Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti kezelése (másfél éves)?

Hiszti kezelése (másfél éves)?

Figyelt kérdés

16 hós a lányom, kimondottan akaratos, türelmetlen típus. Pl. evésnél addig sír/visít minden egyes alkalommal, amíg elé nem rakom a kaját. Egyébként nyitott, barátkozós, folyton vigyorgós "baba".

Én következetesen kezelem a hisztit az elejétől, nem engedek neki, ha valamire nemet mondtam, az nem is marad. Emellett türelmesen, halkan szólok hozzá, visítson akárhogy és akárhol.


A kérdés lényege: Ti, akik hasonlóan csináljátok, gondoltátok volna, hogy így is hónapok-évek kellenek, hogy legyen hatása? Mert a nem-ről érti, hogy nem, 95%-ban szót is fogad, de a türelmetlen hisztizésről fél éve nem tudom leszoktatni. Szóval gondoltátok, hogy ez nem pár-tíz-száz alkalom lesz, mikor erősnek kell lennetek, hanem brutál sok?


Kérlek, ne általános válaszokat írjatok, hogy "igen, a gyereknevelés állandó küzdelem, stb. "


2013. jún. 28. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 15 hónapos. Ő sem bír várni, mindent azonnal akar és általában ebből ered a hiszti is. Őszintén szólva gondoltam, hogy nehéz egy gyerekkel.Nem lepődök meg egyáltalán és nekem könnyebb is sokkal ez az időszak, mint mikor pici volt és hasfájós.Inkább hisztizzen nekem egész nap és verje magát a földhöz csak ne fájjon semmije. Nagyon megviselt az első 3-4 hónap..
2013. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy 16 hónapostól teljesen felesleges türelmet elvárni. Szép dolog, hogy következetesen neveled, de ennek olyan 3 éves kora körül lesz meg leghamarabb az eredménye, előtte sokkal több függ a gyerek jellemétől.

Az én kisfiam 2 évesen verekedett. Nagyon égő volt, mert hiába kezeltem következetesen, és hoztam el játszóról mindegy egyes ilyen alkalommal, mégis újra és újra bepróbálkozott. Most 3 éves, továbbra sem egy egyszerű eset, de már nem verekszik.

Azt is tudnod kell, hogy az ilyen pici gyerekek jobb híján a hisztivel kommunikálnak. Nem tud vitatkozni vagy észérveket felsorakoztatni, mint egy nagyobb gyerek, hát hisztizik. Nagy baj, ha ez kimarad a fejlődéséből.

2013. jún. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a játszóterezésnél van egy ilyen kényes kérdéskör. 20 hós a gyerkőc, már kevesebbet hisztizik, mint az első néhány alkalomkor. De még így is akad bőven. Mindig következetes vagyok, soha nem kiabálok vele, viszont határozottan megmondom, hogy ha nem fejezi be, feljövünk. Van, hogy befejezi, van, hogy nem. Szerintem változó, hogy melyik gyereknél mennyi idő alatt használ ez a módszer, de a lényeg, hogy használ. Feladni meg felesleges, mert a későbbi nevelésnek is ez az alapja, legalábbis szerintem.
2013. jún. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!