Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Az evangélikus...

Anyukák! Az evangélikus egyháznál hogy van ez a keresztszülő dolog? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnénk megkeresztelni a kislányunkat 15 hónapos most!

Az a probléma,hogy páromnak három lánytestvére van,akik ,,ölik" egymást a keresztanyaságért!!

A keresztapa az öcsém lesz!


A kérdéseim:


-Hány keresztanyja lehet a kislányomnak,ha csak egy keresztapa van?

- Problémát lelenthet-e,hogy a párom hugai nincsenek megkeresztelve?


Segítsetek légyszives,mert már elegünk van a veszekedésekből és senkit nem akarunk megsérteni! :)

Köszönöm!!:)



2013. júl. 5. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Keresztszülő csak az lehet aki meg van keresztelve! 1 keresztapa és 1 keresztanya lehet! De ha semmit nem tudtok erről az egészről mármint a vallási hátteréről akkor h akartok keresztelkedni? Ha követed a vallást akkor szokás. na mindegy nem ez volt a kérdés!
2013. júl. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én megvagyok keresztelve,evangélikus vagyok! Arról meg nem tehetek,hogy ők nincsenek!!

De tényleg nem ez volt a kérdés!

2013. júl. 5. 12:58
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Bennem is ez merült fel ha nem tudjátok ki lehet keresztszülő miért fontos?

Aki nincs megkeresztelve az nem lehet.

2013. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

6.17-től megkapod a válaszokat.

[link]

2013. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet keresztszülő, aki nincs megkeresztelve csak akkor hivatalosan nem keresztszülőnek hívják, hanem névadónak. Egyébként nekem 2 keresztanyám és kettő keresztapám van. Kétszer lettem megkeresztelve...
2013. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a második nem bérma keresztszülők??
2013. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló vagyok


Nekem nem,egyik katolikus templomban másik reformátusban, elváltak a szüleim és apuka is és anyuka is megkereszteltetett, sőt van aki két külön országban keresztelteti meg a gyermekét, pl ha az egyik szülő nem magyar.

2013. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 zabmester ***** válasza:
49%
Aki nincs megkeresztelve, az nem lehet keresztszülő. Ez nagyjából el is dönti a kérdést, mert hiába öli egymást a három lánytestvér, egyikük sem lehet keresztanya.
2013. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Több fő biztos lehet és nem kell párban. A fiamnak is két keresztapja van egy keresztanya mellé és én is másodmagammal lettem nemrég reformátusként egy evangélikus rokon keresztanyja.

Nem tudom, az evangélikus egyház mennyire elnéző, de kérdezzetek rá, szerintem temploma is válogathatja. Azért ha annyira keresztanyák akarnak lenni a lányok (vagyis meg akarják fogadni Isten és a gyülekezet színe előtt, hogy kereszténynek nevelik a gyerekedet), inkább keresztelkedjenek előbb meg. ... ne csak egy színjáték szerepéért menjen a harc...

2013. júl. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Csak hogy mindenki megnyugodjon tegnap megkérdeztem a papot!!! Megkell keresztelkedni a keresztanyának! De anbyi keresztszülő lehet amennyit csak akarunk,de csak két név kerülhet az emléklapba!!
2013. júl. 6. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!