Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a kisfiam most ősszel...

Ha a kisfiam most ősszel tölti be a három évet de majd csak majdnem 4 évesen, jövő szeptemberében keydi az ovit mert én otthon tudok vele maradni addíg, akkor az nem túl sok kiesés neki?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
de. ha mehet most is,sztem vidd. neki már kell a társaság, sokkal könnyebben veszi most mint majd 4 évesen. legfeljebb ebéd után hazaviszed,de a gyerekközösség és minden ami az ovival jár csakis hasznára válik
2012. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
(kezdi :) úgy értem, nem lesz nagyon hátrányban mindenféle szempontból azokkal a gyerekekkel szemben akik 3 évesen vagy még előbb kezdik esetleg? Amúgy játszóházakba megyünk, sok programot csinálunk a családdal és másik gyerekekkel is.
2012. szept. 13. 13:56
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Csak jó a kicsinek, ha otthon lehet veled.
2012. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
beszoknia nehezebb lesz. az gondolja csak h minél később menjen oviba agyerek,aki azt hiszi h az ovi valami szükséges rossz,ahol csak szenved szegény gyerek. hát nem. gyerekeinm 1 hete járnak,laig akarnak hazajönni,napi szinten tanulnak új dalokat,ölelgetik az óvónéniket,2 x annyit esznek mint itthon és csak úgy repdesnek minden nap. pedig mindenük megvan itthon,rengeteg helyen,programon voltak-vannak,folyton mászkálnak velünk,egyéb családtagokkal. maradhattak volna mert most várom a 3-at,de én mindenképpen akartam tenni egy próbát h megnézzem,mennyire jó neki,mennyire hasznos stb. bevállt,1.nap már ott aludtak. írasd be,kezdjétek el,és meglátod jó e neki. lehet h az lesz mint nálunk,de lehet h kiderül még nem érett az elválásra. de 1 próbát megér!!
2012. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a fiam sem járt kiscsoportba, mert utálta. semmi hátránya nincs, sôt...
2012. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem! Lányom ugyanígy volt, be sem tudtam szoktatni, üvöltött, nem evett, nem ivott, nem volt érett rá. Kivettem. Tavasszal másfél évesen ő mondta hogy menne, mondtam neki, hogy ok, de akkor már innentől mennie kell. Ment is, volt kis sírás, de már evett, és nap közben jól elvolt, délig volt csak. Most nyár végén mondtam neki, hogy milyen jó lesz, ha ott is alszik az oviban. Teljesen belelkesült, azóta ott aludta, két nap sírdogált az elején, azóta vigyorogva megy be, és busszal akar hazajönni (szomszéd faluban van az ovi, hozzák a gyerekeket aki akarja, csak nagy busz, és ez hozza a nagy általános iskolásokat is, ezért kicsit még óckodom tőle, de már készül az igazolványa, úgyhogy kipróbáljuk.

Szóval most érett meg rá, eddig nem hiányzott neki a közösség, óvónő a végzettségem, meg hát mint anya is szerintem nyújtottam neki eleget, és itt van a két testvére (2 évesek), társaság is volt/van. Most már látom rajta hogy kellenek a társak, kb 2 hónapja vettem észre, ezt te is látod a sajátodon szerintem, ha figyeled. Van aki előbb, van aki később érik meg erre is.

2012. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3,5 évesen, bocsi.
2012. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az enyém hétfőn kezdi 3és fél évesen,de ha gond lesz vele kiveszem.épp ma beszéltem meg az óvónőjével.engem már hidegen hagy a sok duma miszerint a gyereknek bármi áron társaságban kell lennie.adott esetben az oviban.én is itthon tudok vele maradni és ha nem megy a beszoktatás majd megyünk később.a Tiédnek sem lesz semmi hátránya.de szerintem Te érzed ugyan úgy mint én a sajátommal hogy még ráér az a kisgyerek az ovival!
2012. szept. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!