Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan akinek a gyereke...

Van itt olyan akinek a gyereke direkt visszatartja a székletét?

Figyelt kérdés
Egyszer volt kb 3hónapja hasmenése ami kicsipte a fenekét.az óta annyira fél kakilni,hogy 2-3 napig visszatartja,de arra viszont tényleg fáj már neki a kikakilása mert megekményedik.ez egy ördögi körnek tűnik.maga a széklete laza,nem szorulása van.hiába mondjuk neki,hogy nem fáj,meg hogy mindenki kakil....összeszorítja a lábait és úgy sír hogy nem akarja kikakilni,szinte bele remeg,most már szinte minden nap reggeltől estig ez megy.ingere van de ő ellenkezik.akinek volt hasonló hogyan oldódott meg?már vele együtt sírok,mert nem tudok neki segíteni.(2 éves a kislányom)
2013. júl. 2. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:

van. 18 hónapos kora óta csinálja ezt a visszatartást, most lesz 4 éves a kislányom.:S neki is hasonló volt: nagyon kicsípte a kaki a fenekét, mire rájöttem, hogy csak a neogranormon segít rajta, addigra már késő volt.

Nem tudunk mit kezdeni vele sajnos:( mármint a visszatartással...

2013. júl. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ès akkor éveken át erről fog szólni a napja,hogy ordítva,remegve próbálja visszatartani reggeltől estig a kakit??még a játszásrol is eltereli a figyelmét szó szerint ez megy egész nap
2013. júl. 2. 14:34
 3/7 porcukormókus ***** válasza:

Az en 2eves kislanyom is ugyanezt csinalja. Neki egyetlenegyszer volt szorulasa kb. masfel hete, azota tart. Mondjuk az eleg durvara sikerult, meg nezni is rossz volt, h mi jott ki belole es hogyan.. De elotte nem volt ilyen gondunk soha.

Probalom olyan dolgokkal etetni-itatni, amitol laza lesz a szeklete, amennyire lehet. Hatha az uj pozitiv "elmenyek" meghozzak a kedvet ujra.

Mast nem nagyon lehet csinalni, csak szepen kivarni, hogy elmuljon a felelme.

2013. júl. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is ezt csináltam gyerekkoromban, velem is sokat szenvedtek, mindent kipróbáltak (hashajtó tea, stb.), de én elhatároztam, hogy nem fogok kakilni, mert az fáj. Néha kijött úgy, hogy már nem bírtam tartani, és bement (a bugyiba természetesen).

Már nem tudom hogyan oldódott meg, de emlékszem, hogy kellemes csalódás volt amikor nem fájt, úgyhogy szerintem etess vele olyan dolgot ami hajtja, hátha eljön a pillanat, mikor már nem bírja tartani, sajna még így sincs jobb ötletem, hogy tudom milyen ez. Esetleg ha látod, hogy kell meki, nevettesd, vagy csikizd, hátha nem bírja tovább visszatartani.

2013. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Nekünk nemrég oldódott meg ez a problémánk.Sajnos 2 évig tartott.Úgy ahogy mondjátok ezzel telt a napja hogy visszatartja a kakit.Se nem evett se nem játszott olyankor.Elindulni vele nem lehetett.Sajnos nem tudok naagy áttörő megoldást adni nektek.Állandóan kúpot adtam neki mert azt már nem tudta visszatartani.Itt az oldalon olvastam egy anyuka ötletét.Ami arról szólt hogy mindig duruzsoltam neki hogy akaka ki akar jönni mertz bent nem jó neki,le akar csúszni a nagy kaki csúzdán a többi kakihoz akar menni stb.Meg hogy nem fáj akkor majd a hasa.Ami még bejött a gutalax csepp gyerekorvos mondta hogy 2 évnél idősebb gyereknek lehet adni 2-3 cseppet.Aztán rájött hogy nem fáj és ha menni kell akkor menni kell. Higgyétek el olyan volt mint egy rémálom azt hittem sosem oldódik meg.És most 1-2 hónapja szól hogy kakálni kell,hív és elintézzük.Mindig nagyon megdicsérem és örülök mert tudom milyen messzire jutottunk már.Kitartást nektek!
2013. júl. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
most múlt 4 tavasszal.utolsó voltam
2013. júl. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egészen 14 éves koromig ezt csináltam. Aztán vastagbéltágulatom lett ami miatt akár 10 napig sem volt székletem. Anyukám minden orvoshoz elvitt és nagyon aggódott. Aztán egy nap irtóra elkezdett fájni a bélrendszer alsó traktusa. Elvesztettem az eszméletemet és a kórházban keltem fel. Egy 3 kilós "csomagot" szedet ki belőlem az orvos csoport és egy 4 cm belet. Utánna évekig nagyon keveset ettem szinte csak gyümölcsöt meg krumplit. De 18 éves koromra a rendszeres táplálkozásnak köszönhetően minden helyre jött. Most 34 éves vagyok 195 centi és 102 kiló. Az orvos ismerősöm szerint ez egy gyerekkori pszichés problémában gyökeredzik ami egy elfolytás vagy téves fixáció. Magyarán a gyerek életmódján kell változtatni ha lehet. Pl sokkal több aktív életet élni vele ami teljesen elveszi a figyelét erról a helytelen viselekedésről.
2013. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!