Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell viselkedni a...

Hogyan kell viselkedni a postán, ami már inkább butik, könyvesbolt, játékbolt, édességbolt lett gyerekkel?

Figyelt kérdés

Mára a posták szinte profilt váltottak. Nemcsak biztosításokat meg mindenféle pénzügyi csomagokat akarnak tukmálni, de komplett butikot, édességboltot, könyvesboltot mindenféle trafikárut árulnak.


Persze én még a mai napig csak a csekkjeimet befizetni járok oda, meg a nagy ritkán feladandó levelekért. Mint mindenhova ide is viszem magammal a gyerekeimet is.


Egy sima könyvesboltban, játékboltban egyértelműen figyelek rájuk, követem őket és tudom őket instruálni, mit szabad levenni a polcról és mit nem. Nincs is semmi gond.


A postán viszont ugyebár sorba kell állnom. Méghozzá nem kevés ideig. Ha kiállok a sorból, akkor ugye ugrott a helyem, tehát nem állok ki.

Ha nem lennének kirakva a játékok, mesekönyvek, csokik, akkor a gyerekeim nyugodtan ott állnának mellettem, vagy leültetném őket valahol egy székre megintcsak semmi gond nem lenne.


Csakhogy roskadoznak az állványok a csábító játékoktól, könyvektől. Ők pedig nem tudják, hogy ez posta és nem bolt. Tehát mennek és nézegetik, megfogják. Én nem tudok utánuk menni, hogy figyeljek rájuk mert sorban állok.


A postás meg elkezd velem veszekedni, hogy ne nyúljanak a gyerekek semmihez, nekik azt el kell adni.

Az én válaszom erre az, hogy én postára jöttem csekket feladni és nem játékboltba. Ne tegyék ki, ha nem engedik a gyerekeket hozzájuk érni.


2013. jún. 22. 10:27
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Húú

Ennyire ne menjünk tévútra. Szó sincsen kezelhetetlen gyerekekről. Sima, átlagos, normális gyerekekről van csak szó.


Az eszembe sem jutott, hogy előre engedjenek, valószínűleg rosszul is érezném magam, ha megtennék.


Nekem semmi más nem kell, csak, hogy a postán ne áruljanak gyerekek számára csábító dolgokat. Nem azért megyek oda. Ha játékot akarok megyek a játékboltba, ha könyvet akarok megyek a könyvesboltba, ha édességet, akkor az abc-be.

A postán ne kelljen azzal küzdenem, hogy ahhoz a csokihoz nem szabad nyúlni, azt a könyvet tedd szépen vissza, ne ne vedd le a babát, csak nézni szabad a kistraktort, hozzáérni nem....miközben én ott állok a sorban kezemben a csekkekkel és a pénzzel.


A boltban rendben van ez, ott haladunk a sorok között. Oda vásárlási szándékkal megyek be, tehát jó eséllyel megbeszélem a gyerekkel, hogy együtt kiválasztunk valamit, azt megvesszük és együtt örülünk neki. Nincs az, hogy anya vedd meg ezt, vedd meg azt...na anya légyszi, légyszi...

Postára nem vásárolni járok.


Ha viszont mégis kirakják ezeket a vackokat, az én kívánságom ellenére, akkor tűrjék csak el, hogy a gyerek a kezébe veszi...a játékboltban az eladók is elviselik. Sőt ők még oda is jönnek és segítenek a választásban, kipróbálásban...

2013. jún. 22. 16:27
 12/23 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm a konstruktív javaslatát. Érik már ez a variáció...csak valamiért még ragaszkodok a csekkhez, ezt könnyebben nyomon tudom követni, biztonságérzetet ad, hogy ott a kezemben a befizetésemet igazoló szelvény...
2013. jún. 22. 16:35
 13/23 Anya1 ***** válasza:

Én teljesen megértelek,nem odavaló dolgok ezek.


Akinek meg nincs gyereke az majd később megérti ,hogy milyen jó lenne,ha úgy mint más kultúrált és gyermekbarát országokban igenis még kisgyerekkel is előre engedik az embert,sőt,külön kassza van nekik,játszósarok és normális értékrendű emberek :)


Most még persze ez túlzásnak tünik de majd mikor az ő kétéves csinálja egyből nem fog tetszeni,hogy zero tolerancia van itthon ebben (is).


A gyerek az gyerek,és nem egy robot.


Az idomított gyerekek pedig nem gyerekek,nagyon szuper velük villogni de nem cserélne velük senki...


Nevelni kell a kölköt,az tény, de hogy egy póstán azért kelljen küzdeni,hogy feladhasd a csekket az bizony nem oké a pósta részéről.


Én is amúgy nagyon tudom ajánlani a dijnetet vagy ami mégjobb az Icsekk alkalmazást-pár másodperc feladni egy csekket vele otthonról!!!

2013. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%
Így van, akinek nincs gyerek, az nem tudja miről beszél. Igen, egy anyukának egy totyogó vagy épp futkosó gyerekkel, kettővel tengernyi ideje van megvárni az előtte lévő tömeges feladókat, de ö a 2 db csekkjével várjon, ha már annyi esze volt, hogy gyereket szült. Ez a büntetése. Mert Mo-n kb büntetést érdemes, aki szül. Tipikus magyar mentalitás. Nálunk normálisabb országokban teljesen természetes, hogy előreengedik a kisgyerekes anyukát. Horvátországban, és az még nem is nyugat, sok boltban ki van írva, hogy kismamák, babakocsisok és idősek előnyt élveznek a sorban. Nyugat-Eu-ról nem is beszélve. Én sem szoktam előre menni még kismamaként sem, de elfogadom és megköszönöm, ha valaki előreenged. És miért ne lehetne előre engedni egy kisgyerekest?! Ettől működik egy jóléti, szociálisan érzékeny társadolom. Ezzel a felfogással minek engedünk be vezetéskor bárkit a sávunkba, minek engedünk át bárkit a zebrán (van ideje, várjon, én voltam ott előbb), minek várja meg a buszvezető a buszhoz futó utast (várjon), minek engedjük leülni az idős embert, és lehetne folytatni. És ezeket a gyerekellenes hozzászólásokat mind nők írták. Ijesztő, hogy ennyire szociálisan érzéketlenek az emberek, a nők.
2013. jún. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
4%

"Ha viszont mégis kirakják ezeket a vackokat, az én kívánságom ellenére, akkor tűrjék csak el, hogy a gyerek a kezébe veszi..."


Teljesen el vagy tájolva. Szerinted érdekel ott bárkit, hogy mi a te kívánságod? Neki joga van ott kirakni az áruját, neked meg a gyerekeidnek viszont nincs jogotok fogdosni az ő tulajdonát. Az nagyon szép dolog, hogy itt egymásra találsz néhány anyukával, akikkel közösen azt valljátok, hogy nektek mindent lehet, a ti gyereketek szent és sérthetetlen, de ne csodálkozz, ha legközelebb ezért kirak a biztonsági őr.

Amúgy nem értem miért ekkora probláma ez. Ha azt mondom, hogy egy évben kétszer megyünk postára sokat mondok. Nem is emlékszem mikor voltam utoljára, talán tavaly egyszer.

2013. jún. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
11%
Attól még, hogy neked nem tetszik a posta-shop, nincs mindenki így vele. Ha nem tetszik, nem kell bemenni, ilyen rohadt egyszerű.
2013. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Anya1 ***** válasza:
75%

Igen,ez a maximális érzéketlenség mások iránt itthon nagyon divat.

Ha nekem szar,legyen neked is,ez az alap sajnos,bár ettől mondjuk nekik sem lesz jobb.

Én konkrétan bokáig vörösödök,ha valaki előre enged (terhesen, hisztis kétévessel vagy a karomban az alvó kicsivel) és ha jókor jön akkor el is fogadom hatezer köszönömmel.

A pósta egy szolgáltató ,ahová néha kénytelen elmenni az ember.

Emiatt nem lehetne ezeket a cuccokat úgy kitenni,hogy az bárkit akár megakadályozzon abban,hogy igénybe vehesse.


Hiszen egy játékboltba nem létszügség menni,nyilván ha olyan korszakban van a gyerek akkor a közelébe nem megy az ember.


Ugyanez a póstáról nem mondható el,hiszen oda muszáj menni!


Amúgy meg úgy néznek ki ettől a pósták mint egy cséritelep.


Kb.ez olyan mintha egy bank,vagy az Elmű vagy egy nagyobb szolgáltató cukorkaboltot üzemeltetne az ügyféltérben.


Komolytalan,szügségtelen és zavaró.

2013. jún. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
26%
Akkor fizesd neten a számlákat, erre miért nem ír senki semmit? :d Mintha fegyvert fognának rátok, hogy intézd helyben. Nem kötelező.
2013. jún. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
És az gondolom eszedbe sem jut, hogy annak a szerencsétlen postásnak a legszarabb a helyzete? Elég neki, hogy áll a sora, morognak vele, hogy lassan megy a sor, és ne ajánlgasson semmit, nem azért van ott stb., és akkor még arra is figyelni-e kell, hogy ne nyúlkáljanak a cuccokhoz, ne keverjék össze stb., mert akkor nekik kell rendet rakniuk, mert az ellenőröket nem érdekli, hogy ki csinálta a kupit, őket cseszik le. Ők sem jó kedvükből csinálják az értékesítést, de ha az a drága főnökség ezt találja ki, akkor ezt kell csinálniuk.Szerintem meg el lehet magyarázni egy gyereknek, hogy ne nyúljon semmihez. Lehet, hogy nem elsőre, de előbb-utóbb szót fog fogadni.
2013. jún. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Netbank.

Havi egyszer leülök és elutalok mindent. Még ha meg is zavar ebben a tevékenységben a három gyerekem, akkor maximum fél órán belül végzek. De ha békén hagynak, negyed óra az egész.

El vannak mentve a bankszámlaszámok, csak az összegeket kell beütögetnem, aztán szevasz, mehet az utalás.


Nem is értem, emberek miért állnak sorban a postán 2013-ban???? utalni jóval egyszerűbb

2013. jún. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!