Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan, aki körülmetélt...

Van itt olyan, aki körülmetéltette a kisfiát születése után nem sokkal? Gyerekorvos csinálta? Vagy? Elég volt kérni vagy valamilyen procedúra előzi meg?

Figyelt kérdés
Köszi!
2013. jún. 13. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező,

igen, a kisfiam 1 hónapos volt.

Madarász utcai kórház gyermeksebészetén végzett műtét volt, 1 órás, altatásban. Erre szakosodott gyermeksebész szakorvos végezte természetesen- akiről egyébként nagyon sok jót hallottunk és ajánlásra kerültünk hozzá.

Nem értem az utolsó kérdésed- de akár egészségügyi, akár vallási okokból választod a műtétet, nem tudok "procedúrák"-ról- a kezelőorvossal, háziorvossal kell megbeszélni. Nálunk beutaló vagy hasonló sem kellett.

Természetesen a beavatkozás előtt volt egy altatóorvosi vizsgálat, illetve általános vizsgálat, mint minden ilyen beavatkozás előtt (légzés, szívhang stb.) Vizeletet is kellett leadni (ehhez van gyógyszertári kis zacskó, amivel le lehet venni (a zacskón kis lyuk, amibe bele tud pisilni)

Ami fontos: a műtét előtt 4 (!) órával a kicsi már nem ehet (anyatejet sem)- esetleg pár korty víz- azért, hogy elkerüljék a hányást. Ez elég nehéz, de úgy lehet átvészelni, hogy az előző néhány etetés alkalmával sokat kell kapnia és az utolsó etetést tényleg az utolsó pillanatra időzíteni.

Végig ott lehettem mellette, aznap hazaengedtek, mert nem volt komplikáció. 1 hét múlva varratszedés, 2-3 hónap múlva talán kontroll.

A műtétet reggel 8kor vele kezdték, kb. 11-12 körül már kaphatott kortyolva vizet, majd mivel nem hányt, így szoptathattam is.

Az első otthon töltött napon volt sírósabb- figyelni kell a pisilésre, kezelni a sebet kétféle kenőccsel - 2. naptól már rendben ment minden.

Remélem, elég alapos voltam, ha van még kérdésed, szívesen megválaszolom.

Sok szerencsét:

2013. jún. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Nagyon köszönöm a gyors és rendkívül részletes választ! Igazán hasznos! Megmondanád még esetleg azt, hogy mi volt a doki neve, aki nektek csinálta a Madarászban? Mi is oda tartozunk, így szívesen próbálnám ugyanazzal az orvossal csináltatni.

Köszönöm!

2013. jún. 13. 17:03
 3/4 anonim ***** válasza:
15%
Úristen, minek kell ilyet csinálni egy pici gyerekkel? Nekem is megcsináltatták ezt és csak hátrányát látom folyamatosan :(
2013. aug. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
78%
hatranyat ?ugyan miert ?
2013. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!