Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent az, hogy "vannak...

Mit jelent az, hogy "vannak fura dolgai"? Mik az asperger/autizmus tünetei?

Figyelt kérdés

Annyit olvasom itt, hogy "vannak fura dolgai inkább elviszem orvoshoz".De én ezt nem értem....egy gyereknek csomó fura dolga van,most mi számít tünetnek?

Létezik,hogy vannak akik csak "beképzelik" hogy beteg a gyerek?


2013. jún. 17. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem játszik például a kortársaival, befelé fordul, nem néz a szemedbe, szokatlan mozdulatokat végez, furcsa hangokat hallat, furcsa beidegződései vannak, kézrázás stb.

Olyanok is vannak, akik beteggé "tennék" a gyereket...

2013. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

szokatlan mozdulatokat végez,fura hangokat hallat.

Na ez mi????Mi lehet fura hang egy 1-2-3-4 évesnél???

Mert a többi oké,értem,de kicsit csodálkozni szoktam,mikor olyanokat kérdeznek itt, hogy "rázza a fejét a gyerekem,beteg lehet??"

Az én fiam is rázta 1,5 évesen nagyon sokszor, de szemmel láthatóan azért,mert élvezte,hogy elszédült...szerintem ebben nincs rossz...

2013. jún. 17. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

azért egy normális anya észreveszi pl. a fura mozgásnál, hogy azért csinálja mert tetszik neki, hogy teszem azt elszédül, vagy kényszeresen és nem tudja kontrollálni.


nagyon sok tünete van ennek az állapotnak, és nagyon kevés az ami minden autistára ráillik.

tényleg azt tudom mondani, hogy egy anya aki a gyerekével van a nap nagyrészében, észreveszi.

pl. megkésett a beszédfejlődése, nem reagál ha hívják, 3 éves kora után se játszik más gyerekekkel, túl zárkózott vagy túl nyitott, repked, sorba rakja a tárgyakat, kényszeresen ragaszkodik dolgokhoz, pl. rituálékhoz, útvonalakhoz, tárgyakhoz, rosszul étkeznek, nagyon válogatósak, nagyon sok autista allergiás és sajnos sokszor értelmet is érinti.

mivel spektrum betegség, ezért nagyon széles a paletta.


az asperger meg majdnem az ellentéte, ők jól funkcionáló autisták, nagyon magas iq-val. korán tudnak beszélni, könnyebben be tudnak illeszkedni a társadalomba, de mégis nehezen megy nekik a kapcsolattartás vagy egyéb dolgok, de hihetetlen agyuk van!

2013. jún. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
41%
Én aspi vagyok, ha érdekelnek a """"dilijeim"""", privi! :)))
2013. jún. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!