Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesen még nem beszél...

3 évesen még nem beszél semmit, TSMT-n kívül mit kellene még csinálni?

Figyelt kérdés
Milyen terápiás lehetőségek vannak ilyen picinek ? Ayeres és alapozó tornához még kicsi.

2013. jún. 24. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
szó szerint nem beszél semmit..?
2013. jún. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3 éves kortól viheted logopédushoz. ők foglalkoznak kifejezetten beszédbeindító és beszédalapozó terápiával.

mivel nyáriszünet van, azt ajánlom inkább, hogy magán úton induljatok el, aztán szeptemberben elviheted a nevelési tanácsadóba, azon keresztül ingyenes a logopédus.

bár ha van anyagi keret a magánra, azt mondom inkább azzal próbálkozzatok, mert intézményben nem szeretnek 5 év alatti gyerekkel foglalkozni, na meg szeretnek küldeni sni kódért, ami egyrészt nem is biztos, hogy jár nektek csak marha nagy tortúra, másrészt saját véleményem az, hogy ilyen dolog miatt nem is szabad "megbélyegezni" 3 évesen a gyereket.

nálunk egyébként az óvoda indította meg a beszédet, enyém megkésett beszédfejlődésű, jó sok vizsgálat után állapították meg ezt, szerencsére úgy néz ki nincs más gond :)

2013. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Logopédus előtt szerintem vidd el egy Dévényeshez is,hogy belül lekezelje a száját!! Nem hülyeség,unokahugomat is Dévényes kezelte,mert furcsán beszélt,letapadtak a szájában az izmai!
2013. jún. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom novemberben lesz 3 éves. ő sem mond még semmit. ma mondta véletlen a cocora hogy tyotyo. Még nem szobatiszta azt nem tudja megmondani vagy megmutatni hogy kaka van a pelusba! Pedig van egy 4.5 éves nővére aki tisztán beszél. abba bízunk ha megy oviba majd elkezd beszélni.
2013. jún. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mennyire nem beszél?

Más dologban ügyes? Mozgása milyen? Szobatiszta már?


Én is a dévényre gondoltam + logopédus.

2013. jún. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Ezt a novemberi 3 éves kisgyerek rendben van? Nem is beszél és nem is szobatiszta? Ez is elég fura, ha van nővére, ha nincs. Valamit már neki fel kéne mutatni.
2013. jún. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!