Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki még olyan "szerencsés"...

Aki még olyan "szerencsés" hogy panel lakásban légkondi nélkül van kicsi gyerekkekkel de medence se semmi, mit csináltok egész nap?

Figyelt kérdés
Tegyem be őket a fürdkádba órákra? Mert kb. sehol sincs már jó idő, van ventillátorunk de egyiknek begyulladt a szeme tőle, így már alig merem használni. Nemrég költöztünk csak ide, fogalmam sincs hogy mit is kéne csinálni kicsi gyerekekkel itt hogy túlélhető legyen:( Erkély nincs, medencézni se tudunk mivel kert sincs. Játszótéren, kint már voltunk de 10 perc után folyik a víz róluk. (3 és 5 évesek)
2013. jún. 20. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én leengedem a redőnyt mindig azon az oldalon ahová éppen tűz a nap, még így is 26-27 fok van.

Jobb híján a kádban is pancsolhatnak, telepakolod sok-sok játékkal, egy ideig leköti őket.

2013. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és akkor nem baj hogy nem szellőzik? arra gondoltam hogy ha beredőnyözök teljesen akkor nem jár az a kicsi levegő sem ami amúgy járna...:(
2013. jún. 20. 10:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Én tegnap be raktam a kádba őket pancsolni... :)
2013. jún. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi is panel. Nekem 15 hós, én meg félidős terhes vagyok, szóval klassz. Én sem szellőztetek nappal, viszont este minden nyitva van és akkor jár egy kicsit a levegő. Nekünk van egy kis erkéslyünk, 7 óra körül oda engedünk neki a pancsolóba, ennyi előnyünk van,onnan aztán ki be jár. Játszóterezzetek ondjuk 7 óra után, addig zuhanyoztasd őket és valahogy foglald le őket. Én sem megyek ki, nem bírom a kinti klímát. Amúgy az enyém meztelen van, alváshoz adok rá pelust, talán így könnyítek rajta. Ha pisil, feltörlöm.
2013. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

1. vagyok

Én szellőztetési mániás vagyok, mindig nyitva van szinte az összes ablak minden helységben.

Még ott is, ahol odasüt a nap, bár a DNY-i fekvésű szobaablakot az utóbbi 2 napban zárva tartom, de ekkor meg a K-i fekvésű erkélyajtó+konyhaablak van tárva nyitva.

Inkább legyen 1-2 fokkal melegebb, minthogy az állott levegőjű lakásban üljünk.

2013. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Én éppen az őrület határán állok. Bár a mienk tégla, de még xarabb, mint sok panel. Szerintem már bőven túl vagyunk a 30 fokon. A kicsik felváltva nyávognak, hisztiznek. Még éjszaka se lehet pihenni, mert hiába lenne hűvösebb, a sok büdös c... itt vonul fel-alá ordibálva. Bárcsak lenne eső meg 20 fok egész nyáron, ennél az is jobb.
2013. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak este szellőztess!Redőnyök le ahol besütne a nap.

Ha nagyon nincs levegő ott szellőztess ahol nem tűz a nap.

De csak kevés ideig.

A ventilátort rakd fel olyan magasra hogy ne a gyerekekre fujja a

levegőt.Az nem tesz jót.de azt sajna már tapasztaltad.

2013. jún. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Déli fekvésű szobába reggeltől estig betűz a nap. Ott ablak zárva, sötétítő behúzva. Észak felé ablakok bukóra. Alig jár a levegő.

Naponta többször 4-5-ször is beültetem lányomat a kádba, kb. negyed órát bír ki egyszerre.

Reggel 7.20-kor kelt és 8-kor már kint voltunk. Nem messze tőlünk találtunk egy homokozót, ahová 10-ig nem sütött oda a nap, addig ott voltunk. Legközelebb 6 körül megyünk ki, de mindig árnyékos helyre. Ahol sajna rengeteg a szúnyog.

Minden nap mosok valamit. Tegnap függönyöket, törölközőket. Tegnapelőtt ágyhuzatokat. Ma is keresek majd valamit. A párásabb levegő nekem segít. Csak az öblítővel kell vigyázni, mert ha túl intenzív, akkor kellemetlen lehet. Én ecetet használok, az nem zavaró.

Ventilátort magasra kell tenni és a fal felé fordítani, ami így visszaverődik, az már nem olyan zavaró.

2013. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!