Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség, nagyon csúnyán...

Segítség, nagyon csúnyán beszél a kislányom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok ,nemlehet vele birni,mennél jobban mondom hogy nem szabad,anál jobban mondja,úgytesz mindenkinek hogy koCos büdö.,bu.i bu.is,ha valaki jön nálunk haza zavarja,megmondja neki hogy koCos buz. haza.Azt hogy koCos büdö. azt tőlem tanulta én mondogadtam a ruhájára ha nem akart átöltözni.A többit meg halotta nagyobb gyerekektől és hamar megtanulta és nagyon gyakran használja nekem is és mindenkinek.Ütni nem akarom érte,mert még csak 2 éves lesz decemberbe.MIT TEGYEK ?????????????????
2009. okt. 11. 14:22
 1/9 A kérdező kommentje:
bocsi a pontokért de nem engedte máshogy
2009. okt. 11. 14:23
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
látod.. ezért nem kéne 2 éves gyrek előtt igy beszélni...
2009. okt. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Én a legjobb megoldásnak azt tartom, ha nem is figyelsz rá. Ha nem használ az, hogy rászolsz, vagy hogy anya szomoru ha ilyenekt mondasz, akkor ne szentelj neki figyelmet. Szerintem még nincs tisztában a csunya szavak jelentésével.
2009. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
19%
b*zd szájon ha rondán beszél, abból tanulnak
2009. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
A gyerek ezeket magától nem találhatta ki,szóval nagyon kell arra figyelni,hogy mit mondasz előtte.És mivel látja gondolom rajtatok,hogy megrémültök,miket mond,meg tiltjátok,csak még jobban fogja mondani.Sajnos ciki-nem ciki,mást nem lehet tenni,nem szabad rá figyelni,mert ha rászólsz,hogy nem szabad,csak olaj a tűzre.Előbb-utóbb megunja,ha látja,hogy nem ér el vele hatást!
2009. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk tényleg nem itthon hallotta - soha nem beszélünk csúnyán egymás között sem. Hozta a bölcsödéből. Én is próbálkoztam mindennel, de semmi nem hatott, aztán megmondtam neki, hogy kimosom a száját szappannal, ha mégegyszer csúnyát mond. Megtörtént. Tulajdonképpen most mondhatnám, hogy mennyire megbántam, hogy drasztikus volt, stb., de végül is nem ütöttem meg, csak beszappanozott ujjal kicsit összekentem a nyelvét, hogy ráijesszek. Prüszkölt, köpködött, visított, mint a kismalac, de hatott! Azóta (pedig már 7 éves és bizony az iskolában hall ezt-azt) sem beszél csúnyán, igaz, mint az elején hangsúlyoztam, nálunk itthon sosem hall ilyen beszédet!
2009. okt. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát nemistudom hogy mit csináljak alapból nagyon eleven és rosz de emelett nagyon okos ,de szerintem se tisztázódott le még benne a szavak értelme,köszi a válaszokat,de nyugodtan irjon ha valaki hasonló cipőben jár.
2009. okt. 12. 07:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3,5 éves és bizony o is a budos és a buta szavakat eloszeretettel hasznalja. Csak ami még nálunk probléma, hogy szeret parancsolni. "Azt mondtam gyere ide" stb. és mindezt kiabálva. Én is a szappannal szoktam ilyesztgetni, de nem nagyon hasznal, lehet ha tényleg megtenném neki. Már sokszor nem tudom hogyan reagáljak rá...
2009. okt. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A parancsolgatást ugyanúgy a szülőtől tanulja el, ahogy minden más viselkedést. A gyerek a szülő tükre. Sokkal jobban figyelnek,mint gondolnád.

Az ijesztgetésnek nem látom értelmét, mert ezzel pedig azt tanulja meg a gyerek, hogy anyu nem mond igazat, mert ijesztgeted, aztán ne történik semmi. Egyszerűbb, ha 1-2-szer tényleg szappan, vagy ez-az, ki mit tart jónak, de ne csak ígérgesd, mert ezzel csak megengeded, hogy egyre messzebbre menjen el a gyerek.

Sok sikert!

2009. okt. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!