Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Nehéz volt visszatérn...

Anyukák! Nehéz volt visszatérni a munka világába miután óvodás lett a kicsi?

Figyelt kérdés
Mennyi idő volt mire megszoktátok lelkileg hogy neki ovi, nektek munka?
2013. jún. 20. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:

nálunk fordítva volt. decemberi a törpém, így novemberben elkezdtem keresni állást, egyből kaptam egy "holnap kezdhet" ajánlatot. őt meg csak januárban vették fel oviba a téliszünet miatt, az a 2 hónap nagyon nehéz volt, folyton el kellett passzolnunk ahova csak tudtok.

az ovi az már jó volt nagyon :)


egyébként először fel voltam pörögve, mindent tized annyi idő alatt megcsináltam, utána tavasz végefelé nagyon elfáradtam, akkor vagy 2 hétig semmit nem csináltam, szegény férjemre szakadt minden, takarított, főzött... :)

aztán most úgy érzem kezd helyre billenni minden, lassan megtalálom az egyensúlyt, de tényleg nehéz egy ovis mellett dolgozni, háztartást vezetni, főzni, játszótérre járni, gyerek bulit szervezni, stbstbstb :D

2013. jún. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Érdekes helyzet állt elő,tavaly augusztusban volt 3 éves a lányom,akkor kezdte az ovit,én szeptemberben visszamentem dolgozni,de a 7.munkanapom előtti reggelen pozitívat teszteltem:)) Örült nekem a főnök:)) Amúgy nem volt tervezett,de örömmel vártuk.6 hetes a kicsi babánk:)) 6.héttől nem jártam be,mert veszélyeztetett lettem.


Mindenesetre ez egy nagy változás a gyerkőc,és az anyuka életében is,ahogy a szülés utáni első pár hét is az volt.Nem szabad siettetni "a feldolgozás" folyamatát,idő kell természetesen hozzászokni.Viszont alapszabály,hogy a kicsi előtt lelkesek vagyunk,dicsérjük az ovit,mert ha az anyán látja,hogy szomorú az a lehető legrosszabb.Az első pár napban én is sírtam,mert iszonyat volt az utánam ordító gyereket otthagyni,de előtte mosolyt erőltettem az arcomra,mert muszáj volt MIATTA.

2013. jún. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel. Én is kiírhattam volna a kérdést :-(


Kislányom 3 éves, szeptemberbe kezdi az ovit én meg megyek vissza dolgozni. Szeretem a munkámat, de nagyon félek, hogy mi lesz :-(. Nem abba az oviba vették fel, amibe mi szerettük volna, nem volt még soha úgy, hogy reggel 7-től du. fél 5-ig nincs velem :-(. Persze neki mondom milyen jó lesz, de elég nehéz lesz.

2013. jún. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam azon, hogy kiírom ezt a kérdést. Nálunk is aktuális.

Aug. végén lesz három a kislányom, abba az óvodába megy, amelyikben szerettük volna..

Viszont nekem nincs munkahelyem, ahova visszamehetnék, majd kell keresném vmit, amit az életünkbe tudok igazítani. Az első a lányom természetesen.

Azt nem tudom, hogy mikor kezdjek el keresni...


Félek a jövőtől, de ez érthető. Kislányom nem járt bölcsődébe, együtt vagyunk, mióta csak megszületett. Teljesen új életünk lesz. Félek attól is, hogy hogyan én hogyan fogok tudni helytállni. Bár tesóm szerint a gyerekek fárasztóbbak,, mint a munka ;))).


Igyekszünk kihasználni a hátralévő időt. Sokat összebújni, játszani.

2013. jún. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, igen. Nem akartam túlbonyolítani, de nálunk is úgy van hogy novemberi a kisfiam, és szeptemberben kezdheti az ovit, én pedig most találtam testhezálló munkát, amit nyáron 4, szeptembertől 8 órában tudok csinálni. Szóval a gyes vége előtt pár hónappal már megkezdődik, de nem merek többet várni, mert hátha nem lesz belátható időn belül még egy ilyen lehetőségem. Csak így meg itt a lelkiismeret furdalás, hogy lehetnék vele is. De pár hónapon belül végülis úgyis el kellene kezdeni, és a mai világban tényleg öröm ha van munka. Csak furcsa az együtt mindig-ből váltani. Az ovit nagyon várja egyébként, meg bíztatom. Ez egyedül nekem, legbelül nehéz. :)
2013. jún. 21. 08:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem bár bölcsibe ment nemrég a lányom, de ő is nagyon szerette az elejétől, 1 hét alatt beszokott, és én is végre a felnőttek között voltam, intézkedhettem, buzoghattam, fontos voltam, nem csak otthon! Szóval nekem nagyon sokat dobott, h visszamentem dolgozni! IMÁDOM a lányomat, félre ne értsetek, de ez az élet rendje, és nem mellékes, annyira szereti a bölcsit, annyit tanul ott is, és mikor hazajön, egész lefekvésig csak hancúrozunk, bohóckodunk, összebújunk! Én is sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok! Szóval lelkileg max. 1 hét volt, de az is csak azért volt rossz, mert 1 hét alatt beszokott, nem is hiányoztam neki (persze nem így van, de szeret ott lenni a gyerekekkel), neki pedig a 2. héten tudatosult, h hopp itt maradok mindig és jönnöm kell mindig, akkor 1 hétig csak reggel, mikor átadtam őt, sirt, míg ki nem mentem az ajtón, de füleltem és ahogy kiléptem 1 perc és nevetett! Szóval minden szupi! :)
2013. jún. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mindkét gyerekemnél két éves korukban mnetem vissza dolgozni ,ők pedig bölcsibe mentek.

Egyiknél sem volt probléma a beszoktetásnál,sőt alig akartak néha hazajönni ha mentem értük.

Én a magam és a munka részéről úgy álltam hozzá,hogy örülnöm kell annak,hogy vissza tudtam nenni és lehetőségem van a munkám által biztosítani a gyerekeknek mire szükségük van ,lelkes voltam és pozitív .

Sokszor éreztem úgy,hogy nekem lelkileg jobb ha a munkahelyen is érnek impulzusok és a gyerekeimnek sem tett rosszat,hogy nagyon jó helyen,kedves és felelős felnőttek felügyeletével ,gyermektársaságban töltik azon időszakot amikor én dolgozom .


Persez amikor még előtte voltam annak,hogy visszatérjek dolgozni én is aggódtam,de sokkal jobban alakult minden mint azt én sejtettem .

2013. jún. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!