Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felnőtt sampont lehet használn...

Felnőtt sampont lehet használni egy 3éves gyereknél? Mivel kezeljem a lányom fejét hogy ne viszkedjen neki folyton?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem a meleg miatt van,mert nagyon vastag a haja és beizzad azért viszket neki. De hiába nincs hőség ugyan úgy vakaródzik!:(

Olyan mintha korpás lenne,de mikor megvakarom neki ott

alig hámlik. Olyan apró fehér foltok vannak(nem az egész fejbőrén). Most Shauma kids-el mosom a haját,de gondoltam kipróbálok valamilyen gyógysampont pld Nizoralt. Jó ötlet?



2013. jún. 30. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Koszmó??
2013. jún. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom,de én is gondoltam rá! Úgy tudom a koszmó az sárgás(legalábbis mikor kicsi volt olyan volt neki). Semmi baja nem volt addig még be nem jött ez a forróság,azóta viszont nem múlik....:(
2013. jún. 30. 16:06
 3/11 anonim ***** válasza:

Vegyél Babé sampont (van koszmó ellen, de van sima érzékeny bőrre való is).

Nálunk csak ez válik be, az összes színezett, illatosított vacaktól vagy viszketnek vagy korpásak vagy koszmósak lesznek a lányaim.

Babé tuti jó lesz.

Néha én is próbálkozok mással, de mindig megjárom :(

Ma is újítottam egyet, a Müllerben vettem Bübchen-t, fogalmam sincs, milyen lesz, sok jót nem várok tőle, de azért kipróbálom.

A 2500 ft-os Babé viszont tényleg jó, csak hát aranyárban mérik.

2013. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
vidd orvoshoz és semmiképp ne tegyél rá felnőttnek való sampont. lehet, h allergiás valamire
2013. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A Nizorál elég durva szer. Szerintem ne kísérletezz, főleg úgy ne, hogy fogalmad sincs, mi baja tulajdonképpen. Simán lehet, hogy csak megizzad, még ha nincs is olyan meleg (gondolom, egész nap rohangál), olyankor nekem is viszket.
2013. jún. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Mi orvosi és védőnői felügyelettel próbáltuk végig az összes gyereksampont, gyógyszertári kevertet... semmi nem volt jó. Viszketés, hámlás, korpának tűnő valami. Aztán egyszer úgy jártunk, hogy betegek lettek, 40 fokos láz, nem jutottam el se boltba, se gyógyszertárba, ahol lehetne nekik kapni valamit. Mentségemre legyen szólva, ez egy kis falu, nincs gyógyszertár, és a kisboltban nem lehet kapni ilyesmit. Szóval utaznom kellett volna, őket nem vihettem ki, és nem volt senki, aki vigyázzon rájuk. De a láz miatt nagyon leizzadtak, muszáj volt valamivel hajat mosni. Így az én samponommal mostam, ami Head&Shoulders. És bár nem nekik való, láss csodát, minden tünet elmúlt. Bajuk nem lett tőle, ezért azóta is ezt használjuk.

Nem azt mondom, hogy tedd ezt, de ha ezredik próbálkozásra sem javul a helyzet, érdemes valamit kipróbálni nekik, hiszen ne ők szenvedjenek. Illetve a Te esetedben ő. :-)

2013. jún. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En szerintem vidd orvoshoz nem szabad ezzel jatszani az is lehet hogy allergias valamilyen osszetevore nincs 2 egyforma gyerek ami az 1 jo nem biztos hogy jo a masiknak is.Az a legjobb ha elviszed es megnezik a fejboret tobbfele oka lehet.Egy jo borgyogyasz hamar megmondja hogy mi is a gond.Nem szabad kiserletezni plane gyerekeknel.Udv.
2013. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk ugyanez a helyzet állt fent,és pont most,amikor voltak a hőségek.

Egyfojtába vakarózott.

Aztán most már ugyan nincs kánikula,mégis viszketett neki,és már fájlalta is a sok vakarás végett. 2 és fél éves,neki is nagyon hosszú,dús haja van.

Én elvittem orvoshoz,mert megnéztem,és fehéres sárgás pikkelyesedést láttam a fejbőrén.

A doki azt mondta ,az állandó izzadástól gyulladásos koszmója lett.

Kapott rá ecsetelőt és a Babe koszmó elleni sampont.

Már kezd neki gyógyulni,de még nagyon durván hámlok neki,és vakarja is.

Viszont!

Nem tudom,nektek mennyire gond a fésülködés,nálunk állandóan "anya húzza" volt a műsor!

A sampon használata után csak úgy siklott a hosszú hajában a fésű és meg sem nyikkant a kislányom :)

Szóval a lényeg,hogy vidd orvoshoz,mert nekem pl azt mondta a doktornő,hogy kezeletlenül a haja is kihullhatott volna!

2013. jún. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Kedves utolsó. Valószínűleg nála is ez lesz mint nálatok! Elviszem orvoshoz. Nálatok az egész fejbőre olyan volt vagy csak foltokban?

2013. jún. 30. 20:08
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak foltokban,de elég nagy területen.
2013. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!