Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanul angolt az ovis...

Hogy tanul angolt az ovis korú gyerek kisvárosban? . Nincs Helen Doron nyelvsuli, kéttannyelvű ovi. Vagy már minden oviban van angoloktatás? Elég az? Megtanul beszélni, ha nem erre specializálódott óvoda, de van oktatás?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A Helen Doronról sok rosszat hallok.

Amúgy ovis korban fölösleges az angol. Iskolában ráér tanulni! Én 10 évesen kezdtem angolul tanulni, ma már felsőfokú vizsgám van.


19L

2009. okt. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló! (és az esetleg még választ adók!)

Miért lehet rossz a Helen Doron?Mi rosszat hallasz róla? Drága?

Persze, tudom, h. meg lehet tanulni, én is meg tudtam, akárcsak Te. De talán, ha ovis, (vagy még előbb, Helen Doron akár 3 hónapos kortól) nem kell "megszenvedni", csak úgy belekúszik a kis agyakba.:) Mint pl. az angliában született bevándorló gyerekeknek.:)

2009. okt. 11. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok.


Azt mondják ismerősök, hogy a Helen Doron nem megbízható, és nem azt kapják a pénzükért, amit szeretnének. Emellett - ez saját vélemény - ilyen "trendi" nyelvsuliba járni nem ugyanaz, mint az Egyesült Királyságban születni.


Más: Barátnőim meg egy évfolyamtársam is járt oviangolra. Amit ott megtanultak, azt szépen el is felejtgették, mire az isi elkezdődött... hagyd csak a kis manót, hadd játsszon még! Sajnos sok ilyen kicsi gyerekes anyuka elfelejti, hogy a kisbaba kortól kezdett nyelvtanulás és a millió képességfejlesztő játék és feladat helyett sokkal többet ad, ha a kicsi játszik, mesét olvasnak neki, gyurmázik, rajzolgat, stb., meg ha TÖRŐDNEK BESZÉLGETNEK vele, véleménynyilvánításra, önálló gondolkodásra késztetik.


Soha életemben nem próbáltam semmi spéci fejlesztő játékot, mégis lett két nyelvvizsgám és elsőéves vagyok a Corvinuson. Nem a Helen Doron sulin fog múlni! Tényleg nem.:)


Még valami: ugyebár 10 éves korom óta angolozok, de elsőtől harmadikig is volt az iskolában ilyen "kötelező" angol foglalkozás, heti egy órában, amikor dalocskákat énekeltünk, megtanultuk az állatok vagy színek nevét, ilyesmi. Úgy tudom, ez minden általános iskolában így van. (tehát van kötelező heti 1 óra ilyen lájt angol vagy német) szerintem ez bőven elég, egy oviangol se adhat többet. És 8-10 évesen még simán "benne van a korban" a manó:)


bocsi hogy hosszú voltam, remélem segítettem valamennyit.

2009. okt. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, én annak csak örülök, ha hosszú:)!

Az biztos, h. hasznos!


Akkor valószínüleg "csak" az lesz, hogy ha nagyobb lesz(még csak 4 hónapos), mesedvd-ket angolul fogom Neki lejátszani.Így majd legalább hallja, a többit meg majd suliban:)

2009. okt. 13. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mondhatni nagy mázlink van, mert bár egy pici faluban lakunk, az oviban elkezdődött az angol oktatás, a Helen Doron keretein belül.

Korábban már gondolkodtam rajta, hogy a nagyobbik lányomat elviszem a közeli kisvárosba, ahol van HD, hogy tanuljon, de túl drágának tartottam ahhoz, hogy kísérletezzünk.

Most meg ugye van az oviban, és a kisebbik lányom jár is, és szerencsére jóval olcsóbban csinálja a tanárnéni, mint normál módon, mert a kislánya is az oviba jár.

Azt kell, hogy mondjam, hogy nagyon, nagyon jó. Szeptember óta, heti 1 órájuk van, és most dec.-ben volt egy nyílt nap, és el voltam ájulva, hogy mi mindent megtanultak máris. Úgyhogy most már biztos viszem a nagyot is, akármilyen drága is.:)

De emellett én nagyon hasznosnak tartom, ha angol nyelvű meséket néznek, és angol játékokkal játszanak.

Az én gyerekeim pl. a nickjr.com-on szoktak játszani, és ugyebár ott csak angolul szólal meg a főszereplő. :)

2009. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!