Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekorvos vagy sima háziorvos?

Gyerekorvos vagy sima háziorvos?

Figyelt kérdés

Szóval: egy kis faluban lakunk, háziorvosunk nagyon aranyos, és eddig csak egyszer volt vele bajom (én mondtam hogy fullad a gyerek, azt mondta nem lilul, délután bevittem a gyerekosztályra ügyeletre ott a folyosón voltunk, és a vizsgálóból kiszólt a doki, hogy fullad a gyerek, asztmatikus hörghurut volt egyébként, azóta már többször. Ezzel a fiammal amúgy már oda jártam a gyerekosztályra.

Azóta történt pár változás. Ez ahova jártunk, oda tartoztunk megyeileg. Most a gyerekosztály és a gyerekügyelet is megszűnt ott, felnőtt ügyeletre kell vinni a gyerekeket, csecsemőket, mindenkit, gyerekorvos nincs!

De csak ügyeletileg tartozunk már ebbe a kórházba, ha be kell feküdni, vagy ambuláns rendelésileg másik kórházba tartozunk, ott van gyerekosztály, de ügyeleti időben ott is a felnőtt ügyeletre kell menni.

Van gyerekorvos itt, sztk-s, minden nap rendel, át lehetne kérni a gyerekeket ide, hogy ő legyen az orvosuk, de akkor meg minden kis dologért utazni, autózni kéne, 15 km amúgy.

Vagy maradunk a háziorvosnál, és gyerekorvos tulajdonképpen nem is látja a gyerekeket egyáltalán.

2,5-2,5-4,5 évesek a gyerekek.

Szerintetek? Maradnátok a házidokinál, vagy utaznátok a gyerekorvoshoz? A gyerekorvos is tud táppénzre venni engem, ha majd dolgozok?

Ha nem lenne rendes azt az egy esetet leszámítva megbízható a háziorvosunk, akkor nem dilemmáznék, de nem szeretném ha megsértődne, mert lehet még szükségem lesz rá. Bár nem sértődős fajta, azért mégis...nem tudom...

Mit tennétek?


2013. márc. 19. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Én gyerekorvoshoz vinném. Nem véletlen vannak külön gyerekorvosok. Gyerekek gyóygszerei, adagolása és sok minden különbözik a felnőttekétől. Persze egy általános háziorvos is tisztában van ezekkel, de nem biztos, hogy naprakész az információja. 15 km autóval nem olyan hosszú idő. Ha csak busszal mennél, az más kérdés, buszozni beteg gyerekkel nem szerencsés.

Amúgy nem semmi a magyar egészségügy, minden településnek járna egy gyerekorvos.

2013. márc. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, a gyerekorvos is tud táppénzre venni.
2013. márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekünk így külön eddig sem volt gyerekorvosunk, egy hónapban egyszer jött a védőnőhöz, és szinte mindig elvittem oda őket, hogy lássa őket tényleg gyerekorvos is, és tudtam ugye tőle kérdezni. Hozzá jártunk ügyeletre is, meg a betegesebb fiammal is oda, hozzájuk, épp aki volt, de mindhárom doki rendes volt. Most ők már nincsenek.

A gyerekorvos minden nap rendel, a házidoki is, csak nem mindig ebben a faluban, hanem kettővel odébb, 8 km-re kb.

Viszont az ügyeleti idő még így sincs megoldva, mert gyerekorvosi ügyelet nincs, hacsak a választott gyerekorvos jó pénzért meg nem vizsgálja hétvégén vagy este is. Valahol...ezt nem is tudom.

Tényleg vicc az egész... nagyon szomorú.


Egyébként van a táppénzben valami összegbeni különbség ha a háziorvos vagy a gyerekorvos ír ki?

2013. márc. 19. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyermekápolási táppénz összege megegyezik a táppénz összegével. Ha a gyerek betegsége miatt mész táppénzre, az orvosnak fel kell tüntetnie a te neved és TAJ számod mellett a gyerek nevét és TAJ számát is, illetve a betegséget.

Mindegy, hogy gyerekorvos, vagy felnőtt háziorvos vesz táppénzre, az összeg annyi, mintha sima táppénzen lennél. Én úgy tudom.

2013. márc. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. márc. 19. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!