Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves, nem akar egyedül...

Másfél éves, nem akar egyedül járni - más is van így?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónaposan állt fel, 12 hónaposan kezdett mászni, és azóta is leginkább csak mászik. Bútorok mellett kapaszkodva tud lépegetni, és megy is, ha fogjuk a kezét, de egyedül nem akar. Próbáltuk már, hogy elengedtük, ilyenkor meg tudott állni a saját lábán, és tett is néhány métert egyedül, de csak a legközelebbi kapaszkodóig. Valamiért bizonytalan, vagy fél, vagy az egyensúly-érzékével nincs valami rendben. Valakinek volt hasonló tapasztalata? Vigyem el neurológushoz? Ortopédián már jártunk, nincs semmi gond.
2013. jún. 22. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Mi elvittük TSMT tornára, nálunk is hasonló volt. Ott azt mondták, hogy annyira a járás őket nem is érdekli, mert nem sok felnőtt mászik, hanem inkább, hogy nincs e idegrendszeri éretlensége, ami később kihat a kisiskolás éveire, olvasás stb. Egyébként havi 1-szer mentünk, otthon gyakoroltuk a tornát, nagyon hamar csetlés, botlás nélkül járt.
2013. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ennek a tornának utánanézek!
2013. jún. 22. 18:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Elviheted neurológiára ha gondolod, de még nem kell kétségbe esni. A szülők manapság annyira erőltetik a minél gyorsabb fejlődést, pedig egyáltalán nem biztos, hogy ez jó. Ha egy gyerek szépen fejlődik csak lassabban azzal nincs baj. Így, hogy kézen fogva lépeget nincs gond, gyakoroljátok. Lehet kicsit motiválni, hívogatni, játékkal kecsegtetni annak érdekében, hogy egyedül megtegyen pár lépést. Dicsérd meg amikor megy, még akkor is ha csak kapaszkodva.
2013. jún. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát az enyém is ezt csinálja, 15 hónapos lesz pár napon belül, annyi, hogy most elkezdett egyedül pár lépést megtenni de csak a szobában. Kint nem hajlandó, úgy látom fél. Próbáld meg azt, hogy ne vezesd. Én azt csináltam így kénytelen volt megtanulni járni is. Nem biztos, hogy baja van, nem kell rögtön rémeket látni, majd megy ha úgy érzi mennie kell.
2013. jún. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Látom le lettem pontozva, első vagyok. Ez nem betegség, pikk pakk helyre hozzák a tornával.Sokan észre se veszik. A torna pedig szinte játék.Az a lényege, legalábbis nálunk, nagyon egy oldalas volt, a bal oldala volt erős, arra tornáztunk, hogy a jobbat is használja. Egy próbát megér, mert ha meg véletlenül mégis van, akkor egyszerűbb most 1-2 hónap alatt helyre hozni, mint később szenvedni kisiskolásként.
2013. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam hipotón volt, ő 16 és fél hónaposan indult el önállóan!

Ő is 11 hónapos elmúlt, amikor végre mászni kezdett és felállt. Úgy voltam vele,hogy ha 18 hónapos koráig nem indul el, akkor viszem dokihoz, bár mi már anno 10 hónapos korában voltunk kivizsgáláson, és a hipotónián kívül, azt mondták,nincs vele semmi. Majd csinálni fog mindent, ha megérik rá.

Ő is először csak pár lépést ment önállóan, aztán két hétig megint semmit, utána meg elindult,úgy,hogy utol sem érem! :)

Én azt mondom,hogy kérdezz rá a gyerekorvosnál, bár szerintem nagy gond nincs, ha értelmileg fejlődik, és igazából ahogy írod, menni tud, csak fél.

2013. jún. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszaitokat, mindenkinek ment a zöld kéz.


Ha a szívemre hallgatok, én sem érzem, hogy gond lenne, csak a környezetemben minden 12 hónapos már rég szalad. Tudom, nem szabad összehasonlítani, de mégis... Miért vannak ekkora különbségek gyerek és gyerek között???


A helyzet az, hogy egyik nap elindult egyedül, végigment a folyosón, aztán bement az egyik szobába, majd visszajött. Sikerélmény megvolt, megtapsoltuk érte, ő maga is örült az eredménynek. De másnap megint nem volt hajlandó, csak mászni... Ez a járás nála ugyancsak hangulat kérdése, vagy nem tudom. Még az udvaron is inkább négykézlábazik, pedig durva kavics van. Nem értem...

2013. jún. 24. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!