Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van köztetek Ovónő? Lenne pár...

Van köztetek Ovónő? Lenne pár kérdésem, kicsit aggódom!

Figyelt kérdés
Augusztusban lesz 3éves a fiam, szeptembertől indulunk de nem tudok semmit. Pl. elhozhatom e mindig ebéd után, amíg lehetőség van rá nem szeretném egész napoztatni. Hogyan zajlik le az első nap? Hogyan kezelik a nagyon makacs és nagyon anyás gyerekeket? Most jelenleg fél a fiam minden kb. vele egy idős gyerektől és ez abban nyilvánul meg hogy ha közel mennek hozzá, inkább odacsap nekik. De egyértelmű hogy fél tőlük.....hogy lesz ez így?
2013. jún. 23. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár nem vagyok óvónő, de azért leírom.

Az én kisfiam is hasonló a tiédhez. Ő novemberi, mégis az ovit kezdte tavaly novemberben. Természetesen el lehet hozni a gyerkőcöt, sőt az óvónők még örülnek is neki.

Nálunk úgy volt, hogy az első nap minden anyuka ott volt délig, aki előtte bölcsis volt jobban érezte magát.11körül eljöttem, nem sírt nagyon, evett is, de már mikor mentem érte nagyon sírt. Másnap már kb 10 anyukára csökkent a létszám. Megbeszéltük hogy ott ebédel, utánna megyek érte fél egyre. 10.30 felé már csak egy-két anyuka volt rajtam kívül, nagyon jól elvoltak a gyerekek. A fiam végig velem volt, sehova nem mert menni egyedül, nem játszott senkivel sem. Gondoltam egyet, és én balga okulva a sok jó tanácsból, hogy nem kell cicózni, otthagyni és kész, majd megszokja hát én is eljöttem. Torka szakadtából ordított. 11.30-kor kaptam a telefont hogy menjek érte. Szinte kivágták a gyerket. Nem ehet ott, és nem is alhatt ott akárhogy szertném, kezelhetetlen bla bla bla.......szegény dührohamot kapott, körbeállták beszéltek hozzá és még ezen is felhúzta magát és toporzékolt. A vezető óvónő szemembe mondta kezelhetetlen a fiam, ennyit megtehetek a gyerekért úgyis otthon vagyok. Na bumm....

Másnaptól reggeltől délig ott voltam vele. És ez egészen novemberig tartott mire sírás nélkül bement magától a terembe.

Kérdés hogy nálatok mi a szokás. Van olyan ovi, ahol nincs beszoktatás, van ahol ott lehetsz.

Azóta is félős a fiam, ha játszótéren vagy bárhol vagyunk jön egy másik gyerek azonnal menekül. Az oviba egy barátja van, mással nem játszik,és ha nincs ott be sem megy. Nehéz menet volt.

Az is lehet, hogy már második nap ott tudod hagyni olyan jól fogja érezni magát. sose tudjuk, de reméljük nem lesz baj :)

Minden jót!

2013. jún. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én dadus vagyok :)

nagyon függ az óvodától, nálunk az óvónők örülnek, ha elviszik a gyereket ebéd után. 3 éveseknek szerintem elég is, én fiam is 2 hónapig így járt, csak azután maradt 4-ig.

nálunk az első nap 1,5 óra, anya is bent van a gyerekkel, közösen ismerkednek a gyerekekkel, szabályokkal.

sőt, nálunk az egész hét ilyen, persze megkérjük az anyukát, hogy maradjon háttérben ha a gyerek belemegy, aztán ahogy alakul, ha jól érzi magát a kicsi, akkor anyuka kiül a folyosóra.

az a tapasztalatom, hogy teljesen másképp viselkednek közösségben mint otthon, játszótéren, adott programokon. szerintem emiatt ne aggódj, lehet bent nem fogja csinálni :)

általában 2féleképpen viselkednek a gyerekek, az egyik csoport tart az óvónőktől és elvegyül a gyerekek között, a másik amikor belebújnak pár hétig az óvónők fenekébe :)

de szuperül tudják ezt kezelni, évekig ezt tanulták, aztán pár év gyakorlat is van a hátuk mögött, hidd el, nálatok sem lesz gond, bele fog rázódni a fiad is!

2013. jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, nagyon félek tőle, remélem minden rendben lesz. Még ami nagyon aggaszt, hogy itt (kis város, kevés ovival) szokás az is, hogy ha valami nem stimmel a beilleszkedéssel akkor azonnal Pszichológushoz küldik a gyerekeket....
2013. jún. 23. 19:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Természetesen van lehetőség elhozni ebéd után a gyermeked, nagy csoportban sem kötelező ott aludni, csak a délelőtti ott tartózkodás. Nálunk folyamatos a beszoktatás, vagyis első nap csak egy órácskára bejöttök játszani az udvarra, aztán már csak ő, te a csoportszobából, ablakból figyelheted, aztán már bejön velünk megpróbálunk ebédelni, később aludni, a saját ütemében. Van akinél 1 van akinél 3 hét alatt zajlik le, ez a folyamat. Igen ált. van sírás is, beszoktatás alatt. de ez a normális.


A másik problémádra nincs egyértelmű szabály, ezt majd a helyzetek hozzák. Én megpróbálnám bevonni, kis barátokat találni neki, de volt már olyan is, hogy egy évig nem tudtam szinte letenni a gyermeket az ölemből. :(

Az bioztos, hogy a verekedést nem engedhetik neki, te sem vennéd jó néven, ha a tiéd bántanák, szóval ezt próbáljátok leépíteni.

Próbálj meg gy kicsit bízni az ovihoz, hidd el, hogy szeretik a gyerekek a közösséget, az új lehetőségeket. Engedd beszokni, és ne félelmeket táplálj benne, még ha nem is tudatosan de átadod az aggályod.

2013. jún. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy az első hónapokban ne össze-vissza menj érte, tehát ne legyen olyan hogy egyik nap elhozod délben, másik nap 3-kor, harmadnap 5-kor, aztán megint délben.

Kisfiam csoportjában csinálta ezt egy anyuka és ő szokott be a legnehezebben.

2013. jún. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én óvónő vagyok.

Nálunk is folyamatos a beszoktatás, ami azt jelenti, hogy ott maradhatsz a gyerekeddel, de fokozatosan egyre kevesebbet leszel vele. Az első héten bent vagytok 1-2 órát, a következő héten pedig egyre kevesebbet. Ha nem túl szélsőséges a viselkedés (verekedés, hiszti, dühroham), akkor ilyenkor megkérjük a szülőt, hogy egy fél órára menjen el, sétáljon, vagy a boltba, így megszokja a gyerek, hogy anya elmegy, de visszajön. És a távol töltött idő mindig növekszik a második héten.

Ettől függetlenül lehet számítani sírásra, esetleg hisztire kezdetben, de én azt tanácsolom, hogy ilyenkor ne ijedj meg! Ez nagyon nehéz, de csak rosszabb a helyzet, ha azt mondod, hogy jó, maradok még 5 percet. Maradsz, tovább sír, megint maradsz 5 percet....és ez így megy tovább. Általában, ha sír is a gyermek, megnyugszik 5 percen belül, és vidáman telik a nap. Tapasztalat. Nálunk volt olyan gyerek, aki tudta, hogy hisztivel hathat az anyukájára, és még nagycsoport végén is hisztizett. Apukájánál nem csinálta, mert tudta, hogy nem fog vele semmit elérni.

Ami még jó a beszoktatásnál, ha tudod, hogy mit szeret játszani a gyerkőc, ez sokat segít az óvónőknek, így olyan játékot kínálnak (kisautó, vonat, plüss állat), és az új játék sokszor vonzó. Ha van kedvenc játéka, amit nagyon szeret, és megnyugtatja: rongy, plüss játék, vigye nyugodtan. Ezeket nem kell megosztani másokkal, nyugodtan magánál tarthatja, és ez általában megnyugtatja a gyerekeket.


Ebéd után hazaviheted természetesen.


Jó tanács:

Ha már lement az a pár hét, amikor, beszoktatok, és nehéz az elválás, mert sír, mondd meg neki, hogy ebéd után jössz érte, érezze jól magát, adj neki egy puszit, integess az ablaknál, és menj el.


A csapkodás miatt szólni fognak az óvónők, de majd le fog szokni róla. Ha nem sokat van gyerekek között, akkor természetes, hogy még nem szocializálódott, meg kell szoknia, hogy közösségben van, lesznek új szabályok, új emberek....ez néha súrlódással jár. :)

De sikeres beszoktatást kívánok, és ha kérdésed van, nyugodtan kérdezd meg az óvónőket, segítenek, hogy mit tegyél! :)

2013. júl. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!