Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyakran adtok édességet...

Milyen gyakran adtok édességet egy 2évesnek? Gondolok itt mindenre csoki sütemény, kakaóscsiga palacsinta stb.

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 15:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Hetente 1-szer van valamilyen házi sütemény (palacsinta, piskóta, kakaóscsiga ...), ezen kívül semmit.
2011. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Szinte minden nap eszik valami nasit, mikor mit. Ezekből: keksz, ostya, tejcsoki, puding, süti. De nem egy nap mindet :) És nem tök édes dolgokat. Palacsintát nem számitom édességnek, mert "pucéron" eszi, és cukor nélkül sütöm, hogy ne ragadjon le. Péksüteményt nagyon ritkán, fornettit havonta 1x. Krémes sütiket alkalom adtán. SOHA nem evett nyalókát (ezt azért irom, mert az egyik barátnőm minden nap ad a kislányának).

Minden nap eszik valami gyümölcsöt: alma, banán, narancs, körte

2011. febr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

nekem az egyik gyerekem kicsit sem édesszájú, így ő ritkán kap és ritkán eszik édességet. Az egyetlen amiért odavan az a kinder tejszelet, ha nagyon nincs más, amit enne, akkor eszik azt. Meg müzliszeletet kap rendszeresen.

A kicsi édesszájú, ő nap mint nap eszik valamit, kis étkezésekre általában ilyesmiket eszik (keksz gyümölccsel, gabonagolyó, müzliszelet). És ő nyalókát is eszik rendszeresen, mert apukámnak mániája a nyalóka vásárlás és ő örömmel eszi. Ő ha tehetné, ő csak ilyesmiket enne. Megkérdezem mit kérsz, akkor vagy keksz, csoki, cukor, nyalóka, gabonagolyó a válasz. Ritkán kér rendes kaját.

2011. febr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Úgy látszik én vagyok az első,aki az ellenkező oldalt képviseli.

Mivel én is és Apa is nagyon nassolósak vagyunk,így a gyermekem is mindennap eszik édességet.És nem egyszer.Nem vagyunk túlsúlyosak,a lányom se.De természetesen ha rohamosan elkezdene hízni,csökkentenénk az édességet,nem csak neki,magunknak is.Tudom hogy nem jó,sok dolog miatt is(pl.fogak),de ez van.

2011. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Péksüti ritkán van. Csoki nálunk a túró rudi, tejszelet, és társai. Naponta 1-2 db. Tipikus csokit nem kap még. Palacsinta sűrűn van, szeretjük, cukorral csinálom a tésztáját is. Szerintem lehet neki adni, de mértékkel. Attól,hogy mindennap kap, nem lesz túlsúlyos és hasonlók. Kiskoromba szinte minden uzsim "nasi " volt, mégsem lettem kövér, egyszál bél vagyok. Mellette eszik gyümit is majdnem mindennap.
2011. febr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Az én fiam is minden nap kap valami nasit. Sokszor nem hajlandó reggelizni, ilyenkor pár szem kekszet vagy babapiskótát adok neki tejjel, azt legalább megeszi. Ebédre ha minden elfogyott a tányérról akkor kap Kinder csokit. Uzsonnára gyümölcs, és ha megette ehet még egy joghurtot, vagy pudingot, vagy Túró Rudit. Péksüti is szokott lenni, de az inkább reggel.
2011. febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ne a túlsúlytól féltsétek, hanem a fogak romlásától. Ezért van ma annyi fogorvos, mert mindenkinek idő előtt romlik a foga. Tegnap a játszótéren egy 3 és fél éves kislány mellett hintázott a másfél évesem. A kislánynak minden foga el volt rohadva! Fekete kis csökevény volt mind! És nem az első gyerek volt, akit láttam, hogy ilyen hamar elromlottak a fogai! Gondoljatok bele, épp hogy kibújtak!

Én nem tiltom a gyermekem elől az édességet, de nagyon mértékkel kap. Ételeibe nem keverek cukrot, vagy csak minimálisat, illetve a gyümölcs önmagában édesíti pl. a tejbegrízt, banánosat szokott enni, azt szereti.

A krémtúrót szintén magam készítem neki, imádja. A boltit is, de az tömény cukor, még én is rosszul vagyok tőle.

Kinder tejszeletet addig kapott, míg magam is meg nem kóstoltam, iszonyat édes. Én is imádom a csokit, édességet, minden nap eszek, de a gyerekem egészségére vigyázni szeretnék. Nem fogja azért később falni a csokit, mert most nem kap hülyeségeket, hisz most is kap azért ezt-azt.

Szóval csak annyit akartam, hogy a fogakat féltsétek, a súlya nem fog nőni, ha csak csokit meg nyalókát eszik uzsonnára.

Férjem a példa rá, nagyszülei tömték bele a cukorkákat, szülei dolgoztak, nem látták, mi van otthon a nagyiékkal és a gyerekükkel. Ő persze boldogan falta a cukrot, és már egy csomó foga hiányzik, annyira romlanak a fogai! Legutóbb azt mondták a fogászaton, még legalább 6-ot ki kell húzni! És mindez azért, mert gyerekkorában tömték az édességgel, senki nem mondta, hogy most már elég lesz. És most is első dolga ilyenekkel tömni magát, megszokás. Azóta már elhagyott minket, nem törődik velünk, de legalább nem mellettem mutatkozik fogatlanul, elnézést a gúnyolódásért, de tényleg gáz, hogy így tönkre lehet tenni egy ember mosolyát. Pici gyerekeknek már fekete elporladt fogai vannak. Tisztelet a kivételnek, akinek sulikezdésig szépek maradnak a fogai.

2011. febr. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

szerintem ez genetika, az égvilágon semmi köze az édességevéshez, de szerintem még a fogmosásához sem.

Akinek genetikailag jók a fogai ehet édességet és a fogmosást is hanyagolhatja. De fordítva is igaz, ha nem eszik valaki édességet és rendesen mossa a fogait minden étkezés után, elrohadnak a fogai ( az egyik barátnőm pont így járt) illetve a páromnak is ahhoz, hogy milyen gondot fordít a a fogápolásra, rosszak a fogai.

Ugyanúgy egy kinder tejszelettől senki nem lesz kövér és senkinek nem fognak kirohadni a fogai.

2011. febr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó, hát egytől biztos nem. :)))
2011. febr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
o2.49-es sajnos sajat tapasztalatbol tudom hogy nem biztos hogy annak a 3 eves gyereknek azert vannak kirohadva a fogai mert allandoan csokit eszik. sajnos a lanyomnak is nagyon rosszak a fogai, es mar 1 evesen szinte el kezdtek romlani a fogai. es akkor pedig meg teat sem ivott, se gyumolcsleveket, 2 eves koraig szoptattam. edessegeket kb 2 evesen kezdett el enni.gyumolcsoket nagyon szereti. ez sajnos genetika. mert aki hajlamos ra annak a gyumolcstol es az anyatejben levo cukortol is elromlanak a fogai es nem kell hozza a csoki sem.
2011. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!