Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha majdnem 2 évesen (21hó)...

Ha majdnem 2 évesen (21hó) nem érdekli még a lányomat a pisi-kaki téma, akkor nagyon messze van még a szobatisztaságtól?

Figyelt kérdés

Wc-re nem ül rá, fél tőle. Bilire ráül, de csak játszik vele.

Amúgy párszor hagytam már reggeli peluscserénél, hogy pucéran rohangáljon. Hát meg is lett az eredménye... Egyszer a székébe kakilt. Láttam rajta, hogy nem is érdekli, hogy valamit "elhagyott". Meg pisi már többször csorgott le a lábán, de azt is csak megnézte és ennyi.

Pelusba lévő kaki/pisi nem zavarja. Ha nem cserélném ki, órákig elücsörögne benne...


2013. márc. 31. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyémet 3évesen sem érdekli!:(((
2013. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyan fura, mert mindenhonnan csak azt hallom, hogy a gyerek már jelzi, vagy esetleg bilibe is végzi a dolgát. Rokon kisfiú 2 éves kora előtt szobatiszta lett. Nekem meg ugye lányom van...
2013. márc. 31. 15:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem is lányom van,de ő sem jelez soha magától!:( 1hónapja múlt 3éves. Én is mindenhonnan azt hallom hogy majd szól magától,meg nem érett rá! Na de mikor lesz érett??? Iskolásan? Belepisil a bilibe ha ráültetem,de magától soha nem szól. A kakát meg csak a pelenkába hajlandó.

Nem zavarja ha csurom pisi vagy kaki a ruhája! Én már feladtam a próbálkozást,csak abban reménykedem hogy szeptemberig magától szobatiszta lesz hogy menjen oviba! Hamarabb is mehetett volna csak e miatt nem lehet!:(

2013. márc. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, nekünk is volt olyan, hogy nagyon sokat ivott és a kocsiban annyit pisilt, hogy elázott a ruhája, meg az ülése is. De meg sem mukkant hazáig.
2013. márc. 31. 15:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem ertem, Mo.-n miert gond, ha ilyenkor meg nem erdekli.
2013. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Engem zavar, mert mostanában ha egy gyerek átlagos, akkor tulajdonképpen már mégsem számít annak. Tulajdonképpen le van maradva a többi "csodagyerektől". És egy anyát azért a szíve mélyén ez zavar.

Ettől természetesen nem változik semmi, de azért nem mellesleg örülnék annak is, ha nem kéne egyszerre 2 gyereknek pelust venni :)

2013. márc. 31. 16:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Engedd el magad! 3 éves korára "kell" szobatisztának lennie, de még az óvodában is csak a nappali szobatisztaságot várják el, bőven-bőven nincs elkésve a kislányod. Az én kislányom februárban volt 2,5 éves, kb. onnantól kezdve érdekli őt a pisilés, egyik napról a másikra ő kérte a bilit a pisiléshez, most pedig minden reggel azzal kezdi, hogy a wc-be akar pisilni, ezt ő mondja. De még mindig ő dönti el, hogy pelust vagy bugyit kér. Nekem is van itthon egy 7 hónaposom mellette, persze könnyebb lenne, ha csak egy gyereknek kéne pelust venni, de néhány hónapról van csak szó. Ha visszagondolok a kislányomra, hogy milyen volt 21 hónaposan, akkor vettünk bilit, talán egyszer kakilt bele teljesen véletlenül. Most van az, hogy már tudja, ha pisilni kell, vissza is tudja tartani. Múltkor lebukott, mert direkt elvittem pisilni fürdés előtt, és azt mondta, hogy nem kell, nem jön a pisi, erre ahogy betettem a fürdőkádba, szépen belepisilt. Szóval igenis tudja kontrollálni már. :-))) De nem erőltetek semmit, haladjon a maga ütemében. Szerintem te sem erőltesd, két évesen neki pont nyár lesz, nagy esélyetek van, hogy akkor válik szobatisztává, de ha csak ősszel, azzal sincs gond, nem?
2013. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!