Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszerből tejbegrízt hogy...

Tápszerből tejbegrízt hogy csináltok? Mennyi tápszerhez mennyi gríz kell, hogy kb 250 ml-nek megfelelő adag legyen?

Figyelt kérdés
7 napos múlt a fiam, a doktornő azt javasolta,hogy adjak neki ilyet, ha nem akar cumisüvegből enni. Van,aki ilyet csinált már?? Tízóraira, vagy uzsonnára adnátok inkább? Tejpépet is kap, ahelyett lehet?

2013. jún. 3. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Az én kisfiam hat hónapos,a bolti 1.5-ös tejből kap egy héten egyszer tejbedarát.Tápszerből készítsd úgy,hogy vízben megfőzöd a darát kemény állagúra,utána a már elkészített tápszerrel lazítod amilyen állagúra szeretnéd.Én viszont nem tápszert keverek hozzá,hanem banánt,almát vagy meggyet.Így nagyon finom.Ma tízóraira kapta,de van,hogy uzsira.Én tejpépet este fele szoktam,a jobb alvás reményében:))
2013. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
én szoktam főzni, 100ml tápszert csinálok, rakok bele egy mokkáskanál cukrot aztán bele 1pupos evőkanál gríz és megfőzöm ebből kb 110-120g kész tejbegríz lesz ehhez rakok még valami gyümölcsöt
2013. jún. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fuh tuti nem csinálnék a tápszerből,undorító az íze,csodálom,hogy egyáltalán vacsira is megeszi.8hós lesz és tejpépet kap,krémtúrót is.De ismerős igazi tejből csinálja neki,amit vízzel higít.Reggel eszik lányom pépet.De ő egész nap mást eszik már,csak vacsira tápszert.Te is kanalasat adj neki,ne cumisüvegezzen egész nap már ennyi idősen.Hát a napi 500ml tejalap legyen meg neki mindenképp.Ez lehet tápszer+tejpép+krémtúró+joghurt.Ezekből.Lányom reggelire pépet eszik,tízóraira krémtúrót vagy gyümis joghurtot és du gyümi vagy gyümis joghurt,vacsi tápszer.7hós kora óta kapja rendesen a pépet és a krémtúrót is,joghurtot 1-2hete kapott.Holnap lesz 8hós.
2013. jún. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy már alig eszik, iszik cumisüvegből bármit is. 2szer adok neki anyatejet, vagy tápszert cumisüvegből(reggel és este), de van,hogy azt sem akarja megenni, mert inkább a kanalasat kedveli. Ezért is kérdeztem ezt a tejbegríz dolgot.

Sima tejből semmiképpen nem csinálnék neki semmit, mert anyukám allergiás a tejre, és még véletlenül sem szeretném, ha ő az lenne. a tejtermékekkel is várok még kb 11-12 hós koráig. Semmiképp sem hamarabb. Igen változatosan eszik a kisfiam, de szeretném ezt is kipróbálni.

Akkor azt mondjátok, hogy ha tízóraira dúsítom ezt neki gyümölccsel, akkor este még ehet ettől függetlenül tejpépet uzsonnára?Mert végülis hasonló dolog, de még sem ugyanaz.

2013. jún. 3. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok.Akkor tényleg semmiképp ne adj tejet még!Nálunk nem volt gond a családban és az első két fiamnál sem,azért mertem adni igazi tejbegrízt.De ahogy írtam,vízben főzöm a darát és gyümölcsöt keverek hozzá minimális cukorral.Nagyon finom:)Én tápszerből nem tennék bele.Más mint a tejpép,szerintem nehezebb és laktatóbb.Én így is adok tejpépet,de nem mindíg ha darát is kap.
2013. jún. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!