Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lett anyafüggő a 19...

Miért lett anyafüggő a 19 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Úgy 3 hete csak velem hajlandó este elaludni, egyedül már nem. Egész nap anya, anya, nagyon ragaszkodik, ha eltűnök, keres azonnal. Éjjel ha felébred, első szava, anya. Átölel, puszil altatás közben. Ez nagyon jó érzés, csak most, hogy jön a kistesó, később nehezebb lesz kivitelezni. Mi lehet az oka? Elronthattam valamit, vagy ez egy korszak? Mit tegyek, hogy leszokjon erről?
2009. okt. 16. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
pontosan a kisteso miatt csinálja ,most jött rá hogy nem csak ö lesz.adj neki nagyon sok szeretetett,nem rontotál el semmit
2009. okt. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
miért akarod leszoktatni?nem értelek
2009. okt. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bár mondogatom neki, hogy baba van a hasamban, nem tudom mennyire fogja fel. Lehet érzik a babák ezt? A szeretetben nincs hiány, imádom, csak furcsa ez a nagy hirtelen változás.:)
2009. okt. 16. 14:22
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért akarom leszokatni, mert eddig kitűnően ment az alvás. Reggel 6-7től talpon lenne este 10ig, egy örökmozgóval, nagypocakkal elég fárasztó, nem beszélve arról, ha majd ketten lesznek, és ha épp altatom, vagy szoptatom a picit, hogy ugrok majd a másikhoz, vagy fordítva. Kicsit félek, mit hoz a jövő, holott imádom. Szívesen mellébújok én, de amikor hajnal 5-6 között próbálom altatni, és nem megy, de ki ne menjek a szobából, na akkor tényleg a leszokatáson gondolkodom. Nem tudok fitt lenni, napi 24 órában. Ti mit tennétek?
2009. okt. 16. 14:30
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Tarts ki,szerintem el fog múlni ez a korszaka.Biztos vagyok benne,hogy érzi,és ha mondod neki meg is érti,hogy "veszélyben a pozicioja" anyánál:-) Néhány év mulva könyörögni kell majd neki,hogy legalább egy puszit adhass....:-)))
2009. okt. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

ezt olvasd el! Nekem is 19 hónapos a fiam, pont így viselkedik, én se értettem. :) Én fürödni se tudok elmenni, mert szó szerint visít utánam...a zuhanykabin előtt áll és ordít, pedig minden úgy van, mint eddig volt, kb 1 hete csinálja. az alvás nem gáz, eddig is velünk aludt (saját ágyában, de mellettünk), de azért szívesen mennék nyugodtan zuhanyozni :) Megértelek, én is imádom, hogy egész nap megy az anya-anya :) bújik, puszil, ölel, meg van értem őrülve :)) Csak apát sajnálom picit, mert vele nem csinálja ennyire.

2009. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"...Másfél éves kor táján ismét jelentkezik a szeparációs szorongás időszaka, ami megint a mozgásfejlődéssel függ össze: mostanra már ügyesen jár, szinte mindent meg tud szerezni, el tud érni, amit szeretne és ez ijesztő a számára. 1-1,5 éves kor között lenyűgözi a saját mindenhatósága, a felfedezés öröme, most azonban megijed, hogy minderre ő magától képes és elkezd jobban “őrizni” téged.

Ismét jelentkezhetnek alvászavarok, de a legjellemzőbb jel, hogy nem lehet senkire ráhagyni, illetve, ha otthon a dolgodat végzed, megijed, hogy elmentél és sírni kezd.


A megoldás az, ha megmutatod neki, hogyan kell kezelni a helyzetet: higgadtan, nyugodtan elmondod neki, hogy “Anyának most el kell mennie, de ebéd után jön vissza” Fontos, hogy mondjál egy pontos időpontot, amikor vissza fogsz jönni és ami a számára is értelmezhető. Neki még nincs időérzéke, fogalma sincs mi az a “fél óra múlva jövök”, ezért olyan időpontot kell neki mondani, ami egy eseményhez kötődik délutáni alvás, az uzsonna, az ebéd stb. olyan napirendi pontok, amiket ő is megért és tud mihez viszonyítani.


Ami az alvászavarokat illeti: átmenetileg megoldás lehet, ha az első felsírás után magad mellé veszed, és úgy alszotok tovább. .."



a linkelt cikkből másoltam ki, mert lehet rosszul linkeltem be, bocsi...

2009. okt. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a link.Én még annyit tennék hozzá hogy beszélgess vele a kistesóról.Mutass neki képeket egy pici babáról,és arról is beszélj vele hogy bent leszel a kórházba.Persze ezeket mind a saját nyelvén.Hidd el azért mert pici érzékeli hogy változás követkzik.Nehéz időszak ez neki is.Legyen segítséged ha megszületik a tesó.
2009. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!