Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor, miért hagytátok el a...

Mikor, miért hagytátok el a babakocsizást? Hogy oldjátok meg azóta?

Figyelt kérdés
A fiam egyre inkább szeretne egyedül, a kezemet fogva sétálni. de előre félek ettől a korszaktól, még csak másfél éves, hogy fogom tudni elintézni a dolgaimat, ha rá kell figyelnem? Még nem fogad szót, ha hívom, mert viccesebb anya elől elszaladni. Ez a játszótéren oké, meg a kertben, de a nyílt utcán nem. Mikortól merjek így elindulni vele, mondjuk boltba? Hogy alakul ez ki? eddig kényelmes volt, imádtam vele sétálni, mert amerre toltam, arra mentünk, sose volt hisztis a boltban, postán, bankban, sehol. Most se ez a baj, még elvan a kocsiban, de érzem lassan eljön az idő, hogy már a lábán jön velem. Azt pedig szeretném elkerülni, hogy "anya vigyél", haza a város másik végéről...Ja, van 3 kerekű, tolókaros bringája, de télen pl nem a legjobb megoldás, plusz ha le akar szállni, őt is cipelhetem, a bringát is tolhatom...a kismotor még nem érdekli, de azzal gonodolom ugyanez a helyzet. Kicsit bepánikoltam most ezektől, mert nagy változás...
2009. okt. 15. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:

12 hósan elsétáltunk a boltba, vissza már a kezembe hoztam. Aztán már 14 hósan hazáig bírta.

Mostmár 15 hónapos múlt, és a lakótelepig is elsétál, játszik sokat, majd hazagyalogol.

Visszafelé már nagyon piciket lép, és el sem engedi a kezemet, mert valamibe muszáj kapaszkodni, alig bírja az utolsó 15-20 métert megtenni.

Utálom a babakocsit, első fiammal is csak 6 hónapig tudtam kocsizni, mert kimászott belőle.

Úgyhogy nálunk már rég a sarokban van összecsukva, sport-kocsit meg nem is vettem, mert minek.

2009. okt. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi babakocsival mentünk sétálni, és mindig kivettem belőle, hagy menjen egyedül. Amikor nem fogadott szót, vagy leszalaadt az útról, "mérgesen" rászóltam, és visszatettem a babakocsiba. Hamar rájött, hogy ha nem fogad szót, annak babakocsi a vége. Persze ezt is csak a környező utcákban kezdtük, ahol nem volt forgalom. Szerencsére kertvárosban lakunk és napközben szinte egyáltalán nincsenek autók, így tudtunk "gyakorolni".2-3 hét alatt már volt eredménye!
2009. okt. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fiam 22 hónapos, kb 1 hónapja nem használjuk, egész egyszerűen azért, mert sokat tömegközlekedünk és nem bírtam felemelni a buszra, villamosra, ha benne ül. Így -gondoltam- jön a saját lábán és csak közvetlen a fel-és leszállásnál kell megemelnem /16kg/. Hát ez a mai napig nem jött be, az 1 hónap még nem volt elég, de tény, hogy egyre tovább bírja a gyaloglást. Viszont ha megunta vagy elfáradt, akkor kérlelhetetlen, elém áll és ha nem veszem fel, gyönyörű hisztit levág és leül/lefekszik a földre. Hát lelkiállapottól függően vagy megpróbálok ebben az állapotban haladni, vagy következetlen vagyok és felveszem. De még mindig gyomorgörcsöm van minden hazaindulás előtt a bölcsiből, hogy ma vajon milyen lesz az út... szóval nem akarlak elkeseríteni, de tényleg meg kell szenvedni.
2009. okt. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!