Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves kislányom visszatartj...

Két éves kislányom visszatartja a székletét, nehezen és fájdalmasan kakil 2-3naponta (előtte napi1-2volt), hogy segíthetek neki?

Figyelt kérdés
Kap laevolacot.Kérdezzem,hogy mért nem kakil-próbáljam vele megbeszélni,vagy ne vegyek róla tudomást?Melyik lehet jobb?
2012. febr. 23. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne vegyél róla tudomást, mert felerősítheted a tüneteit. Ha sikerül..., akkor dicsérd meg nagyon.
2012. febr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kislányommal nagyon megszenvedtük ezt mi is.

Nekem az a tapasztalatom, hogy minél többet "beszéltünk róla", annál jobban rágörcsölt a témára. Az is nehéz volt, hogy aszalt szilvát azért "kell enni", hogy legyen kaki stb.


Ami nekünk bejött, és itt javasolta valaki, pedig már vártunk a gasztroenterológiai időpontunkra, az a probiotikum.

Pro+Kid a Bonolact-tól, ez az egyik legolcsóbb ilyen termék, de tökéletes.

Naponta egy adagot megiszik (port kell feloldani innivalóban.), és kb. 3-4 nap után meglett az eredménye. Ez nem káros, nem lehet hozzászokni, (a Laevolacot tartósan nem lehet szedni, és az lényegében hashajtó)és nekünk tökéletesen megoldotta a problémát. Minden nap issza a "pociport" és teljesen a mindennap része lett. Én nagyon elégedett vagyok!


Ha ezt a készítményt választod, annyit mondok hozzá, hogy rájöttünk, vízbe kell tenni, és ha abban feloldódott, akkor jöhet hozzá bármilyen más innivaló (gyümlé/tea stb) Először a pohárba megy a por, rá a víz (egy ujjnyi), aztán várni kell 3-5 percet, teljesen feloldódik. Ha kevergetni kezded, becsomósodik, és ez történik akkor is, ha nem vízbe teszed.

A dobozt meg nagyon erősen vissza kell zárni, hogy ne kapjon levegőt, így a végéig megmarad a porállag. Levegővel érintkezve becsomósodik az is...


MInden jót Nektek!

2012. febr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi a megoldás, csak azt tudom leírni, ami nálunk működött.

Semmire nem reagált, csak a hashajtóra (Guttalax), ezt észre sem vette, hogy kapja, és ezt nem tudta visszatartani és fájdalmat sem okozott. Egészen egyszerűen nem akarta megpróbálni már visszatartani. Vagy feladta, vagy már nem érdekelte ez a téma, én nem tudom, de pár hét után elmúlt ez a problémánk.

2012. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Guttalax is erős hashajtó.

Egyébként egyet értek azzal, hogy lehet adni, amikor éppen "beszorul" a dolog, de hosszú távon nem.

2012. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Nálunk is volt ilyen probléma, több hétig tartott, mire megint sikerült félelem mélkül kakilnia a 3 éves lányomnak.

Ami nálunk bevált, hogy a főzelékeket, amit neki csináltam darált zabpehellyel sűrítettem. Ez megtartja a nedvességet és így könnyebben tud kakilni, jó állagú marad a "végtermék". No meg a szőlő, amit szeret is, nem kellett beletuszkolni a szilvát, amit meg utál.

Mivel ennek lelki okai vannak, mármint egyszer valszeg nehezen jött ki, fájdalmasan, ezért pszichésen ráblokkol. Én kitaláltam egy mesét egy barlangról, aminek van 1 kapuja és nem meri kinyitni az ajtaját, mikor ki akart jönni a barlangból a kaki. Mivel az én lányom már 3 éves volt, ezért jól át tudtuk beszélni a mesét. Nálatok kicsit nehézkesebb vagy más mesét kell kitalálni.


Az biztos, hogy ha már ott ül a wc-n (fontos, hogy magától üljön rá és ne Te erőltesd),akkor viszont már nem szabad lejönni onnan, amíg nincs eredmény, akkor egy kis határozott presszió szükséges. Mi volt, hogy 2 órát dekkoltunk a wc mellett és vagy olvastunk vagy meséltünk neki, beszélgettünk. Persze volt olyan is sokszor, hogy le akart jönni, de valahogy sikerült mindig rábeszélni, h maradjon.


Kb. 3-4 hét volt, mire megint naponta ráült a wc-re. A védőnőnk azt mondta, hogy ez elhúzódhat akár több hónapra is. Szóval nekünk szerencsénk volt, mondjuk rá is kattantam az ügyre, hogy tudjak segíteni a kiscsajomnak minél hamarabb.

Remélem tudtam segíteni vagy ötletet adni.

2012. febr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,akkor abbahagyom a beszélgetést róla meg a szóbeli pressziót..nem foglalkozunk vele(legalábbis előtte)és kipróbáljuk azt a port is köszönöm:)remélem pár napon belül rendben lesz..
2012. febr. 23. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!