Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell viselkedni a...

Hogyan kell viselkedni a postán, ami már inkább butik, könyvesbolt, játékbolt, édességbolt lett gyerekkel?

Figyelt kérdés

Mára a posták szinte profilt váltottak. Nemcsak biztosításokat meg mindenféle pénzügyi csomagokat akarnak tukmálni, de komplett butikot, édességboltot, könyvesboltot mindenféle trafikárut árulnak.


Persze én még a mai napig csak a csekkjeimet befizetni járok oda, meg a nagy ritkán feladandó levelekért. Mint mindenhova ide is viszem magammal a gyerekeimet is.


Egy sima könyvesboltban, játékboltban egyértelműen figyelek rájuk, követem őket és tudom őket instruálni, mit szabad levenni a polcról és mit nem. Nincs is semmi gond.


A postán viszont ugyebár sorba kell állnom. Méghozzá nem kevés ideig. Ha kiállok a sorból, akkor ugye ugrott a helyem, tehát nem állok ki.

Ha nem lennének kirakva a játékok, mesekönyvek, csokik, akkor a gyerekeim nyugodtan ott állnának mellettem, vagy leültetném őket valahol egy székre megintcsak semmi gond nem lenne.


Csakhogy roskadoznak az állványok a csábító játékoktól, könyvektől. Ők pedig nem tudják, hogy ez posta és nem bolt. Tehát mennek és nézegetik, megfogják. Én nem tudok utánuk menni, hogy figyeljek rájuk mert sorban állok.


A postás meg elkezd velem veszekedni, hogy ne nyúljanak a gyerekek semmihez, nekik azt el kell adni.

Az én válaszom erre az, hogy én postára jöttem csekket feladni és nem játékboltba. Ne tegyék ki, ha nem engedik a gyerekeket hozzájuk érni.


2013. jún. 22. 10:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Én csak azt tudom javasolni, hogy a csekkeket fizesd átutalással netbankon keresztül, a leveleket pedig eldugott postákra vidd, ahol kevesen vannak és nem kell sokat sorban állni, vagy bízd rá a párodra. De gondolom levél jóval ritkább.
2013. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%

Nincs esetleg egy kisebb posta nálatok?

Nálunk legalábbis csak a nagy postán van ilyen egyelőre.

Röhej, hogy miket ki nem találnak már, ráadásul nálunk úgy tele van polcokkal, hogy szinte alig van hely várakozni.

Én sem tudom mit lehetne csinálni, az én kisfiam még babakocsiban volt mikor ott voltam vele legutóbb.

Persze, hogy a kisgyerek meg kíváncsi és mindent megfogdosna, megkóstolna. Erre játszanak :(.

És most mindjárt jön egy két megmondó ember, és megkérdezi, hogy akkor a közértbe hogy viszed a gyereket, meg meg kell tanítani viselkedni, stb.

De az is egy folyamat, mire egy kisgyerek megtanulja, hogy mit szabad és mit nem. Az élelmiszer boltban legalább be tudod ültetni a bevásárló kocsiba.

2013. jún. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
29%
Ezt akkor is neked kell megoldani. Teljesen igaza van a postásnak abban, hogy ne nyúlkáljanak az áruhoz. Vagy nem viszed oda őket, vagy álljanak veled a sorban, vagy nézelődjenek úgy hogy nem nyúlkálnak. Mi az, hogy ne tegyék ki az árut. Neveld meg a gyerekedet te.
2013. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%

én sem szeretek járni gyerekkel,amióta ennyi mindent árulnak-én ált.-ban beadom addig anyukámhoz/anyoshoz-hogy megkönnyítsem a dolgom..!


kedves lepontozott! nem olyan könnyű irányitani egy 2 évest a sorban állva

2013. jún. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
25%
Nekem aztán teljesen mindegy, hogy hányszor pontoztok le, de nehogy már ne tehesse ki valaki az áruját. Ahhoz meg nincs joga senkinek, hogy fogdossa, vagy kárt okozzon benne, még akkor sem ha 2 éves. Ez a szülő felelőssége, úgy oldja meg ahogy akarja. Ha nem tetszik ez a posta el lehet menni máshova. Ha meg ide jár, akkor itt kell betartani a szabályokat.
2013. jún. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
7%
A legtöbb postán ma már azért nincs sorban állás, sorszám van. Főleg, ha olyan nagy a posta, hogy shopot nyitnak benne, hogy hogy nem sorszámos??? Na mindegy. Amúgy meg, a boltban sem kéne megfogdosniuk mindent. A boltban is sorban kell állnod, ezek szerint eközben a te gyerekeid az árukat fogdossák? Vagy csak én nem értem???
2013. jún. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

egyébként én sem értem miért nem maradhatott meg a posta CSAK postának. ennyi erővel a gyógyszertárba,bankba,vagy az orvosi váróban is árulhatnának bazárt..!

Nálunk a legkisebb postán is árulnak ilyeneket-pedig tényleg kevés hely van


tényleg a szülő dolga figyelni a gyerekére,DE igy sorban állva lehetetlennek tűnik!- a 4,5 évesemmel már semmi gond. de 2,5 évesemmel annál inkább!

2013. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Mi nagypostánkon sorszámos renszer van illetve székek ami adig lelehet ülni ,illetve ezek a csábito dolgok vitrinbe vanak rakva ,nézni meg szabad a gyereknek .
2013. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
26%
Megértelek, hogy gyerekkel alig tudsz sorban állni!:( Látom én is milyen a nagy magyar gyerek- és családcentrikus társadalom. Kismamaként nem adják át a helyet, kisgyerekkel kismamaként esetleg, de pl. boltban előre nem hívnának, közben a 2 éves éves alig bírja, levesz mindent a polcokról, amit elér...Valamelyik nap a gyógyszertárban senki nem engedett előre. Ok, az előttem állók nem látták, hogy ki áll mögöttük, de a gyógyszerész(NŐK) mind látták, de egyik sem mondta volna, hogy "kismama tessék előre jönni". Ők most azzal vannak elfoglalva, hogy végre dr. címet kaptak és mindenki örüljön, hogy kiszolgálják.. De vissza a postára, én rászólok a kicsire, de valamilyen szinten meg nem érdekel és ha rámszólnának, akkor mondanám, hogy ne pakoljanak ide egy komplett büfé-trafikot és akkor nem bántja egy gyerek sem. Nálunk annyi könnyebbség van, hogy van sorszám. De alapvetően akkor is röhej, hogy nem engednek előre egy anyukát...
2013. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
37%
Az anyukákat miért is kéne előre engedni?? Mert a kismamát megértem, de egy anyukát, csak azért engedjenek előre, mert nem bír a gyerekkel?? Basszus, annak sincs tengernyi ideje, akinek nincs gyereke, és ha minden anyukát maguk elé engednének, ott állhatnának órákat. Ha a gyerek ennyire kezelhetetlen, akkor intézze az anyuka interneten a befizetést. Ingyen van, gyors, és ki sem kell lépni otthonról. Nehogy már még a postai dolgozó legyen a hibás, mert az anyuka beviszi a gyereket!
2013. jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!