Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális viselkedés 1-2 éves...

Normális viselkedés 1-2 éves gyereknél, hogy ki akarja venni más gyerek kezéből a játékot?

Figyelt kérdés
ÉS nem kéne a szülőnek "jómodorra" tanitani őket? Csak mert én kisfiam sose volt ilyen erőszakos,eszébe se jutott kivenni más kezéből valamit,neki 1x mondtam el,hogy el kell kérni ha szeretnél vele játszani és megértette,de a legtöbb gyerek erőszakosan elveszi a játékot a másiktól. Miért?
2013. jún. 8. 15:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ÉS persze nagyobbaknál is ezt tapasztalom,nem csak a kicsiknél!
2013. jún. 8. 15:32
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, jól nevelt 1-2 évesekkel is előfordul, hogy elveszik a másiktól a játékot, még picikék ők azért. Csak persze a szülőnek kell az erőszakosságot megfékezni, hogy ne a gyereke legyen a játszótér réme. De ebben a korban teljesen természetes, hogy megtetszik a másé, vagy nem szeretnék megosztani a játékokat.
2013. jún. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1 éves gyerek esetében még nem hiszem, hogy beszélhetünk jó modorról, az még szinte csecsemő. Mégis hogyan tudná elkérni, ha még beszélni sem tud? 2 évesen is teljesen normális ez a viselkedés, igaz, ilyenkor már a szülő dolga az is, hogy elmagyarázza, hogy mi ennek a menete pontosan.

Az, hogy a te egy szem gyereked soha nem csinált ilyet, ne haragudj, de nem bizonyít semmit. majd ha felnevelsz ötöt, és mindegyik jó modorral lesz 1 évesen megáldva, akkor talán elítélheted a többi szülőt.

2013. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Utolsó,látom,te is a "lesz@rom mit csinál a gyerekem,addig se engem nyaggat,hanem a társait zaklatja" szülők közé tartozol! Légy büszke magadra! Manapság hogy is várhatunk kultúrált viselkedést a gyerektől,ha a szülők rossz példát mutatnak...
2013. jún. 8. 16:43
 5/13 A kérdező kommentje:
És az 1 éveseken lovagolsz, holott odairtam,hogy 2 éves és nagyobbak! És a beszélni tudó,szavakat mondó gyerekekre gondoltam,aki mondja is,hogy "enyém",holott nem az övé! Érted most már???
2013. jún. 8. 16:45
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Nem szívesen veszekszem a neten keresztül, de kérlek olvasd el, amit írtam: 2 évesen a szülő dolga, hogy elmagyarázza a gyereknek, hogy az ilyen dolgokat hogyan kell elintézni. DE a szülői magyarázattól függetlenül igenis a legtöbb ennyi idős kikapja a másik kezéből a homokozólapátot.

Ezt úgy kell elképzelni, hogy ülünk a homokozóban, és az egyik 2 éves kiveszi a másik kezéből a játékot. Az anyuka erre rászól, hogy nem szabad, kérd el. Jó esetben elkéri, de attól még öt perc múlva ugyanúgy ki fogja kapni a másik játékot, és akkor megismétlődik a szülői magyarázás. És ez nem azért van így, mert a szülő béna vagy a gyerek jellemhibás, hanem mert az ennyi idős gyerekek általában így működnek. Mindent rengetegszer el kell nekik mondani.

Az, hogy a te kisfiad ilyet soha nem csinált, az egy dolog, de biztos vagyok benne, hogy más dolgokat neki is ötszázszor el kell mondani.

2013. jún. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Játszótéri felmérésem szerint :) 1 évesen személyiségfüggő, 2 évesen már általánosabb. Persze meg kell őket tanítani, hogy inkább elkérje, de a nevelés mellett a gyerek vérmérsékletétől is függ, mikor lesz foganatja és attól is sok függ, más gyerekektől, közösségben mit tapasztal. Általában egy 2 és fél, 3 évestől már az esetek többségében elvárható, hogy rászólásra inkább szépen kérje el, de az okos könyvek szerint pszichésen is akkoriban érnek meg arra, hogy a másik szempontját is figyelembe tudják venni (empátia képessége).
2013. jún. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok, és egyetértek az előzőkkel. Az, hogy a tiéd nem csinál ilyet, az nem jelenti azt, hogy a többi neveletlen. Nekem kettő van, és teljesen más mind a kettő, pedig ugyanúgy neveltem őket.


Ennyi idősen még természetes, 3 éves koruk körülkezdenek a legtöbben megérni arra, hogy megosszák a játékot vagy türelmesen várjanak.

Persze én is láttam nagyobb gyereket, aki már a neveletlen kategória (kisiskolás), de az ilyen kicsiknél ez még nem neveletlenség kérdése.


Az angyali babapofi meg ne tévesszen meg, az én kisebbikem olyan volt mint egy szent, a játszótéren kedvesen dobálta a labdát a többi gyereknek, soha nem volt erőszakos. Otthon se láthatott balhékat. Ehhez képest az első bölcsis szülőin kiderült, hogy a kis harcimanci pillanatok alatt lepofozza a Mackó csoportot ha olyan a kedve.


A második gyereked meg lehet, hogy 1 évesen nem ilyen lesz, minden erőfeszítésed ellenére egy pillanat alatt kitépi a másik kezéből a kislapátot, és ott mantrázhatod neki, hogy adja vissza, ő inkább behajítja a bokrok közé...

2013. jún. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6: a második hozzászólás az enyém, az első a kérdező kivételével....

(Csak szólok, hogy nem ugyanaz a két 85%-os, bár a másikkal egyetértek)

2013. jún. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos off amit írok, de hogy mit tesz a szülő, és hogy viselkedik a gyermek az sokmindentől függ. Pl a legnagyobb fiam, soha nem hallván csúnya szót, ovisként kérdezte meg, mi az a hül.e? A második öccse 5 évvel fiatalabb, és bizony ő már az első ovis napján használta is.

Abban igazad van, hogy sok szülő csak a partról nézi, mit csinál a gyereke a játszótéren, és véletlenül se szólna hozzá, se jót, se rosszat. De az általad kiírt kérdésben szereplő korosztály még "jó neveléssel" is nehezen old meg ilyesmit. Max. ha ikertesója van.

A fiad se a jólneveltsége miatt ilyen tündér, hanem a nyugodt, kiegyensúlyozott alaptermészete, meg az őt körülvevő nyugodt, kiegyensúlyozott környezet miatt. Amúgy nagy öröm egy ilyen kicsi, élvezd ki alaposan. Minden jót!

2013. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!