Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy majdnem 2...

Normális, hogy majdnem 2 évesen ennyire félénk?

Figyelt kérdés

Játszótéren láttam, hogy egy kisgyerek nagyon félénk.Csak nézi a gyerekeket.A homokozóban odament hozzá egy másik gyerek, erre ő szinte szó szerint ment sírva az anyja szoknyájához.Hallottam hogy anyuka aggódik is, mert Szeptembertől megy bölcsibe, mert neki vissza kell menni dolgozni.

Kinek a hibája hogy ilyen a gyerek?Vagy csak egyszerűen ilyen és kész?Mi lesz így a bölcsibe vele?Ott sokkal több gyerek van nem?Vagy az ilyen kicsikre külön odafigyelnek?

A kérdésem tulajdonképpen csak elméleti, az anyukával nincs szorosabb kapcsolatom, csak ezen akkor is megütköztem.Nekem lassan 3 éves a fiam, de sosem volt ilyen, játszótéren szinte azonnal megy barátkozni, amint ott vagyunk én szinte megszűnök létezni, csak ha szomjas vagy rágcsa kell akkor kellek neki.


2013. jún. 25. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:
szia.az egyik barátnőmnek pont ugyan ilyen a kislánya.fogalmam sincs mitől lehet ilyen.nekem van egy 2 éves fiam és nagyon barátkozós,nem félős igazi vagány kisfiú.a fiam imádja a gyerekeket ha meglát egy másik gyereket már egyből megy oda hozzá és magyaráz neki(bár még csak babanyelven)nem tudom mi lesz azzal a kigyerekkel a bölcsiben de tuti hogy nem lesz könnyű szegénynek.
2013. jún. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Normális, mitől ne lenne az? A gyerekek nem egyformák, attól, hogy ő félénkebb még nem abnormális a viselkedése. Az, hogy a Tiéd ilyen nagyon jó, de nem Te nevelted ilyenné, hanem ő ilyen nyitott, barátkozós kisfiú. Valószínűleg neki nehezebb lesz a bölcsiben, de idővel majd megszokja. A nővérem legkisebb lánya pont ilyen volt, 2 hónapig nem is játszott senkivel csak ült a gondozó ölében. Aztán megváltozott, ma már barátkozik, de még mindig óvatosabb mint a vele egykorú gyerekek.Kár ezen megütközni, mert a nyitott barátkozós gyerekek sem azért olyanok, mert úgy lettek nevelve.
2013. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!