Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bevinnétek gyermeketeket...

Bevinnétek gyermeketeket (legyen 2-3 éves) nagymamájához/nagypapájához kórházba látogatni? Ti hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

Tegyük hozzá, hogy 250 km-re van, évente kb. négyszer találkoznak, mert a nagyszülők nem óhajtanak utazni, így szinte csak akkor látják, ha mi visszük.

Továbbá, már legalább 1 hónapja betegeskedik a kislányom, ami másfél hét magas (39,5) lázzal kezdődött és azóta is folyik az orra, be van rekedve, megyünk is a napokban gégészhez. (Orvos is folyamatosan kontrollálta.)

Szóval én nem vinném, hiszen ha nem halálos beteg, úgy is találkoznak még.

Főleg, ha a nagymama kerülne kórházba, ő még a hattyú halálát is eljátsza, mert amúgy is állandóan csak sajnáltatja magát, mert azt hiszi, hogy erre kell építeni a szeretetet. Szóval nem hiszem, hogy egy ilyen pici gyermek lelkivilágának ilyenre szüksége lenne.

Vagy ti hogy gondoljátok?


2013. máj. 18. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vinném. Először is beteg. Másodszor nem is biztos, hogy beengednék. Harmadszor meg nem hinném, hogy tudna 'megfelelően' viselkedni. Ha meg neked kéne a kórház kertjében kergetőzni vele, akkor a látogatásnak semmi értelme. De a legfőbb ellenérv szerintem a betegsége. Lázas beteg nem mehet kórházba látogatni.
2013. máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad magadnak a kérdést az érveiddel. Én sem vinném.
2013. máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt ha a gyerek beteg sehova nem viszem, főleg nem kórházba. Halálos beteghez szintén nem vinném, nem gondolom, hogy gyereknek aki amúgy is (szerintem érzékenyebb ilyesmire) nem hiszem, hogy a szeretett nagyit fél holtan kell látnia egy büdös kórházba. Ha meg nem annyira volt jó a kapcsolat akkor azért nem tenném ki ennek. Ha amúgy is meggyógyul a mama/papa akkor meg tök fölösleges bevinni a gyereket szintén a büdös kórházba. Az is lehet, hogy tényleg be sem engedik (kicsi, beteg, hangos. Gondolkodok milyen esetbe vinném be és egy azért eszembe jutott. Ha nagyon jó volt a kapcsolat, sokat találkoztak, és a halálos beteg, de még magánál lévő, értelmesen beszélő tudó, utolsó kívánságként kérő nagyihoz be vinném, de csak néhány percre, vagy ha megoldható kint a kertben találkoznának nem bent a kórteremben.
2013. máj. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem. Mert nem tudom milyen osztályon fekszik nem kellene mmástól összeszednie valami nyavaját. Ráadásul mondtad, hogy ő sincs jól inkább azt kezelném ki.
2013. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Sajnos" a viselkedését nem tudom felhozni indoknak, mert nagyon jól tud viselkedni. :)

Az a gáz, hogy az apját kéne meggyőznöm, ha erre kerül a sor. Ugyanis tegnap vitáztunk össze és valamiért feltette ezt a kérdést, hogy ha kórházban lennének a szülei, akkor sem vihetné le? És betette a bogarat a fülembe, hogy mi van, ha valamelyik kórházban van és ezzel jön (majd) elő.

Arról biztos nem fogom tudni meggyőzni, hogy ha az én szüleim kerülnének kórházba, oda sem vinném be, sőt ő maguk nem is kérnék, mert megértenék a szitut. Egyszerűen nem tudom meggyőzni, hogy nem a szüleire való pikkelésből gondolom így.

Szerintem az a lényeg, hogy az ember gyereke legyen a szülő mellett, segítsen neki, ápolja, de az unokának ilyen élményekre ebben a korban még nincs szükség.

Csak azért kérdeztem itt meg, mert talán mások véleményei is hozzásegítenek, hogy megtudjam, hogy jól gondolkozom-e vagy sem.

2013. máj. 18. 09:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem

- hosszú az utazás (bár az enyémek napokat is elvannak kocsiban), de ha nincs autó akkor kizárt

- a kórházba még én sem szívesen megyek akkor a gyerek főleg

- sok a beteg (rossz őket látni, fertőzhetnek)

- büdös vegyszer szagú minden kórház

- függ milyen osztályon van, de tuti lesz majd valaki aki körbe akarja csókolgatni a gyereket

- lehet valóban nem is engedik be

- nem kell betegen látnia a nagyit (a mi nagyink mindig a legjobb formáját mutatják az unokáknak, pedig amúgy nincsenek jól)

2013. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Én anyósommal nem igazán vagyok egy hullámhosszon, más a véleményünk számtalan dologról. De ha a férjem azt akarja, hogy menjünk hozzá akkor megyünk, ha vinni akarja a gyereket is vigye. Ha nála vagyunk én csendben és udvariasan lefoglalom magam , üldögélek, válaszolok (véleményemet nem kifejtve) soha semmi rosszat nem mondtam róla, pedig van véleményem, de tiszteletben tartom, hogy a férjem édesanyja és bár ő is tudja, hogy a mama kicsit nehéz természetű, de akkor is az anyukája. Fordított esetben nekem sem esne jól ha ő rosszat mondna anyuról. Persze az én anyám a legjobb anyuka és a legjobb természetű ember, de nem biztos, hogy mások is pl. férjem is így gondolja.
2013. máj. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
miskolcon mindenhol ki van írva a kórházban, h. 12 év alatt nem lehet látogatni. ki is küldik a kisgyerekeseket.
2013. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb kórházba elvileg be sem engednek 14 éven aluli gyereket látogatni (gyakorlatilag persze legtöbbször bemennek, de a szabály akkor is ez lenne), akár ezzel is érvelhetsz a férjednek.

Nekem a nagymamám van sokat kórházban, a gyerekek jól ismerik, jó a kapcsolat, mégsem jutott még soha eszembe, hogy bevigyem őket látogatni, semmi keresnivalója egy kisgyereknek ilyen helyen.

2013. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

6-os, ne haragudj, de szerintem korán és kevés infóval ítélkezel.

Elmondanám, hogy én 7 évig kussoltam!!!!! És a kedves mama miatt élünk külön több, mint egy hónapja!

És az sem mindegy, hogy az ember férje tisztában van és elismeri az anyukája kötekedéseit, ok nélküli ellenszenvét a társa iránt, vagy sem!!!

Itt még én kapom a leb...-t.

Pedig nem hinném, hogy extrém meny lennék, akit könnyen lehetne utálni. Házias, szerény, hűséges, tisztelettudó, kedves stb. vagyok, csak, hogy tisztán láss... Soha senki másnak nem volt még velem baja.

Na jó, ennyit erről, mert nem erről volt szó.

Még annyit, hogy az olyan gyerek miatt teszik lehetetlenné, nyomorrá a lelki világomat, aki amíg a hasamban volt, a "falu szégyene volt". (Anyóst idéztem!)

(Én pesti vagyok, ő meg 250 km-re ki volt idegileg, hogy mit szól a falu.)

2013. máj. 18. 10:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!