Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam le erről a...

Hogy szoktassam le erről a 14hós kislányom? Elalvásnál állandóan rázni kell a popójárt még el nem alszik, ha észreveszi hogy nem vagyok ott egyből felpattan a kiságyban és sir. Van amikor 1 órába telik az elaltatás napközben és este is.

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez húzós lehet. A kislányod már van akkora, hogy lehet vele "beszélni". Szerintem találjatok ki valami rövid "elalvási rítuálét", pl. kap 5 puszit: jobbra-balra-jobbra stb. De bármit kitalálhatsz persze, ami neked/nektek jó. Mondd meg neki, hogy anya túl fáradt a popózáshoz, és hgy ezentúl így fog elaludni,mert ő már ügyes nagy kislány. CSináld meg vele a "rítuálét", fektesd le (esetleg takard be) és menj ki a szobából. Valószínűleg sírni fog, mérd az időt, én 2 percig hagynám (max.3-ig), de tényleg mérd. Utána menj be, nyugtasd meg (ha csak úgy megy, hogy kiveszed az ágyából, akkor úgy, de ha lehet, minél kevesebb mozgással), aztán csináld a rituálét, és ezt annyiszor ismételd, amíg el nem alszik. Rá kell szánni talán egy-két napot, de meg fogja szokni, sőt szeretni fogja, és majd ha már beszél, kéri az öt puszit, vagy amit kitaláltatok... :o) Hajrá, kitartás!
2009. okt. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
KÖszi! Sokat segitettél, ki fogom próbálni!!!
2009. okt. 15. 15:03
 3/3 anonim ***** válasza:
ez az aludj jól gyermekem módszer. Nekünk nem vált be. Próbáld meg hasra fektetni és a hátát erőteljesen, ritmusosan simizni, ez emlékeztet a popórázásra, de lehet idővel lassítani és finomabban simizni, így neked se olyan fárasztó és nem köti mozgáshoz az elalvást. ha nem kényelmes neki hason, oldalt fekve is lehet.
2009. okt. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!