Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis, bölcsis gyermeketeket...

Ovis, bölcsis gyermeketeket oda szoktátok néha adni még hétvégére is nagyszülőknek, csak hogy legyen nektek is magatokra vagy a párotokra egy kis szabadidőtök?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne rá, de lelki-ismereti gondokkal küzdök. Még akkor sem legyünk együtt?

Bár azt hiszem, amikor én gyerek voltam, akkor minden gyerek lent játszott egymással egész hétvégén egész nap, és akkor még a szülők nem voltak velünk a játszótéren.

De nem tudom, hogy ez jót tett-e nekünk...



2013. jún. 30. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Én kiskoromba ha hétvégét rokonoknál töltöttem az nem zavart.Sőt imádtam.Hisz ott is szerettek, csináltak programokat..stb.A gyereknek lehet ez is egy kaland, főleg ha szereti a mamát/papát, vagy egyéb rokont.

Mikor már kicsit nagyobb voltam, és nem volt suli akkor reggel megreggeliztem, már mentem is le, utána csak ebédelni mentem haza és utána az volt a szabály, hogy ha az utcán kacsolódnak a lámpák, akkor el kell indulnom haza.Úgy hogy tulajdonképpen egész nap nem voltam otthon.

Szerintem emiatt ne legyen bűntudatod.Te is dolgozol, háztartást vezetsz..stb.Magadra/magatokra is kell szánni egy kis időt.

2013. jún. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom miért lenne lelkiismeret furdalásod.A nagyszülők jobb esetben szeretnek az unokával lenni,ez egy modern marhaság,hogy a gyereknek a szülő fenekében kell lennie folyamatosan.Kisfiam pici babakora óta szokott a nagyszüleivel lenni,sőt ott aludni is,imádja Őket,nem csak hétvégén találkozunk pl az én szüleimmel hanem hétköznap is, a másik nagyszülők 150kmerrel arrébb laknak így velük havonta,kéthavonta találkozunk.Jót tett biztosan a gyereknek szüksége van arra,hogy másokkal is legyen pláne a nagyszüleivel.Fiam 2 éves beleőrülne ha nem láthatná imádott mamáját 2-3 naponta,már 2-3 éjszakát is aludt nála,Ő kérte.
2013. jún. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is kell egy kis szabadidő.Nálunk a munkám miatt is sokat van a mamákkal a fiam.Van hogy a mama elviszi magával őt több napra is ha elutazik az ő családjához.Kicsit rossz hogy nincs velem,de neki is jot tesz hogy nem csak ugyanabban a környezetben van,"világot láthat".Nem baj ha nem csak a szülőkkel van a gyerek,mert igy ha váratlanul közbejön valami,akkor nem probléma ha máshol kell aludnia,gondolj bele,akik sose voltak mondjuk a mamákra bízva,azoknál kész kínszenvedés hogy hogy alszik el szegény gyerek...nálunk nincs ilyen gond:)
2013. jún. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tesóm most vitte el az 5 éves fiamat és a 2 éves lányomat. Mennek anyuékhoz, este jönnek csak haza.

Nekem ettől cseppet sincs lelkiismeret furdalásom, pláne, hogy a férjem sincs itthon, enyém az egész nap. Takarítok, sütök valami finomat és átrendezem a kislány szobáját. Ezek a terveim. De előtte leültem a géphez, hogy agyilag kikapcsoljak kicsit.

2013. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanúgy érzek/éreznék, mint Te. 2 hónapja dolgozok, de annyira új még nekem ez az egész, nem vágyom rá hétvégén, hogy a kislányom nélkül legyek. Olyan kevés időt töltünk együtt a munka, bölcsi miatt.

Aludt már ő is anyukámnál, imádta is, de akkor még egész héten együtt voltunk sülve-főve, az annyira nem jelentett gondot, jó volt kikapcsolódni.

Ha viszont most azt érezném, mint Te, akkor gond nélkül a mamára hagynám, tedd ezt nyugodtan Te is! Egy hétvége alatt feltöltődsz Te is, és meglátod, hogy mennyire viselt meg ez téged. Lehet nem is lesz lelkiismeret furdalásod, ha látod, hogy a gyermeked mennyire jól szórakozott.

Régen tényleg úgy volt ahogy írtad. Visszagondolva én is szerettem mindkét mamámnál lenni, ott új élmények voltak. Sosem arra gondol egy gyerek, hogy miért nem anyával vagyok most? Ott ugyanúgy szerettek, voltak programok, ráadásul mi panelben nőttünk fel, a mamáknál meg kertes ház volt, sokkal nagyobb élmény.

Meg sokat vívódom, hogy nézhessen-e mesét a kislányom vagy sem. De régen mi is sok mesét néztünk, attól független sokat voltunk levegőn is, és már csak az is megnyugtató volt, hogy anyukám ott vasalt mellettünk, mert számomra akkor is "együtt" voltunk.

2013. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Többen írtátok, hogy nem csak a szülőkkel kell lenni, de mivel dolgozom, és ő bölcsibe jár, így velem nem is igazán van. Este azt az egy-két órát.

Ezért érzem furcsának, hogy ezek után még adjam oda megint másoknak.

2013. jún. 30. 17:27
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
Én pont így érzem, ahogy írod. Bölcsiben van szinte egész nap, és még hétvégén is passzoljam le? Nem teszem, nem érzem jónak egyenlőre. Egyébként sok függ attól, hogy milyen a viszony a nagyszülőkkel,mennyire hiányol titeket a gyerek ha ott van, és egyáltalán mennyire anyás.Négy éves lányom az utóbbi fél évben sokkal anyásabb mint előtte valaha is volt, biztos nem viselné jól ha mindkét szülőt nélkülöznie kéne két napig. Én meg egyáltalán nem tudnék pihenni vagy kikapcsolni, ha úgy érezném ez nem igazán jó neki.
2013. jún. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. jún. 30. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!