Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak hogy ne száradjo...

Mit csináljak hogy ne száradjon ki?

Figyelt kérdés

Nagyon magas láza van a 2,5 évesemnek, doki látta kaptunk egy csomó gyógyszert.


Délelőtt kb 6 dl-t megivott,de mindig egyre egyre kevesebbet, ma még csak egy negyed fornettis pogit és két kanál meggylevest evett :(


Hogy itassam. Most lefeküdt aludni, de annyira aggódom, nem akarom,hogy kiszáradással kórházba kerüljön, főleg hogy a kicsi is beteg


2013. jún. 19. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Van valami kedvenc itala? Víz helyett próbáld meg, hogy nagyon pici teát vagy szénsavmentes üdítőt adsz, akkor hátha jobban megissza.
2013. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én ilyenkor kis üvegbe töltök neki, odateszem a közelébe, és sokszor iszik így nekem
2013. jún. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha beteg, akkor elég ha iszik. ha délelőtt megivott 6dl-t, az elég, ne aggódj! most nyilván nem is fog sokat enni.


nekünk ezt ajánlotta a dr. kiszáradás ellen, próbáld meg belecsempészni az innivalójába (teába, gyümilébe).

[link]

2013. jún. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát nagyon sajnálom, hogy így van most veletek ebben a nagy melegben:(

Nem tudom segít-e, de én pl. amikor az ikreim betegek voltak, (utoljára calici, jó kis hányós-f.sós vírus), és nem akartak inni, akkor a lázcsillapítós adagolóval (Nurofen vagy panadol) nyomattam a szájukba a flyadékot. Nem tudom miért, de úgy elfogadták. Macerás meg minden, mert keveset tudsz csak egyből adni, de én inkább szenvedtem vele.

Kitartás!!!

2013. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg szívószállal itatni,hátha tetszene neki ,és úgy kortyolgatná.Próbáld többféle itallal kínálni,ivólé,tea,víz kubu,szörp amit a legjobban szeret azzal kínáld,ilyenkor nem számít,hogy cukros,az a lényeg,hogy igyon
2013. jún. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm


most alszik, de nagyon remélem ha felébred akkor iszik rendesen. Van itthon minden szívószálas rostos, kubu, víz,tea, limonádé..

2013. jún. 19. 14:33
 7/7 anonim ***** válasza:

nálunk a bevizezett pelus szopogatása, és a Nurofenes adagoló jött be.

Amúgy 6dl nagyon nagyon jó, inkább kortyonként add neki, nem kell egyszerre sokat igyon.

A gyógyszertárban van egy a HIPP ORS nevű ital, ez egy rizses, sárgarépás italka, ásványi anyagokkal, ami segíthet ilyekor. nem is drága, 4-500Ft körül volt télen, próbáljátok meg, hátha...

ha nem vagy ellene, akkor adj neki fagyit, vagy az üdítőket kicsit lehűtve, nálunk az bejön ilyenkor...


JObbulást!

2013. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!