Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell viselkedni a...

Hogyan kell viselkedni a postán, ami már inkább butik, könyvesbolt, játékbolt, édességbolt lett gyerekkel?

Figyelt kérdés

Mára a posták szinte profilt váltottak. Nemcsak biztosításokat meg mindenféle pénzügyi csomagokat akarnak tukmálni, de komplett butikot, édességboltot, könyvesboltot mindenféle trafikárut árulnak.


Persze én még a mai napig csak a csekkjeimet befizetni járok oda, meg a nagy ritkán feladandó levelekért. Mint mindenhova ide is viszem magammal a gyerekeimet is.


Egy sima könyvesboltban, játékboltban egyértelműen figyelek rájuk, követem őket és tudom őket instruálni, mit szabad levenni a polcról és mit nem. Nincs is semmi gond.


A postán viszont ugyebár sorba kell állnom. Méghozzá nem kevés ideig. Ha kiállok a sorból, akkor ugye ugrott a helyem, tehát nem állok ki.

Ha nem lennének kirakva a játékok, mesekönyvek, csokik, akkor a gyerekeim nyugodtan ott állnának mellettem, vagy leültetném őket valahol egy székre megintcsak semmi gond nem lenne.


Csakhogy roskadoznak az állványok a csábító játékoktól, könyvektől. Ők pedig nem tudják, hogy ez posta és nem bolt. Tehát mennek és nézegetik, megfogják. Én nem tudok utánuk menni, hogy figyeljek rájuk mert sorban állok.


A postás meg elkezd velem veszekedni, hogy ne nyúljanak a gyerekek semmihez, nekik azt el kell adni.

Az én válaszom erre az, hogy én postára jöttem csekket feladni és nem játékboltba. Ne tegyék ki, ha nem engedik a gyerekeket hozzájuk érni.


2013. jún. 22. 10:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szerencsém van, de velem már kétszer is előfordult, hogy a biztonsági őr szólt, hogy jöjjek a csekkjeimmel a pulthoz, nem kellett kivárnom a sorszámot.

Én azt utálom (szerintem a postai dolgozók is, de kötelezve vannak erre), mikor ajánlgatnak mindenféle biztosítást, szerencsesütit, sorsjegyet.


Csillivilli kirakat nálunk is van sajnos, egyenlőre még nem zavar mert csak 9 hónapos a lányom.


Valaki ajánlotta, hogy menjen a kérdező kisebb postára.

Nos, nálunk pl. a legközelebbi posta 10 percre van, a következő már 25 perc séta csak oda.

Néha az ember ráér, de pl. hőségben, esőben, fáradtan stb. nem mindegy mennyit kell gyalogolni egy pár éves gyerekkel.

2013. jún. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy én pl. azért járok postára, mert nincs bankszámlám, a GYES, családi is postán jön, ezért is el kell menni és értelemszerűen a rezsit is csekken fizetem.

Nagyon drága fenntartani egy számlát, havi 5-600ft csak ezért nekem rettentő sok.

2013. jún. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
22-esnek, nem csak drága bankszámlák vannak, van ahol 200-300 Ft havonta, de az enyém pl. 50 Ft havonta a számlavezetés, csak a szuper tranzakciós adókat vonják...De a postán töltött idő helyett bőven megéri inkább a pár száz forint. Keress online bankszámla-választó kalkulátorokat, van egy csomó.
2013. jún. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!