Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is így érzi? Másfél éves...

Más is így érzi? Másfél éves fiam mellett még mindig nem jut időnk egymásra.

Figyelt kérdés
Ő nagyon eleven gyerek, és igényli, hogy vele legyünk folyamatosan. Nem igazán játszik egyedül. Amikor este hazaér az apja, onnantól egy percre sem "hagyja békén". Nem tud nyugodtan enni sem, nemhogy velem beszélgetni. Tudom, azért csinálja, mert szereti, és egész nap nem látja, dehát a férjem is fáradtan jön haza... Egész nap engem foglal le (főzni is nehéz mellette), este meg őt. Mire elalszik, mi is kidőlünk. Mikor lesz ez jobb??
2013. jún. 24. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Hát akkor mit mondjak én egy 4 és 2 éves lánnyal meg egy 6 hetes kisfiúval? +a párom éjjel dolgozik. Du 3-kor elmegy itthonról és reggel 4-5 körül jön.
2013. jún. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt megértem, hogy három gyerekkel nagyon nehéz lehet, de nekünk csak egy van!!

Egyébként Ti hogy viselitek? Mit tesztek, hogy egymásra is jusson idő, vagy inkább energia? Nálunk az fogy el.

2013. jún. 24. 11:56
 3/11 anonim ***** válasza:

1,5 éves ikrek. :))

Amikor este elalszanak és mi sem vagyunk éppen hullafáradtak, na akkor jut időnk egymásra. :))

Vagy ha a nagyszülők átválalják őket 2-3 órára. Olyankor szoktunk elmenni pl. moziba vagy meginni 1 kávét. De ez olyan ritka mint a fehér holló!

2013. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem,erre csak egy megoldás van nagyi vagy valaki aki vigyáz a kicsire egy 1-2 órát......nekem 1 3 éves és egy 1 éves fiam van jövő hónapban elmegyünk kettesben fél napra és alig várjuk néha azért ez is kell :)
2013. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Ebből egyébként nincs köztünk feszültség. Most ennek van itt az ideje. Majd ha nagyobbak lesznek turbékolhatunk ismét. :))

2013. jún. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nálunk a nagyszülők 180 km-re laknak mind. Szóval nem tudjuk rábízni senkire. Csak az az idő marad nekünk, amíg alszik. De ez elég kevés, és legtöbbször azzal töltjük, hogy élvezzük a csendet! :)
2013. jún. 24. 12:03
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

5,3 és 1 évesek a gyerekeim. Nincs nálatok valami rendszer, napirend, amihez a kicsi is alkalmazkodik? Nekem este 8-kor alszanak a gyerekek, másként nekünk se lenne időnk egymásra. Korán kelnek, korán fekszenek, az este a felnőtteké, a gyerekek alszanak. Az első baba megszületésétől így van.

Arra azért szoktasd rá, hogy ne kelljen őt folyamatosan foglalkoztatni. Az enyémek is körülöttem voltak leginkább, de én tettem a dolgom, ők meg szépen alkalmazkodtak hozzá.

Amúgy "jobb" szerintem még sokáig nem lesz, másként ugyan, de egy ötévessel is sokat kell foglalkozni. Ugyan remekül eljátszik minden gyerekem, nem kellek a játékukhoz, viszont lyukat beszélnek az ember hasába és annyi a kérdésük, hogy az félelmetes. Ráadásul nem is akármilyen kérdések, mert olyanokkal áll elő az ötéves lányom is, hogy pl. anya, hogyan haltak ki a dinoszauruszok? Hogy keletkeztek a barlangok? Hogyan épült fel a házunk? Miből készíted a levest? Miért nem mehetnek traktorok az autópályán? Ez a közlekedési tábla mit mutat? Anya, a gőzmozdony hogyan működik,? Ez milyen virág? Mit eszik a katicabogár? És még sorolhatnám. Csomó olyan kérdése van, ráadásul olyan mélyen szeretné megérteni a dolgokat, hogy néha kénytelen vagyok a guglit is segítségül hívni. :-)

Próbáld bevonni a házimunkákba, azt általában nagyon szeretik már másfél évesen. Adogatni a csipeszeket teregetéskor, vagy akár a zoknikat, főzéskor adj neki edényeket rakosgatni, amikor porszívózol, ő is fogja veled , ilyesmi. Jól elfárad a közös tevékenységben, aztán nagyot alszik, te meg lógathatod a lábadat egy kicsit. :-)

2013. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gabszem ***** válasza:
sokszor úgy kell erőt vennünk magunkon, és elég ritkán tudunk "együtt lenni" mostanában, mert ugyanaz van mint nálatok. 16 hónapos kislány és amúgy nagyon apás. Amint haza jön apa, onnantól lóg rajta a gyerek
2013. jún. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Igaz, mi még közel nem tartunk ott ahol ti, a kisfiam még csak 3 hónapos, de már most, sőt 3-4 hetes kora óta úgy alakítottuk a "napirendjét", hogy az nekünk is jó legyen.

3-4 hetes kora óta nincs éjszaka ringatás, csak evés aztán önállóan vissza alvás. Legkésöbb este 8kor alszik a gyerek, és ezt így szeretnénk tartani kb 10 éves koráig, vagy tovább is. Egy gyereknek 8kor már ágyban a helye. 8után még van időnk együtt lenni.

Ami még jó, hogy mihelyt elkezdett egyre többet fennt lenni a babánk, hagytam had legyen el egyedül is. Most is úgy van, hogy alvás után az ágyában hagyhatom még 20 percig simán, szépen elnézelődik, utána meg berakhatom még a pihenő székbe vagy a játszó szőnyegre akár fél órára is, nagyon szépen eljátszik. Na ilyenkor van még egymásra időnk.

Ja és nekünk is szerencsénk van mert közel vannak a szüleim és ők minden héten átviszik magukhoz pár órára, vagy akár egy egész szombati napra.

Nem tudom mi lesz késöbb, remélem hogy ez a nevelés, amiket leírtam késöbb is így maradnak és én úgy gondolom hogy akkor minden rendben lesz.

Nálatok nincsenek ilyen szokások? Egyedül játszás, időben lefekvés stb???

2013. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elejétől szoktattuk rá szépen,hogy 8kor alvás van.Még kicsiként megébredt enni,de 3-4 hónapos korától már azt sem.8 után még van bőven időnk egymásra.

igaz így reggel 6kor ébred,de az nem gond,párom is akkor kel,így együtt megreggelizünk legalább.

2013. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!