Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kisfiam látszólag...

20 hónapos kisfiam látszólag visszatartja a székletet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A nyáron volt egy székrekedéses periódus, amikor nagyon fájt neki a kakálás, de azóta folyamatosan probléma. Én nagyon úgy nézem hogy nem akarja kiengedni, mert összehúzza a kis fenekét. A párommal úgy gondoljuk hogy pszichésen gond ez nála, nem akarja hogy fájjon. Kúpokkal sikerül, meg Laevolaccal, de látszik hogy nagyon nem akarja. Én meg azt nem akarom hogy ez így menjen. Doktornő nem nagyon tulajdonított neki jelentőséget. Enni csak olyamit eszik ami székletlazító. Mit javasoltok? Mit tudok tenni?
2009. nov. 13. 17:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Jaj de jó, mikor egy doki nem tulajdonít ennek jelentőséget.A miénk se nagyon törődött ezzel a gondunkkal,aztán mikor a szegény gyerek egy napig már folyamatosan üvöltött annyira fájt neki és kórházba kellett vinni beöntésre, akkor elegem lett és elvittem szakrendelésre. Ott ajánlották hogy őrölt lenmagot egyen joghurtban és igyon sokat, meg csináltak vérvételt, hogy kizárják nem valami felszívódási zavar okozza-e.Meg persze Duphalacot is szedtünk. Aztán lassan megszokta, hogy már nem fáj a kakálás és utána rendeződött is a dolog, mert már nem tartotta vissza a fájdalomtól való félelem miatt. Ha már nem kakál keményet és ezért tényleg nem fájhat neki, akkor próbáljátok neki elmagyarázni, hogy most már elmúlt amiért eddig fájt és most már rendben lesz. Hátha lassacskán, ha tényleg nem lesz már rossz tapasztalata , akkor megérti, hogy már nem kell félni.
2009. nov. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!