-1,5 órát biztosan alszik- a sok gyerek között gondolom azért az nem olyan pihentető.

Hétvégén is felkel legkésőbb 1/2 8 körül, este viszont pénteken és szombaton belefér, hogy 9ig maradhat fent, ha úgy alakul- főleg most, amikor már 8 után is világos van- így ha kicsit leragadunk kint a jó levegőn, akkor sincs rohanás.

Cserébe viszont délután akár 2,5-3 órát is képes aludni, főleg, ha sokat mozogtunk kint délelőtt.

Arra figyelek, hogy vasárnap már 1/2 9kor legyen lefekvés.


Nappalra biztonsággal állíthatom, hogy szobatiszta, hetek óa nem volt baleset sem. A délutáni alvás alatt sincs bepisilés, játék hevében sincs. Éjszakára is már alakul, azt különösen nem erőltetem, már kb. 1 hete minden éjjel száraz a pelus, ha kell éjszaka olyan 11-12 körül felébred, szól, hogy pisilni kell és kimegyünk- aztán nyugodtan alszik tovább. Egyelőre még hagyom a pelenkát, de pont most gondoltam rá, hogy ha még egy hétig éjszaka is ilyen eseménymentes marad, akkor már az is kerül le.

A nagydolgokban már több, mint fél éve szobatiszta (érdekes módon, az átállás ott nálunk előbb és pikk-pakk megtörtént, a pisilésnél pár hét kellett, de már túl vagyunk a nehezén)

Szeptembertől ovis, így nyugodtan neki merünk vágni, a szobatisztasággal nincs gond (az éjjeli nem is feltétel különben). A nagydolgot wc-be intézi, a pisit pedig bilibe- a nyáron majd szépen ráveszem arra, hogy azt is a nagy wc-be intézze napközben.

Nekem még az esti elalváshoz használt cumiról való szép lassú leszokás van hátra- de azt nap közben egyáltalán nem használja (soha nem is tette), a délutáni alváshoz sem kell már jó hosszú ideje- este pedig kb. 10 percig használja, míg elalszik. Így nem érzem nagy problémának, de majd lassan letesszük azt is, már mondogatja, hogy csak a kisbabák cumiznak, az ovisok meg nem.

A te kicsiddel mi a helyzet?

Szép napot:

2013. jún. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát Kisfiam áprilisban töltötte a 3 életévét, s már tavaly nyáron teljesen szoba tiszta lett!

Bölcsődés volt, most már az óvodába jár!

Este 20-kor van villanyoltás és legkésőbb 21-22 között alszik el, reggel, ha megyünk óvodába akkor 7-kor kell, amúgy 8:30-ig hagyom aludni. Délután 14-16:30-ig alszunk!



Üdv két gyermekes Anyuka

2013. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A kislányom márciusban töltötte a 3-at. Nem járt bölcsibe,szeptemberben lesz ovis.

Nappal már alig akar aludni,ha alszik is max 1órát,és ez független attól mennyit van levegőn. Éjjel 10-7ig alszik,de van hogy csak 8órát amit én nagyon kevésnek találok!


Szobatiszta és ágy tiszta,már éjjel sincs rajta pelenka. Eddig még egyszer sem pisilt be,felébred magától ha kell neki. Nagyon büszke vagyok rá,mert a szobatisztaság egyik napról a másikra alakult ki nála,3évesen még totál pelenkás volt!:)

2013. jún. 12. 14:15
 7/9 anonim ***** válasza:

2 hét múlva lesz 3 éves a kislányom.


Éjjel 9-10 órát, délután 1-2,5 órát alszik.

Január vége óta szobatiszta, de alváshoz még kap pelust, a délutánit holnaptól leveszem neki. Szeptembertől megy oviba, most néha fél napot jár csanába.

2013. jún. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Márciusban volt 3 éves a kisfiam. Tavaly június óta szoba és ágy tiszta. Nappal 2-2.5órát alszik, éjszaka 9-et. /22-07H-ig/
2013. jún. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Júliusban lez 3 éves a fiam. Hétközben, mivel bölcsis, éjjel kb 9 órát alszik, napközben 2-2,5. Hétvégén éjjel kb 10 órát, napközben 2,5-3 órát. Szoba és ágytiszta.
2013. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!