Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet valami összefüggés a...

Lehet valami összefüggés a szülők intelligenciája és az autizmus között?

Figyelt kérdés

Ovasgatom ezt az oldalt, és nem hagy nyugodni egy gondolat.

Az autizmus témában szereplő nőnemű szülők értelmi színvonala mind magasan felülmúlják az oldal "átlagszereplőiét". Talán nem járok messze az igazságtól, ha azt gondolom, hogy nem csak az oldal, de a népesség nívójából is kilógnak, mint ahogy valószínűleg a férjeik is. Hiba lenne itt valami összefüggést keresni?



2013. márc. 29. 17:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem miből szűrted le hogy az "autizmus témában szereplő nőnemű szülők értelmi színvonala mind magasan felülmúlják az oldal "átlagszereplőiét" "?

Tehát ha pl. magáról a betegségről hozzáértően tudnak nyilatkozni, az jelentheti pusztán azt is hogy mélyen beleásták magukat a témába, mivel olyan nagyon érintve vannak és szeretnék megérteni az egész hátterét stb.?

Nem biztos, hogy feltétlen hatalmas vagy magas intelligencia kell ehhez.

Az én fiam is sajnos autizmusban enyhe fokon érintett. Nem tartom magam kifejezetten magas intelligenciájúnak.:)

2013. márc. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ó, jaj! A kérdésem természetesen nem támadás volt. Csak feltűnt az írások átláthatósága, tiszta, értelmes mondatszerkezete, és nem utolsó sorban a helyesírás, ami manapság sajnos egyre ritkább kincs.
2013. márc. 29. 18:00
 3/17 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nem is támadásnak vettem, csak kíváncsi voltam, mégis miből szűrted le. Köszi a választ!
2013. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gyk-s valaszokbol ne vonj le messzemeno kovetkezmteteseket semilyen iranyba.
2013. márc. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
34%
csak akkor ha a szülők alienek.
2013. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm kisfia autista. Nem hinném, hogy az átlagnál okosabbak a szülők. Viszont a családban mind az anya, mind az apa részéről volt ilyen betegség.
2013. márc. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint mellévertem a cimbalomnak...
2013. márc. 30. 11:08
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az itteni átlagszínvonal a bulvár kategória - ennél nem nehéz intelligensebben, műveltebben, tanultabban fogalmazni.

Szerintem a témán is múlik.

"A többiek" észre sem veszik, hogy a gyerekükkel gond van, illetve megszámolják a végtagjait, leellenőrzik hogy nem szellemi fogyatékos-e, és ha nem, akkor minden más probléma kapcsán kategorikusan tagadnak.

Akár az orvosnak, védőnőnek is ellentmondanak, vitába szállnak.

Ahhoz, hogy valaki meglássa, elfogadja, hogy valami van, ahhoz is kell valamiféle intelligencia - ez a nehezebb út.

2013. márc. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

:))))

Valószínüleg beleásták magukat a témába ,elég erős indok hozzá egy autista gyermek...

így profin nyilatkoznak és sajnos megvan a saját tapasztalatuk

ez egy specifikus téma

míg a többi téma 1000 szálon fut ..

én dolgozom korai fejlesztőben és hát bőven van olyan anyuka aki elég egyszerű ,de nagyon rendes ember ettől még.

2013. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
teszem hozzá átlagon felüli iq-m van és mégsem tudok helyesírni ,mert dixgráfia-diszlexia tanulási zavarom van. És igazából már nem is érdekel , nem múlik semmi. Lehet baromságokat megfogalmazni hiba nélkül.Az érték mögötte van.
2013. márc. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!