Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Keresztszülő (k) választás...

Keresztszülő (k) választás (a) : családtagot vagy baráti körből? Miért?

Figyelt kérdés
2011. aug. 21. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én aszerint választok majd, hogy ki áll hozzám és ezáltal majd a babához a legközelebb, akire a későbbiekben is számíthat a pici. Az első babámnak pl. mindenképpen a hugom lesz a keresztanyja. A párom nincs is megkeresztelve, meg amúgy sem szeret ilyenekkel foglalkozni, úgyhogy ez abszolút az én döntésem lesz. A második babámnak pl. már lehet, hogy a barátnőm lesz a keresztanyja, akit 17 éve ismerek. Keresztapákkal bajban vagyok, mert nincs sok férfi ismerősöm.:S
2011. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

A családra szavazok...bár, ha közelebbi kapcsolatban vagy a barátnőddel, akkor ez is elképzelhető.

A keresztszülő feladatai közé tartozik az is, hogy felnevelje a gyerkőcöt, ha a szülőkkel történne vmi.

2011. aug. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem lenne a tesóm -így nem kérdés-, akkor barátnőt választanék, de akkor azért egy "lazább" keresztszülőséget képzelnék el, gyakorlatilag elvárások nélkül, hiszen előfordulhat, hogy eltávolodunk egymástól. Lenne több barátnő jelöltem is, a kérdés az, hogy hogyan kerüljem el, hogy megbántsam a többit? Illetve, akit én legjobban imádok, ő teljesen alkalmatlan keresztanyának, pedig én neki örülnék a legjobban, de egyáltalán nem anyatípus, pedig anya.
2011. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont úgy voltam vele, hogy ez végre egy alkalom, hogy más szeretteimet is bevonjam a család körébe, így barátok.

Szerintem ez attól is függ, ki milyen kapcsolatban van a családtagjaival.

2011. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Barátnőm kisfiának lettem a keresztanyja, sajnos olyannyira eltávolodtunk, hogy teljesen ellehetetlenült ez a helyzet. Azóta azt mondom, sokkal inkább a rokonok, elsősorban testvér legyen a keresztszülő, ha megoldható.

Térben is, gondolkodásban is nagyon messze sodródtunk egymástól, úgy érzem, olyan elvárásai vannak, amiknek nem tudok megfelelni. Bár kezdetben nagyon lelkes keresztmama voltam, de miután egy csomó ötletemet megtorpedózta a barátnőm, már elment a kedvem... Ő egy szuper anya, én meg csak bénázok. Szerintem egy családban ez másként alakul. A kislányunknak sógoromék lesznek a keresztszülei, és mi az ő kisfiúknak. Ez sokkal megnyugtatóbb helyzet.

2011. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy hogy család vagy barát.Olyat válassz aki(k)ről tudod hogy rendszeresen látogatni fogják a babádat.Mi a bátyámékat kértük fel de nem sokszor lássa őket.Azon kívül hogy kap tőlük ajándékokat(szül.nap,húsvét,karácsony,stb.)nem nagyon foglalkoznak vele.Szerintem nem az a lényeg hogy mennyi ajándékot kap hanem az hogy mennyit foglalkoznak vele.Így utólag már biztos mást választanék.
2011. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
most ez durván fog hangozni, de én olyat választottam, akire legszívesebben bíznám a gyerekemet, ha mi nem lennénk. ugyanis ez is a keresztszülőség velejárója, én úgy képzelem legalábis, hogy az ember vállalja, hogy baj esetén felneveli a gyereket a szülők helyett. nem azt választottam, akinek a fiának mi vagyunk a keresztszülei, nem volt belőle sértődés.
2011. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

mi kis faluban lakunk, itt családtagot "illik" választani.

én egyke vagyok, a páromnak van egy bátyja, így ő kellene, hogy legyen a gyerekünk keresztapa, és a barátnője-élettársa vagy kije pedig a keresztanya. én egyikőjükkel sem vagyok túl jóban, gyakorlatilag csak nagy családi összejöveteleken találkozunk, évente 1-2 alkalommal. a sógorom egy végtelenül tapló, bunkó, buta ember, de tényleg, fogalma nincs alapvető illemről és hasonlókról, nem is értem, hogy lehet a párom testvére. én kikötöttem, hogy ő tuti nem lesz az én gyerekem keresztapja, ezen anyósom jól besértődött. így aztán a gyerekem azóta sincs megkeresztelve...

de baráti körből is tényleg csak olyat válassz, aki réges-régóta barát és az is marad!

2011. aug. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
na ezért nem laknék falun, nehogy már ne én döntsem el, meg legyen-e keresztelve a gyerek és ki legyen a kszülő. aki besértődik, majd kisértődik. az anyósokat is nevelni kell a szépre, a jóra.
2011. aug. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én barátot választottam. Mert rokontól is ugyan úgy el lehet távolodni, az is költözhet messze, stb. A barát, akit én választottam, viszont sokkal alkalmasabb keresztszülőnek mint bármelyik tesóm. Nekem az elsődleges szempont a higgadt, nyugis életforma volt, hogy olyan ember legyen, aki példakép lehet. Számomra az is fontos volt, hogy templomba járó legyen, hiszen így tud majd igazán útmutatást adni a gyereknek.
2011. aug. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!